Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Spowiedź Kościelna
Autor Wiadomość
Blutet 



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 1778
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-10, 17:54   

Ja muszę w najbliższym czasie pójść do spowiedzi a także już jakiś czas nie byłam i zwyczajnie się lękam i krępuję jej. Piszę, że muszę, bo nie wynika to z mojej dużej potrzeby z bycia świadkiem na bierzmowaniu. Do spowiedzi jestem nakłaniana od jakiegoś roku, przez pewne osoby z mojego otoczenia, które twierdzą, że przyniesie mi to ulgę. Ale bo ja wiem... Nie umiem chyba tego poczuć w takim kontekście religijnym. :roll: Mam tylko nadzieję, że trafię na takiego spowiednika, który pomoże mi jakoś przejść przez tą spowiedź spokojnie.



"Bóg zsyła na każdą górę tyle śniegu, ile ta w stanie jest udźwignąć."
 
 
 
Spowiedź Kościelna
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-09-10, 17:58   

Blutet, możesz zaznaczyć na początku, że się boisz, długo nie byłaś i że jest to dla Ciebie trudne. Dla kapłana to zawsze jakaś podpowiedź i też może wtedy inaczej do tego podejść.



"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2018-09-10, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Spowiedź Kościelna
Blutet 



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 1778
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-10, 18:05   

sanderka1000, myślałam o tym ale mam wrażenie, że zostanę zwyczajnie wyśmiana albo zwyczajnie niezrozumiana. A powiedzenie mu o moim lęku będzie pewną otwartością, na którą się ewentualnie odważę. Zawsze tez boję się dopytywania o coś... Po co to robią?Nie mogą przyjąć tego co mówię i tyle... Po co dopytywać? Wystarczy, gdy ktoś odniesie się jakoś do tego co powiem i tyle.



"Bóg zsyła na każdą górę tyle śniegu, ile ta w stanie jest udźwignąć."
 
 
 
Spowiedź Kościelna
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-09-10, 21:34   

Cytat:
Po co dopytywać?


Tu artykuł z "Niedzieli" i jest tam też o dopytywaniu. Może warto doczytać też resztę dla przypomnienia pewnych ważnych aspektów spowiedzi.




"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Spowiedź Kościelna
maclan 
maclan



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 103
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-09-10, 21:44   

Blutet napisał/a:
Po co to robią?Nie mogą przyjąć tego co mówię i tyle... Po co dopytywać? Wystarczy, gdy ktoś odniesie się jakoś do tego co powiem i tyle.


Po co to robią? Zapewne dlatego, aby spowiedź rzeczywiście stała się dla nas rzeczywistą ulgą, odcięciem od przeszłośc. Ale aby tak się stało trzeba chyba dojść do sedna grzechu. Czasem na skutek takiego nieprzyjemnego "przesłuchania" wychodzą na jaw inne postepki prócz tego o którym delikatnie nadmieniliśmy, a wstyd z tego powodu nie jest niczym złym. Nie jest tak? Wstyd to dar Boży, nic złego, nie trzeba się tego obawiać. Osobiście uważam że wstyd to taka "super moc" chroniąca nas przed popadnięciem w skrajność zła. Bo nawet jeżeli już mi nie zależy na niczym, a na zbawieniu najmniej, to przed popełnieniem "kolejnego "supewystępku" działa w nas swego rodzaju blokada, która alarmuje: "co będzie jak się o tym co ktoś dowie? ale będzie wstyd!" ;)


tunderstruckk, Blutet, czekam na wasz krok ;) czy się odważymy? nie ma na co czekać! może ustalimy jakiś termin? co wy na to?


Usunęłam separator. Na edycję posta masz 60 minut. | Sourlie




Ab alio exspectes, alteri quod feceris
Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2018-09-10, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Spowiedź Kościelna
Marcin 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-09-12, 08:57   

Spowiedź jest ważna i potrzebna, jestem nadal na świecie dzięki spowiedzi



Bądźcie pozdrowieni nadwrażliwi
 
 
Spowiedź Kościelna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-09-26, 10:04   

Jeśli ktoś popełnia grzechy śmiertelne nie wiedząc, że takimi są, to czy je popełnił? Powinien się z nich wyspowiadać?



dead but delicious
 
 
Spowiedź Kościelna
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-26, 14:10   

R. de Valentin, wydaje mi się, że to działa na zasadzie Ignorantia legis non excusat. To, że ktoś nieświadomie popełnił grzech (niezależnie czy śmiertelny, czy nie) nie zmienia faktu, że grzech został popełniony. Z logicznego punktu widzenia jeśli ktoś nie wie, że popełnił grzech śmiertelny, to się z niego nie spowiada (co nie znaczy, że nie powinien). :P



 
 
Spowiedź Kościelna
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-26, 14:55   

Dzisiaj wypłynął temat bierzmowania brata. Mogłabym być świadkiem, ale nie będę. Do spowiedzi też nie chcę iść. Ostatni raz byłam chyba jakoś 7 lat temu, na pogrzebie wujka. Poszłam wtedy z potrzeby serca, to był taki impuls i wyjątkowo trudny i ciężki pogrzeb. Poza tym to byłam przed bierzmowaniem ostatni raz u spowiedzi. Nie brakuje mi tego jakoś. Obcym ludziom mówić o najbardziej prywatnych rzeczach... no nie takie coś to tylko w gabinecie terapeuty czy psychiatry. :P



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Spowiedź Kościelna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13