Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żurawek
2018-08-05, 21:22
Czy prawdziwa miłość istnieje?
Autor Wiadomość
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-08-31, 19:08   

Uważam, że istnieje, ale trzeba być naprawdę dojrzałym, żeby stworzyć jej odpowiednie warunki rozwoju.



"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-08-31, 20:36   

Cytat:
Uważam, że istnieje, ale trzeba być naprawdę dojrzałym, żeby stworzyć jej odpowiednie warunki rozwoju.

To prawda.

Mówi się, że monogamia to coś sprzecznego z naturą. A np. bobry łączą się w pary na całe życie. :)
(oglądałem film dokumentalny)




dead but delicious
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-10-28, 02:35   

R. de Valentin napisał/a:
A np. bobry łączą się w pary na całe życie.


O ile dobrze kojarzę, łabędzie też i prawdopodobnie pingwiny.

sanderka1000 napisał/a:
Uważam, że istnieje, ale trzeba być naprawdę dojrzałym, żeby stworzyć jej odpowiednie warunki rozwoju.


Trzeba być naprawdę dojrzałym i przede wszystkim nigdy nie zapomnieć, żeby drugą osobę szanować i dbać o związek. Wydaje mi się, że te 3 czynniki są najważniejszym źródłem "prawdziwej miłości". Ale kto "normalny" się na to zdecyduje, w świecie sztuczności i plastiku... ;) ;)




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
dzidzia 



Wiek: 25
Dołączyła: 24 Paź 2018
Posty: 35
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-10-30, 11:17   

pan_da napisał/a:
Trzeba być naprawdę dojrzałym i przede wszystkim nigdy nie zapomnieć, żeby drugą osobę szanować i dbać o związek. Wydaje mi się, że te 3 czynniki są najważniejszym źródłem "prawdziwej miłości". Ale kto "normalny" się na to zdecyduje, w świecie sztuczności i plastiku... ;) ;)


I trzeba pamiętać o kompromisach, a czasem wyrzeczeniach. Chyba możliwość poświęcenia jakiś cząstek siebie (oczywiście w zdrowy sposób) jest dowodem szczerej miłości. Tak samo umiejętność przebaczania. A w tym wszystkim pamiętanie o szacunku do samego siebie i umiejętność zwracania uwagi, czy druga osoba ma podobne odczucia, czy może nas wykorzystuje. Innymi słowy, miłość to chyba całkiem ciężka praca.




I curl my tail inwards, inwards
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
michal90 


Wiek: 33
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 22
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-11-12, 21:12   

Nie wiem czy istnieje, może i tak ale chyba nie dla mnie, zawsze z siebie dawałem ile mogłem a i tak wychodziło z tego wielkie nic. Może nie każdemu jest pisana, powoli już się godzę z tym że umrę w samotności. :(



 
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
maclan 
maclan



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 103
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-12-23, 20:36   

Zdecydowanie tak! Lecz nieliczni ją odnajdują ;)



Ab alio exspectes, alteri quod feceris
 
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-11-14, 16:21   

Mi kiedyś pewna osoba przedstawiła swoją idealną wizje świata która według niej wyglądała mniej więcej tak :
Miłość, seks i związki nie powinny istnieć. Ludzie nie powinni łączyć się w pary ani zakładać rodzin tylko żyć jako pojedyńczę wrogie sobie jednostki które się wzajemnie zwalczają. A jedyna interakcja między nimi to morderstwa. Dżungla. Jak w filmie "Noc Oczyszczenia" tylko że 365 dni w roku. I nie w grupach czy gangach tylko każdy sam.




 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1864
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2021-11-16, 09:46   

kazuya, :elmo:
Niezła znajoma.




 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-11-16, 13:17   

takajakinne, Nom. Ale jakby się nad tym dłużej zastanowić to ma dużo racji w tym. Bo ten zły świat z jej wizji byłby dużo sprawiedliwszy od tego prawdziwego świata który też jest zły.



 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1734
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2021-11-16, 13:44   

kazuya, a jak definiujesz sprawiedliwość?



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-11-16, 16:25   

Michał, rozumiem że mamy na myśli sprawiedliwość z tej irracjonalnej wizji świata. No więc jeśli nie istnieje miłość, nie ma związków, rodzin to każdy jest sam. Każdy w pojedynkę walczy o przetrwanie i ma równe szansę jak inni. Jest to na pewno dużo bardziej sprawiedliwe niż "normalny" świat. Gdzie jeden ma wszystko-drugi nie ma nic. Jeden nie musi pracować i ma miliardy bo odziedziczył-drugi w slumsach Indii czy Bangladeszu wykonuje niewolniczą pracę za 3 dolary miesięcznie. Jeden ma kochającą rodzinę-drugi niesłusznie odsiaduje dożywotkę w izolacyjnej celi 2 na 3 metry bo go skazano przez pomyłkę.
"Normalny" świat jest gorszy niż ten z wizji mojej przyjaciółki...




 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1734
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2021-11-16, 16:35   

kazuya, a w jaki sposób chroni ta wizja przed tym, że ktoś nie będzie miał na starcie więcej a inny mniej? Sprawiedliwość to abstrakcja wymyślona przez ludzi, jakoś zwierzęta żyją tak jak w tej wizji i nigdzie tam nie widziałem sprawiedliwości.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-11-16, 19:21   

Michał, No to byłaby dżungla. A normalny świat jest sprawiedliwy?
Ludzie to też zwierzęta i to najbardziej prymitywne i perfidne na tej planecie.




 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1734
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2021-11-16, 20:16   

kazuya, to do czego dążyłem w swojej wypowiedzi, że nie ma obiektywnie nigdzie sprawiedliwości, więc po co oczekiwać jej od świata?



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2021-11-16, 22:21   

Michał, Nie mówiłem że jej oczekuję tylko że normalny świat jest gorszy od świata z wizji mojej przyjaciółki.



 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12