Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Uber
Autor Wiadomość
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-10-30, 16:22   Uber

Jeździł ktoś z was kiedyś uberem? Na czym to polega? Jakie są ceny za przejazd? :)
Spotkały was jakiś nieprzyjemne historie związane z przejazdami?




Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
Ostatnio zmieniony przez EverPaiin 2017-11-01, 01:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uber
Porcelaine 
Annie_



Wiek: 23
Dołączyła: 31 Lip 2016
Posty: 132
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-10-30, 17:26   

Rainbow, ja jeździłam parę razy, moi znajomi korzystają dość często. Uber to coś podobnego do taksówki, tylko że kierowcą jest "zwykły człowiek", a nie taksówkarz. :lol:
Gdy chcesz gdzieś jechać wystarczy włączyć aplikacje, wpisać skąd i gdzie chcesz jechać. Jak ktoś weźmie zlecenie to wyświetli Ci się jak ma na imię, jaki samochód podjedzie itd. Czas oczekiwania zależy od tego czy są w pobliżu jacyś kierowcy. Ceny natomiast zależą od tego gdzie chcesz jechać. Na stronie powinien być jakiś cennik.
Szczerze mówiąc nigdy nie miałam nieprzyjemnej sytuacji z Uberem. Taksówkami nie jeżdżę, a z komunikacją różnie bywa, więc warto zawsze mieć jakieś "koło ratunkowe" w razie co. :P




It's not your fault.
 
 
 
Uber
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-10-31, 08:08   

Porcelaine napisał/a:
Uber to coś podobnego do taksówki, tylko że kierowcą jest "zwykły człowiek", a nie taksówkarz.

Zwykły człowiek, który nie musi spełniać wymogów stawianych taksówkarzom (choćby niekaralność) i jest niby sam sobie panem, a w rzeczywistości jest niewolnikiem "producenta aplikacji". Z jednej strony musi przejść rekrutację jak do każdej innej pracy,spełnić określone wymogi, a oficjalnie on tylko korzysta z usług oferowanych przez aplikację i nie może mieć żadnych oczekiwań wobec wcale-nie-pracodawcy.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Uber
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-02-01, 15:07   

A ja myślałam, ze uber to taka sieć taksówek z wielkim napisem UBER. :D Tyle czasu żyłam w błędzie



 
 
Uber
Tony 
Suicide Mission



Wiek: 30
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 58
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-02-02, 11:57   

Osobiście jeżdże uberem i bardzo sobie cenię. Moja przygoda z uberem zaczęła się około rok temu, gdy wracając z pracy po 22 zamówiłem taksówkę i zapłaciłem za nią ponad 50zł. Tydzień później, ta sama trasa, ta sama godzina ten sam dzień tygodnia, pierwszy raz zamówiłem ubera, zapłaciłem 20zł z hakiem.

Sam "system" ubera jest dużo lepszy od taksówki. Podpinasz kartę kredytową do aplikacji, zakładasz konto i to wszystko. Wpisujesz adres, pojawia się komunikat ile +/- zapłacisz, ile będziesz czekać, gdzie jest Twój kierowca i czym jedzie. Po wykonanym "przejeździe" mówisz tylko dziękuję i wysiadasz. Nie rozliczasz się z kierowcą. Dodatkowo jeśli jesteś z jakiegoś powodu niezadowolony z przejazdu piszesz mail z reklamacją i pieniążki praktycznie od razu wracają na konto do wykorzystania na kolejne przejazdy (uber "śledzi" trasę i czas przejazdu więc nie ma opcji, że ktoś Cię obwiezie).

Są dwa minusy z którymi póki co się zetknąłem:
1. wzwyżki cen (mnożniki) - czasem gdy jest mało wolnych uberków ceny rosną (na ogół do 2x). Jest to strasznie wkurzające gdy masz zaplanowany przejazd, np. rano wstajesz i chcesz jechać do pracy a tu nagle masz zapłacić 2x więcej (od razu mówię, to nie jest taka jak niektóre artykuły w necie piszą, że nie wiesz ile zapłacisz, zanim zamówisz ubera to masz orientacyjną cenę, która uwzględnia mnoznik)
2.Uber nie jeździ po bus pasach, jeśli są korki - utkniesz w uberze.

Ogólnie jeśli chodzi o mnie to polecam. :)

[ Komentarz dodany przez: Żurawek: 2018-02-03, 12:24 ]
Zakaz zamieszczania wszelkich form reklamy.




Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2018-02-03, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uber
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-02-02, 13:14   

Tony, jeździsz z pracy i do pracy taksówkami lub uberami?



dead but delicious
 
 
Uber
Tony 
Suicide Mission



Wiek: 30
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 58
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-02-02, 13:23   

R. de Valentin napisał/a:
Tony, jeździsz z pracy i do pracy taksówkami lub uberami?


Nie regularnie. Pracuję w różnych miejscach Krakowa w różnych godzinach. Na ogół poruszam się komunikacją miejską, ale np kończąc pracę późno i nie mając jak wrócić do mieszkania zamawiam ubera. Podobnie będą w miastach, których nie ogarniam - zamawiam ubera.

Tak jak wyżej napisałem wcześniej jeździłem taksówkami, ale po paru nieprzyjemnych akcjach przestałem.




 
 
Uber
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-02-02, 13:36   

Zapraszam do obejrzenia -> https://www.youtube.com/watch?v=GnAIHr1DL8E

:D :D :D




"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Uber
Tony 
Suicide Mission



Wiek: 30
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 58
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-02-02, 13:56   

Makaron napisał/a:
Zapraszam do obejrzenia -> https://www.youtube.com/watch?v=GnAIHr1DL8E

:D :D :D


Ogólnie to skisłem ze śmiechu, tylko nie bardzo wiem co ma filmik do tematu. :D




 
 
Uber
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-02-02, 14:03   

Tony, animacja ukazująca typowego kierowce ubera :D

Tutaj oryginał -> https://www.youtube.com/watch?v=UcoQyEQsk2c

xD




"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Uber
Tony 
Suicide Mission



Wiek: 30
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 58
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2018-02-02, 14:06   

Wiesz, to że jakaś ameba umysłowa nie potrafi wbić prawidłowego adresu przy zamówieniu to już jej problem. Różni są ludzie, ja akurat zawsze miałem pozytywne odczucia po przejeździe uberem. :D



Your eyes are swallowing me, Mirrors start to whisper, Shadows start to see, My skin's smothering me, Help me find a way to breathe...

Seeing as time stood still, The way it did before, It's like I'm sleepwalking, Fell into another hole I got
It's like I'm sleepwalking
 
 
Uber
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13