Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zapominalstwo i zaniki pamięci

Miewacie zaniki pamięci?
Tak, często
65%
 65%  [28]
Tak, ale bardzo rzadko
30%
 30%  [13]
Nie, nigdy
4%
 4%  [2]
Głosowań: 43
Wszystkich Głosów: 43

Autor Wiadomość
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-06-08, 14:29   

Dosłownie czasami nic nie pamiętam.Albo mi ludzie coś wmawiają albo serio jest ze mną coś nie tak :szok:



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-06, 21:10   

ja prawie zawsze nic nie pamiętam. Nie pamiętam nieraz co robiłam przed chwilą, co jadłam, co robiłam wczoraj... Zapominam wiele rzeczy, prawie wszystko . Szkoda że tych złych rzeczy nie mogę zapomnieć :(



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
maniek111
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-07, 21:55   

Podobno są leki, które poprawiają pamięć, ale coś mi się w to wierzyć nie chce.



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-11-07, 23:20   

Ja też szybko zapominam nawet to co mąż do mnie mówił, np ileś razy w ciągu kilku chwil potrafię pytać go o grafik itp:. A miałam taką podzielną uwagę... Eh



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
Ostatnio zmieniony przez megi-s 2011-11-07, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-09, 07:21   

czarną-linia napisał/a:
Szkoda że tych złych rzeczy nie mogę zapomnieć

Wiesz, zapomnieć to tak całkiem nie musisz, grunt by przeszłość nie bolała, ale jeśli się ciągle rozdrapuje rany, wraca do negatywnej przeszłości i o niej myśli, no to nijak nie pozwala się sobie na jakiekolwiek zapomnienie...

maniek111 napisał/a:
Podobno są leki, które poprawiają pamięć, ale coś mi się w to wierzyć nie chce.

O ile ktoś traktuje zapominalstwo jako problem to są leki, choćby ta lecytyna, ale plus odpowiednie produkty w diecie wraz z ćwiczeniami pamięci - uważam, że może efekt przynieść ;)




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Gość

Wysłany: 2011-11-09, 23:33   

Tia. Zapominam imiona osób, z którymi przebywam codziennie, zapominam słowa, albo ich znaczenie, nie wiem co robiłam wczoraj, ani przed chwilą, jak z kimś rozmawiam to często muszę pytać, co przed chwilą mówiłam, albo muszę się upewniać czy faktycznie z kimś na jakiś temat rozmawiałam. Strasznie mnie to drażni, ale w sumie nie wiem co mogę z tym zrobić ...



 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-11-10, 20:46   

Pogorszyło się. Dręczy mnie to. Boję się siebie, bo siebie nie pamiętam. Zapominam siebie. Czy to w ogóle możliwe do cholery? Bym nie pamiętała? Bym traciła świadomość? Nie pamiętam bliskich osób. Stoją obok i kto to jest. Ja pierdo. Przez nerwy wszystko się pogorszyło. Ukrywanie nie było najlepszym pomysłem. Jest gorzej. I będzie. Mam dość. Traciłam innych, teraz się dzieje najgorsze, tracę siebie.. ....



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-24, 21:02   

Często nie pamiętam imion swoich bliskich, i ogólnie jestem zapominalska. Kiedyś jak miałam kuzynce zawieźć ważny dokument powtarzałam sobie ze 100 razy: "Włożyłaś do książki od biologii, pamiętaj". Kiedy już wychodziłam z domu, zaglądam do książki, a tam nie ma nic. Okazało się, że przełożyłam do zeszytu od angielskiego.
Najgorsze też, że nie pamiętam o sprawdzianach :D




 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-24, 21:12   

Ostatnio nie potrafię nic zapamiętać. Idę po dwie rzeczy do kuchni, wracam z jedną. Albo chcę cukier, a otwieram lodówkę (cukier w lodówce :facepalm: ) i biorę masło... :świr2:




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-24, 21:23   

Adriaen stwierdzenie nie potrafię nic zapamiętać świadczyłoby raczej o tym, że nie jesteś w stanie zapamiętać imienia poznanej osoby, numeru klasy w której masz zajęcia, adresu własnego domu, jeść przez dwa dni, wychodząc z klasy nie pamiętasz jaki miałeś przed chwilą przedmiot, płacąc w sklepie nie pamiętasz co kupiłeś trzymając to w ręce, nie pamiętasz w sumie żadnej czynności zaraz po jej zakończeniu. Stojąc nad pisuarem nie pamiętasz, czy już sikałeś, czy nie. To co podałeś to przykład raczej zwykłego zamyślenia... miliony ludzi na świecie robi tak każdego dnia i nikt nie zwraca na to uwagi... nie robi z tego problemu.



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-24, 21:24   

PanFoster, tydzień bez przerwy?




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-24, 21:28   

Adriaen, całe życie bez przerwy tak robię? Nie pamiętam czy słodziłem już kawę? Wracam się 5 razy do kuchni. Kurde, ja całe życie wracam do mieszkania codziennie rano co najmniej trzy razy. Albo nie wezmę kluczy, albo telefonu, albo portfela, czasem nawet torby zapominam, albo wychodzę w klapkach... i co z tego? Zwyczajnie jestem roztrzepanym człowiekiem chodzącym z głową w chmurach.



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-24, 21:29   

Tydzień bez przerwy, to brzmi jak roztargnienie, rozkojarzenie. :roll:



Disqualified as a human being.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-24, 21:30   

PanFoster, ale ja nigdy tak nie miałem i tu jest problem. I non-stop "Ty mnie wcale nie słuchasz!".




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-24, 21:38   

Adriaen nie chciałem tego mówić, ale Twoje przykłady są po prostu dziecinnie śmieszne. Brzmi to jak gadka hipochondryka szukającego nowej choroby, albo człowieka, który w żenujący sposób chce zwrócić na siebie uwagę. Naprawdę, czasem zastanów się dwa, trzy ewentualnie miliard razy zanim coś napiszesz, bo od dłuższego czasu mam dziwne odczucie, że piszesz, aby pisać i aby zabrać głos, bo mogę. Tak wyglądają te przykłady. To ja na bieżąco nie uważając tego za problem mogę podać inne, których codziennie doświadczam. Których każdy codziennie doświadcza, tylko nikt raczej nie zawraca uwagi na to, że wziął masło zamiast cukru. Jak człowiek zacznie zwracać uwagę na takie coś i szukać problemu, dla znalezenia nowego problemu, to potem takie coś wychodzi. Tragedia, nie nie potrafię nic zapamiętać, bo wyciągam masło a chcę cukier. Słyszysz jak to brzmi? Co ma zapamiętywanie do tego? Stwierdzenie nie potrafię nic zapamiętać świadczy o amnezji następczej...



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Zapominalstwo i zaniki pamięci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14