Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Autor Wiadomość
Dulcesikk 


Dołączyła: 13 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-04-13, 20:03   Brak chęci kontaktu z ludźmi

Przez bulimie ostatnio nie chce z jikim sie widzieć. Dodatkowo siedzę sama w domu z 9 miesiecznym dzieckiem, bo partner pracuje za granicą. Myslicie że to początek depresji? Zacząć wychodzić na siłę do ludzi?



 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
LuxioS
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-13, 21:54   

Dulcesikk, na Twoim miejscu nie wychodziłbym na siłę do ludzi skoro to i tak tylko wywołało by u mnie pogorszenie oraz niezadowolenie. Jeżeli gdzieś wyjść to może do jakiejś koleżanki/przyjaciółki, nawet jeżeli dawno się do siebie nie odzywałyście. Jednak oczywiście zamykanie się w czterech ścianach i spotkanie się nawet z jedną przyjaciółką to nie jest żadne rozwiązanie problemu, więc jeżelibym chociaż wychodziła na razie raz, dwa razy w tygodniu na spacer to by było super! :D
Co do depresji to nie powiedziałbym, na dobrą sprawę każdy obecnie w społeczeństwie po przeczytaniu jej objawów mógłby znaleźć coś dla siebie i zacząć mówić, że ma depresję (chociaż niestety to i tak się dzieje).
Sam brak chęci wychodzenia do ludzi absolutnie nie oznacza depresji ani jej początku. No chyba że towarzyszą jemu inne objawy, typowe dla depresji.

Trzymaj się ;)




Ostatnio zmieniony przez 2019-04-14, 06:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-04-14, 07:46   

Dulcesikk, pogoda nie sprzyja, ale jak będzie cieplej to może spacer z latoroślą?
Do parku. Usiądź na ławce, weź książkę i dobrą kawę.
Tylko tyle i aż tyle myślę że pozwoli Ci ocenić, czy jest Ci potrzebne robienie kroku dalej, czy nie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Primrosetta 



Wiek: 18
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 195
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-08-25, 15:40   

No i znowu się zmuszam do wychodzenia z domu, w dodatku teraz z osobą, z którą już nie mam za bardzo tematów. Nie wiem, może jest dla mnie trochę toksyczna? Nigdy nie byłam w takiej relacji z nikim, ale chyba tak można nazwać tą znajomość. Nie mam najmniejszej ochoty i nie wiem co mnie podkusiło do zgodzenia się na tą propozycję. Nie mam na to siły, ale teraz głupio mi tak odwołać. Mogłabym się wywinąć i powiedzieć, że nie czuję się najlepiej pod względem psychicznym, jednak nie wiem jak ona by to wzięła. Obie wiemy, że mamy problemy.



Like a streetlight
In the middle of the lonely night, I still just look bright
In the middle of the lonely night, I try my best to smile
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-08-26, 08:44   

Nigdy nie czułem jakiejś szczególnej chęci kontaktu z ludźmi. I nigdy nie cierpiałem z tego powodu. :)

Nie rozumiem po co się zmuszać, skoro nie ma się ochoty.




dead but delicious
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-26, 09:11   

Primrosetta, dlaczego się zmuszasz do wychodzenia z domu i to z osobą z którą nie masz o czym rozmawiać?



 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Torke 
Torke



Wiek: 30
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 54
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-26, 09:23   

Adenium, może dlatego że głupio jej odmówić, a skoro już się umówili to chce być słowna.

Primrosetta, czemu uważasz tą osobę za toksyczną?




"Często dotykasz zmarłych osób? :) " - R. de Valentin
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-26, 09:35   

Często mam tak, że chciałbym się zaszyć w jakimś odludnym miejscu, odizolować się od ludzi. Zresztą, nie mam zbytnio kontaktów z innymi osobnikami z mojego gatunku, czasami to dobre, czasami cholernie złe.



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Primrosetta 



Wiek: 18
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 195
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2019-08-26, 11:00   

Adenium, często jest tak, bo po prostu chcę uniknąć jakiejś kłótni, lub narzekania na mnie. Mam jedną znajomą, która chce wychodzić jak dla mnie za często i kiedy kończą mi się wymówki, po prostu muszę się zgodzić. Nie mam pojęcia dlaczego zgodziłam się na propozycję akurat tej osoby.

Torke, często sprawia, że czuję się źle. Obwiniam za coś, mam wyrzuty sumienia i myślę, że wina jest tylko po mojej stronie, a potem udaje, że nic takiego nie było i wszystko jest w porządku.




Ostatnio zmieniony przez Primrosetta 2019-08-26, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-26, 11:01   

Torke, tych powodów może być wiele i niekoniecznie ten, który podałeś - mi na myśl przyszło coś innego, dlatego pytam autorkę posta. ;)


Edit.
Primrosetta napisał/a:
często jest tak, bo po prostu chcę uniknąć jakiejś kłótni, lub narzekania na mnie. Mam jedną znajomą, która chce wychodzić jak dla mnie za często i kiedy kończą mi się wymówki, po prostu muszę się zgodzić.

Czyli wychodzisz tylko dlatego, że głupio Ci odmówić... Jak ktoś będzie narzekał na Ciebie, to co z tego? Kłócić też się nie musisz, możesz przy odmawianiu zamilknąć i odpuścić. Z drugiej strony jak się na Ciebie obrazi to byś miała spokój.
Możesz powiedzieć, że nie masz ochoty na spotkanie w tym terminie i zaproponować inny termin - np. za tydzień albo za dwa tygodnie. Spotkać się na godzinę lub dwie i zawinąć do domu, coby zachować pozory, jeśli już musisz. Możesz przerzedzić częstotliwość spotkań, zwłaszcza jak osoba z którą się spotykasz źle na Ciebie wpływa.




 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-08-26, 14:21   

Commodore napisał/a:
Często mam tak, że chciałbym się zaszyć w jakimś odludnym miejscu, odizolować się od ludzi. Zresztą, nie mam zbytnio kontaktów z innymi osobnikami z mojego gatunku, czasami to dobre, czasami cholernie złe.


Też tak mam, chciał bym gdzieś pojechać i pozyc w survivalu, zdała od wszystkiego, nic Cię nie interesuje oprócz zdobywania pożywienia i rzeczy bieżących




 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-29, 20:46   

Suicider, podpisuję się!



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Brak chęci kontaktu z ludźmi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13