Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-25, 22:33   

Daithi napisał/a:
Nie chcę robić z naszego dnia szarpaniny pełnej stresu.

W pełni popieram. Sama bym tak chciała... ale mój partner by się nie zgodził. Płakać mi się chce na samą myśl o tradycyjnym ślubie z tymi wszystkimi obcymi ludźmi rujnującymi mi tą intymną chwilę.




 
 
Ślub
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-25, 23:48   

Scarlet Halo napisał/a:
Płakać mi się chce na samą myśl o tradycyjnym ślubie z tymi wszystkimi obcymi ludźmi rujnującymi mi tą intymną chwilę.
Bo w naszej tradycji to nie jest intymne święto. To nawet nie jest święto młodych. To jest święto wszystkich oprócz młodych i okazja aby ciocia Jadzia mogła najeść się tortu, a wujek Staszek nachlać wódy.



 
 
Ślub
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 00:13   

Zaq napisał/a:
Bo w naszej tradycji to nie jest intymne święto. To nawet nie jest święto młodych. To jest święto wszystkich oprócz młodych i okazja aby ciocia Jadzia mogła najeść się tortu, a wujek Staszek nachlać wódy.

Niestety dla mnie przysięganie komuś miłości na resztę życia jest ekstremalnie intymne. Tyle rzeczy bym chciała móc przekazać ukochanej osobie w takiej chwili... i jest to dla uszu wyłącznie tej osoby, a nie bandy sępów zainteresowanych tym czy serwetki pasują do kwiatów.




 
 
Ślub
dorota1877 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2016-01-26, 14:57   

Daithi napisał/a:
Zamierzam w tym roku wziąć coś w rodzaju potajemnego ślubu. W sierpniu bierzemy świadków, wyjeżdżamy i pobieramy się bez tej całej szopki z rodziną, prezentami i weselem.

Jedyne, czego się obawiam, to reakcji rodziny na fakt, że nie mieli okazji zaszczycić nas swoją obecnością :roll: .


A macie już wybrane miejsce ślubu czy się dopiero zastanawiacie nad wyborem miejsca?




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2016-01-26, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ślub
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 15:42   

dorota1877 napisał/a:
A macie już wybrane miejsce ślubu czy się dopiero zastanawiacie nad wyborem miejsca?

Wstępnie wybraliśmy jedno z naszych ulubionych miejsc, ale to jeszcze otwarta kwestia. Jeśli znajdziemy jakieś miejsce w Polsce, które jest piękne i jest tam też możliwość, żeby dobrze pobawić się po ślubie, to weźmiemy je pod uwagę.




 
 
Ślub
dorota1877 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2016-01-26, 15:43   

Aha, a ksiądz nie robi wam problemu z takim ślubem???



Ostatnio zmieniony przez 2016-01-26, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ślub
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 15:49   

dorota1877, bierzemy ślub cywilny, nie kościelny.



 
 
Ślub
dorota1877 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2016-01-26, 15:52   

Aha sory widocznie coś musiałam źle przeczytać.



 
 
Ślub
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-26, 16:02   

Myślałem kiedyś nad takim rodzajem ślubu, mam strasznie toksyczną rodzinę i nie wiem co by się tam działo, moja babcia jest do wszystkiego zdolna.
Już wyobrażam sobie te późniejsze gadki po ślubie kościelnym, to było źle, tamto źle, partnerka nie taka, serwetki w złym kolorze.
A taki potajemny ślub wydaje się całkiem w porządku, kiedyś gdzieś czytałem że istnieje możliwość wzięcia ślubu kościelnego w plenerze, ale nie zagłębiałem się w to.




''Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości." (M. Hłasko)
 
 
Ślub
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 16:06   

Kamiś napisał/a:
kiedyś gdzieś czytałem że istnieje możliwość wzięcia ślubu kościelnego w plenerze, ale nie zagłębiałem się w to.
A w co tu się wgłębiać? Po prostu musiałbyś bardziej się wgłębić w portfel.



 
 
Ślub
dorota1877 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2016-01-26, 16:14   

Z tego co wiem to nie jest aż tak drogo. Na pewno taniej niż kościelny z całą tą pompą



 
 
Ślub
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-26, 16:16   

Zaq, według mnie warto, przynajmniej masz to poczucie że ślub kościelny możesz wziąć tylko raz. (biorąc pod uwagę że nie bawimy się w różne unieważnianie małżeństwa)



''Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości." (M. Hłasko)
 
 
Ślub
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-26, 16:17   

Tutaj co nieco o kosztach, ale ślubu cywilnego w plenerze. O kościelnym w plenerze kilka zdań, że jest to trudne w realizacji.
http://www.planowaniewese...slub-w-plenerze




 
 
Ślub
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-28, 07:46   

Scarlet Halo napisał/a:
Niestety dla mnie przysięganie komuś miłości na resztę życia jest ekstremalnie intymne. Tyle rzeczy bym chciała móc przekazać ukochanej osobie w takiej chwili... i jest to dla uszu wyłącznie tej osoby, a nie bandy sępów zainteresowanych tym czy serwetki pasują do kwiatów.

:piątka:
Dlatego ja nie wyobrażam sobie ślubu z tłumem ludzi, z których pewnie nawet połowy nie znałabym. Chyba bym uciekła z takiego ślubu. :lol:
Mój ślub też będzie mały, z dala od rodziny i całego tego tradycyjnego zamieszania weselnego.




 
 
Ślub
Gość

Wysłany: 2016-01-28, 10:40   

Arya napisał/a:
Niestety dla mnie przysięganie komuś miłości na resztę życia jest ekstremalnie intymne.


Rozumiem ze mozna przysiadz ze sie kogos nie opusci az do smierci, ale nie da sie przysiadz milosci na reszte zycia, bo milosc o nie jest decyzja a uczucie. A na uczucia do konca zycia raczej wplywu nie mamy.




 
 
Ślub
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13