Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu jesteśmy samotni??
Autor Wiadomość
Lisabeth 


Dołączyła: 07 Maj 2021
Posty: 11
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2021-05-13, 14:42   

Trudno się wyrwać z samotności. Ale może nie będę mówić ogolami, a opowiem o sobie :3
Mi się ciężko nawiązuje bliższe więzi, przez internet oczywiście łatwiej, jeśli zaangażowanie jest obustronne. W takie zwykłe gadki szmatki o niczym, one są męczące, niekiedy są okej, ale w gruncie rzeczy nic nie wnoszą. A dopiero głębokie rozmowy powodują mniejsze poczucie samotności. Kiedy możemy powiedzieć jak naprawdę się z czymś czujemy, czego oczekujemy, kiedy jesteśmy słuchani, czego pragniemy, czego oczekujemy albo zwyczajnie jakieś szczere emocje i chęci. Dlatego mam problem z nienauralnoscią bycia uprzejmym, kiedy widzę że to nie jest szczere nawet. Jeśli wzystkie relacje sprowadzają się di grzecznościowych albo do dostosowywania tego co mówimy albo większości rzeczy co mówimy do ludzi. To czujemy się pusto. Tak zwracam się często do mojej rodziny, bo pewne sprawy są nierozwiązywalne, a nie mam ochoty słuchać jak ktoś mnie atakuje czy mówi czego ode mnie oczekujesz np. I pretensje itd, takie tam... . Więc no jeśli nie ma osoby, do której możemy powiedzieć swobodnie i szczerze coś, która wykazuje zainteresowanie i akceptację naszej osoby to jest inaczej, to poczucie samotności może w pewnym stopniu zniknąć. Ale jak wszystko opiera się na płytkich rozmowach albo innych takich mechanizmach to szybko okazuje się, że jesteśmy samotni, że nie ma nikogo z kim moglibyśmy podzielić się nawet "zaburzonymi" emocjami i myślami.




 
 
Czemu jesteśmy samotni??
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2021-05-14, 12:25   

Nie mamy czasu dla znajomych, znajomi nie mają czasu dla nas. Mija etap szkoły, studiów, zaczyna się praca. A po pracy jesteśmy zmęczeni.



dead but delicious
 
 
Czemu jesteśmy samotni??
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11