Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjaźń damsko-męska.
Autor Wiadomość
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-05-11, 22:06   Przyjaźń damsko-męska.

Hejo!
Przybywam do Was z takim tematem, a może raczej zapytaniem - jak myślicie, czy w ogóle istnieje coś takiego, jak 'przyjaźń damsko-męska'? :)




 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-11, 23:10   

Sawcia napisał/a:
czy w ogóle istnieje coś takiego, jak 'przyjaźń damsko-męska'

Tak, istnieje.




 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Sawcia 



Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 416
Skąd: świat

Wysłany: 2018-05-11, 23:33   

A jak w ogóle Waszym zdaniem powinien prawidłowo, poprawnie taki rodzaj relacji wyglądać? Gdzie jest ta granica między przyjaźnią, a związkiem dwojga ludzi?



 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-05-12, 07:00   

Sawcia napisał/a:
jak w ogóle Waszym zdaniem powinien prawidłowo, poprawnie taki rodzaj relacji wyglądać?

Tak samo jak każdy inny rodzaj przyjaźni.

Sawcia napisał/a:
Gdzie jest ta granica między przyjaźnią, a związkiem dwojga ludzi?

Tam gdzie we wszystkich innych rodzajach przyjaźni.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-12, 10:46   

Sawcia napisał/a:
Gdzie jest ta granica między przyjaźnią, a związkiem dwojga ludzi?
Ludzie są w związku wtedy, kiedy ustalą, że są w związku.
Sawcia napisał/a:
jak w ogóle Waszym zdaniem powinien prawidłowo, poprawnie taki rodzaj relacji wyglądać?
Co to znaczy "prawidłowo" i "poprawnie"? Jeżeli masz jakieś wyobrażenie o tym jak "prawidłowo i poprawienie" powinna wyglądać przyjaźń, to właśnie tak powinna wyglądać.



 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-05-12, 11:49   

Castro, czy nasz przypadek kwalifikuje się do tego tematu? Bo z jednej strony jesteśmy tej samej płci, z drugiej istnieje teoretyczna możliwość, żebyśmy się ze sobą związały (orientacje mamy, jakie mamy), więc sytuacja chyba jest analogiczna do znajomości dwóch heteroseksualnych osób różnej płci.


Swoją drogą, to kiedyś było takie modne popisywanie się wśród kobiet, że mają "przyjaciela geja", który z definicji jest mężczyzną.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-12, 14:13   

Delphi napisał/a:
Castro, czy nasz przypadek kwalifikuje się do tego tematu?

Zgadzam się, że równie dobrze można rozważać czy istnieje przyjaźń pomiędzy lesbijkami, gejami czy osobami biseksualnymi. Osobiście nie rozumiem dlaczego w ogóle miałaby istnieć w tym temacie jakakolwiek wątpliwość. Zakładanie, że jeżeli osoba x jest płci, która nas pociąga seksualnie, to automatycznie jedyne, czego możemy chcieć od tej osoby, to seks i związek jest dla mnie absurdalne. Naprawdę wcale nie mam ochoty przelecieć każdego napotkanego mężczyzny i każdej napotkanej kobiety.




 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-05-12, 14:15   

Castro napisał/a:
Naprawdę wcale nie mam ochoty przelecieć każdego napotkanego mężczyzny i każdej napotkanej kobiety.

Tutaj chyba do założenia "napotkani" dochodzi założenie "dobrze się dogadujecie".




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-05-12, 14:24   

Delphi napisał/a:
dochodzi założenie "dobrze się dogadujecie"

Można się "dobrze dogadywać" na różnych płaszczyznach. Dobrze się dogaduję z L. którego znam ponad 20 lat, ale mieszkanie z nim czy tym bardziej bycie z nim w związku doprowadziło by mnie do szału. Nie przeszkadza mi, że ten człowiek jest lekkoduchem, dopóki nie miałabym wziąć razem z nim kredytu na mieszkanie. ;) Jego żywiołem są ludzie, koncerty, wyjazdy... tempo i uspołecznianie się, które zupełnie ze mną nie współgra. On by mnie zamęczył, a ja bym go zanudziła na śmierć. :P




 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-05-19, 13:51   

Sawcia, istnieje, miałam kiedyś fajnego przyjaciela. Lubiłam go, lubiłam spędzać z nim wolny czas, rozmawiać na czacie, chodzić na wagary czy imprezy i nigdy nie pociągał mnie seksualnie, nigdy nie byłam w nim zakochana. Miał dziewczynę i nie czułam nigdy zazdrości do niej. Także jest to możliwe.



 
 
Przyjaźń damsko-męska.
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-05-20, 07:52   

Istnieje, ale trzeba być ostrożnym. Mam przyjaciela i jest on zdecydowanie moją bratnią duszą. Kiedyś myślałam, że coś by mogło więcej z tego wyniknąć ale on jest zbyt podobny do mnie i oboje mamy skłonności do złych rzeczy. Mój chłopak czyni mnie lepszą osobą dlatego nigdy nie będę z moim przyjacielem. Nasza relacja jest czysta i jasna.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Przyjaźń damsko-męska.
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-12, 22:24   

Oczywiście, że istnieją, choć chyba nie powinnam odzywać się w tym temacie, bo przejawiam nieco cech męskich i w sumie znacznie łatwiej było mi się z nimi dogadywać, niż z kobietami.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Przyjaźń damsko-męska.
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-07-20, 22:28   

L.M. To chyba jest twoja zaletą. Łatwiej jest Ci nawiązać kontakt z płcią przeciwna. Też tak chcę xD



 
 
Przyjaźń damsko-męska.
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-21, 11:47   

InvisibleSapce, masz rację. Jest to bardzo proste. Jest tylko jeden problem. Wszyscy traktują cię jak kumpla i przyjaciela, a nie jak potencjalną partnerkę. Choć akurat to mi pasuje...
I dla uściślenia, nie wyglądam jak facet.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-21, 11:49   

L.M., o, zupełnie jak ja. Długo miałam tak, że każdy facet (poza internetowymi desperatami) widzieli we mnie kumpla. Teraz pewnie też tak jest, choć faceta teraz już mam, więc mi to na rękę.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Przyjaźń damsko-męska.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12