Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Osoba z problemami psychicznymi wśród "normalnych"
Autor Wiadomość
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-08-28, 10:49   Osoba z problemami psychicznymi wśród "normalnych"

Nie zauważyłam chyba nigdzie takiego tematu.
Pomijając fakt krzywych spojrzeń i komentarzy na blizny, ale czy tylko ja tak mam, że czuję się jakoś mało komfortowo wśród osób, które nie mają takich problemów jak ja? Po prostu niezrozumienie i potrzeba ukrywania się pod maską "takiej jak wszyscy" jest męcząca. A zaburzenia nie do końca też pozwalają funkcjonować wśród innych jak należy, leczenie także często jest przeszkodą.
Przykład? Koleżanka zaprosiła mnie na swoje urodziny. Jak to na 18-ce, będzie sporo alkoholu, a ja nie mogę go pić, bo jestem na proszkach. Przez to czuję się ograniczona i sfrustrowana. Ma ktoś z Was podobnie? Jak sobie radzicie z takimi sytuacjami?




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Osoba z problemami psychicznymi wśród "normalnych"
chmurakurzu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-08-28, 11:59   

Hej shady, ciekawy temat! :)

shady napisał/a:
czy tylko ja tak mam, że czuję się jakoś mało komfortowo wśród osób, które nie mają takich problemów jak ja?


Nie tylko Ty.

Osobiście spotykam się ze sporym niezrozumieniem mojego postępowania. I nie, nie jest to fajne. Wśród ludzi z "codziennego", rzeczywistego otoczenia jest jedna bliska osoba - wspierająca we wszystkim, a naszą znajomość charakteryzuje olbrzymia wzajemna wyrozumiałość (to piekielnie ważne!).

Jakiś czas temu zwierzyłam się jednak pewnej istocie, którą uważałam do niedawna za kogoś więcej niż znajomą. Powiedziałam jej, że sama sobie nie radzę i muszę poszukać gdzieś pomocy z powodu psychicznego niewyrabiania. Stwierdziła, że sobie to wmawiam, i że "Przed sprawą z XYZ radziłaś sobie świetnie, otwierałaś się na ludzi, może nie potrzebujesz wizyty u specjalisty, ale po prostu musisz się sama ogarnąć?". Dodatkowo z powodu mojego kiepskiego samopoczucia w ostatnim czasie odwołałam dwa spotkania, gdyż wolałam posiedzieć w domu. W odezwie dostałam długą wiadomość z zarzutami, że "zawsze jest coś" (naprawdę się staram, ale nie każdego dnia chcę gdzieś wychodzić).

:

Dorzucę jeszcze moje ulubione zdanie:
"Mam wrażenie, że masz do mnie pretensje o sytuację z XYZ. Że wtedy za bardzo naciskaliśmy..." <- jest ono straszne, tak jakby moje sprawy miały zależeć od osób trzecich... W każdym razie uświadomiło mi to, że chyba więcej tu prób kontroli, niż normalności. No i dlatego "do niedawna ktoś więcej".

Chyba odchodzę od tematu, ale musiałam się wygadać, wybacz.



W każdym razie straszliwie przeszkadza mi poczucie winy, towarzyszące każdemu mojemu "nie". A pojawia się ich coraz więcej, bo to tak działa, że "ktoś mnie nie rozumie -> nie chcę się z nim widzieć, bo mnie nie rozumie/nie chce mnie zrozumieć -> nie rozumie mnie jeszcze bardziej + robi się nieprzyjemnie -> chyba czas wcisnąć escape".

Trochę mi ciężko z tym, że nie potrafię radośnie podejść do pewnych spraw. Rozumiem też ludzi, którzy mogą... tego nie rozumieć. Co jednak można zrobić? Nie da się przestawić mebli w głowie w 5 sekund - i z tego powodu warto mieć przy sobie osoby, które są w stanie to zaakceptować, a nie np. tylko mówić, że "w porządku", a w międzyczasie hodować w sobie urazy.

Jak sobie radzę z niezrozumieniem? Nie radzę... tzn. zamykam się w sobie i przestaję mówić/robić (no bo jeśli ja jestem zawsze za kimś na 100%, to czemu on we mnie wątpi przy byle potknięciu?). Porzucam "spontaniczność w relacji" na rzecz kontrolowanej oschłości. Szukam zrozumienia gdzieś indziej - z nadzieją, że tym razem je znajdę.




 
 
Osoba z problemami psychicznymi wśród "normalnych"
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12