Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Autor Wiadomość
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-28, 15:42   Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?

W ludziach szukam śladów człowieczeństwa. Wbrew pozorom nie jest to takie powszechne. Lubię też "zdrowych" egoistów. Lubię i cenię sobie towarzystwo ludzi, którzy potrafią jakoś swoim zachowaniem wzbudzać szacunek otoczenia. Lubię ludzi zdystansowanych do świata. Przebywanie z nimi to jak odtrutka. Trochę szaleństwa, pozytywnego zakręcenia też mi się podoba :D

Nie cierpię po prostu tych, co by się pokroili żeby "dać innym szczęście", męczenników. :roll:




Ostatnio zmieniony przez 2016-05-05, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-28, 21:56   

Hm... Ludzi cenię, za dotrzymywanie obietnic, za uczciwość.
Cokolwiek by się nie stało, wystarczy, że powiedzą całą prawdę... Wszystko co i jak... I wtedy już mam do nich szacunek.
No i te obietnice. Jeśli już powie mi się, że na pewno, to głęboko liczę, że tak będzie.




 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-06-03, 10:23   

Ludzi cenię właśnie za to, że nie kłamią, są uczciwi i nie oszukują. I potrafią być sobą.



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Imogene 



Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 2011-06-04, 10:53   

czekolada napisał/a:
I potrafią być sobą.
szczególnie za to.
Ja coraz częściej patrzę na ludzi stereotypami. Przez izolowanie się nie chcę poznawać prawdziwego oblicza danego człowieka.
Wracając jednak do tematu, to cenię ludzi za szczerość. Jeśli ktoś ma mnie gdzieś, to niech powie to prosto w oczy. Jeśli ktoś ma własne zdanie na jakiś temat, to niech jak najszybciej się nim podzieli.




Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie.
 
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-08-12, 09:32   

Za pokorę.
Nie cierpię, nie znoszę megalomanii.
I tych, którzy potrafią szczerze przebaczyć też bardzo cenię.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Angry-Bird
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-12, 22:04   Jakich ludzi podziwiacie?

Może dla wielu jest to zbrodniarz wojenny może jestem oczarowany jego mitem ale podziwiam Michaela Wittmana :D

Jest to niemiecki pancerniak z czasów II wojny światowej coś o nim wkleję

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=4595

miłej lektury




Ostatnio zmieniony przez 2013-10-02, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-01-12, 22:09   

Grigorij Rasputin.

Rosyjski chłop, faworyt rodziny cara rosyjskiego Mikołaja II. Zwykły "prostak" , a potrafił oczarować samego cara :D

"Rasputin, niewątpliwie kolejna ciekawa postać w naszej historii, szkoda tylko że tak często pomijana"




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Aya 



Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2012-01-13, 13:26   

thunderstruckk, Rasputin czasem nie zdradził Mikołaja II?



"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Aya 



Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2012-01-13, 23:01   

Nie potrafiłabym podziwiać nikogo kto jest zły. Wielkim i mądrym jest dla mnie ten, co dobroć w sercu ma i się nią dzieli z innymi.



"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-01-14, 09:20   

Cytat:

Nie potrafiłabym podziwiać nikogo kto jest zły. Wielkim i mądrym jest dla mnie ten, co dobroć w sercu ma i się nią dzieli z innymi.

No w sumie coś w tym jest, ale np. taki Hitler, pomijając to do czego mu posłużyły te cechy, miał charyzmę, żelazną wolę, (pozwolę sobie zpowtórzyć za Sethem), był zdeterminowany by osiągnąć to, co sobie zaplanował. Mało kto to potrafi aby poszła za nim rzesza ludzi czy to ze strachu czy z podziwu, uznania. To są cechy przywódcy, którym był.
I każdy dobry przywódca te cechy posiada, obojętnie czy działa w imię dobra czy zła.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-14, 11:36   

Psychosis napisał/a:
Nie potrafiłabym podziwiać nikogo kto jest zły.

A ja nie potrafię podziwiać kogoś kogo nie znam. Mogę co najwyżej szanować pewne jednostki z kart historii czy stron gazet, które czymś mi tam imponują, jednak podziwiać mogę tylko kogoś kogo poznałam osobiście, bo tylko w taki sposób mogę wiedzieć czy ta osoba jest godna podziwu.




 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-14, 11:39   

Ja mam tak samo jak Em. A jedyną osobą, którą podziwiam jest mój wujek, no i może jeszcze babcia. Czyli tak rodzinnie :)



 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-01-14, 15:49   

Ja nigdy nikogo nie podziwiałam i nie podziwiam, nigdy nikogo nie stawiałam sobie jako wzór. Zawsze chciałam być sobą. ;) Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest moja mama. Tyle przeszła w życiu i nigdy nie pisnęła nawet słowem, że coś jej nie pasuje. Stale jej mówię, że nie wiem jak ona sobie dawała radę, że na jej miejscu już by dawno mnie gdzieś wywieźli. ;) A i mam chyba tak samo jak dziewczyny, że nie umiem podziwiać kogoś, kogo nie znam.



 
 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-14, 16:06   

Seth napisał/a:
Małe grzechy i małe przykazania są dla małych ludzi. Nadczłowiek, bohater i heros jest ponad nimi. Stąd wielcy przywówdcy rzucają na śmierć miliony, budują tą drogą imperia a historia pamięta ich później jako wielkich wodzów. Dobro i zło, to pojęcia niewolników. A niewolnicy nie tworzą historii, są jedynie jej napędem i nawozem.

Brzmisz jak bohater "Zbrodni i kary"... ciekawe czy czeka Cię taki sam los...


A wracając do podziwu... jest też znacząca różnica pomiędzy podziwem, a idealizacją. Nie podziwiam nieznanych mi ludzi, bo nie chcę podziwiać wyidealizowanego obrazu jakiejś osoby... wolę podziwiać realność.




 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-14, 16:24   

Seth napisał/a:
Nie czytałem to nie wiem. Ale nazwa sugeruje, że to raczej będą przesiąknięte niewolniczą moralnością judeochrześcjańskie brednie, ukazujące właśnie takie gadanie poza moralnością jak moje, jako przykład szaleństwa i zła. Dużo się pomyliłem?

Raczej bohater początkowo wychodzi z podobnego założenia jak Ty i Nietzsche, po czym realność uzmysławia mu, że wcale nie jest nadczłowiekiem i zżera go takie same poczucie winy, jak resztę szarych ludzi... trochę chrześcijańskich bredni faktycznie w tym jest, ale akurat nie to przykuło moją uwagę w tej książce.
Seth napisał/a:
a od tego mamy umysł, dostęp do bibliotek i wujka Google by odsiewać ziarna od plew.

Szczerze... może jestem naiwna i zbyt ufna we własne zdolności obserwacji innych ludzi, ale kilka godzin rozmowy potrafi mi o człowieku powiedzieć więcej niż wszystkie teksty pisane razem wzięte. Ani w bibliotece ani u wujka Google nie poznam emocji tkwiących w żadnym człowieku.




 
 
Jakich ludzi podziwiacie, za co ich cenicie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14