Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książki godne kupienia
Autor Wiadomość
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 08:36   

Syriusz, o dziękuję. Tytuł zabrzmiał ciekawie, ale widzę, że treść niekoniecznie jest dla mnie. :)



 
 
Książki godne kupienia
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-24, 20:54   

Arya, nie miałem okazji. Czytałem jeszcze tylko Światła września ale przestałem w momencie gdy zjawa goniła dziewczynę ( gdzieś na początku ). :lol:

Złośnica, proszę uprzejmie. :>




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Książki godne kupienia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-01-25, 02:37   

Dziewczyny, które zabiły Chloe Alex Marwood
Książka od pierwszych stron wciąga i zaciekawia. Przemyślana fabuła i bohaterowie. Zdecydowanie polecam osobą, które lubią taki klimat.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Książki godne kupienia
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-01-25, 10:38   

Arya napisał/a:
Zafon to mieszanka fantasy, thrillera i realizmu. Jest moim ulubionym pisarzem

:piątka:
Na szczęście nie przeczytałam jeszcze wszystkich jego książek, mam jeszcze co odkrywać. ;) Pierwszą książką Zafona, którą przeczytałam był "Cień wiatru" i to był początek naszej miłości. <3




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Książki godne kupienia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-01-25, 10:42   

Ja zaczęłam (i właściwie skończyłam :hahaha: ) od Księcia mgły, chyba w pierwszej lub drugiej klasie gimnazjum koleżanka miała o tej książce prezentację, więc się zainteresowałam. Spodobało mi się, ale nie na tyle, aby czytać jakieś inne jego książki. Może to nadrobię. :)



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Książki godne kupienia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-04-11, 13:23   

Niegrzeczne księżniczki

Jestem zaczarowana po królewsku tą książką. Re-we-la-cja. Dodaję do moich ulubionych. Momentami śmieszna, chwilami smutna ale na pewno non - stop ciekawa. Księżniczki z różnych zakątków świata o których istnieniu nie miałam pojęcia. Na pewno zakupię inne pozycje z tej serii.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Książki godne kupienia
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-04-12, 03:06   

Syriusz napisał/a:
Polecam każdemu kto lubi fantasy dziejące się w znanym nam świecie.
A ja polecam nie tylko miłośnikom fantasy. Jak nie lubię książek tego gatunku, to C.R.Zafon jest dla mnie autorem, który nie ważne co by napisał, to i tak będzie to świetna książka, która ma w sobie coś niesamowitego, co sprawia, że chcę się czytać i czytać.
Mam za sobą 6 książek tego pisarza, więc myślę, że mogę śmiało dołączyć się do tych słów.
Arya napisał/a:
Jest moim ulubionym pisarzem i polecam absolutnie wszystkie jego książki.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Książki godne kupienia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-04-25, 19:03   

Zjadłam "Niegrzeczne księżniczki" i bardzo mi się książka podoba. Ciężko by mi było wybrać ulubioną historię, każda inna wszystkie świetnie opowiedziane. Polecam jako lekką lekturę.

Kolejnie czytam "Dziewczyny z Syberii" z tej samej serii książek. Jestem na początku i przyznam, że jestem wstrząśnięta historią pierwszej kobiety. Horror. Forma pamiętnika mocno do mnie przemawia. No i książka zawiera zdjęcia bohaterów książki.
Również polecam przeczytać, bo jednak mało się mówi o tym, jak było "na wschodzie". Częściej można usłyszeć o niemieckich obozach a tu, czarno na białym cały ten koszmar wojny jest przedstawiony.

I przez książkę przegapiłam przystanek, tak mnie wciągnęła.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Książki godne kupienia
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-16, 21:10   

:zlotalopata:


Paul Kalanithi - Jeszcze jeden oddech
"Jeszcze jeden oddech to szczera, wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. Zapis determinacji i świadectwo walki.
Paul Kalanithi zmarł w marcu 2015 roku, niemal do ostatniej chwili pracując nad tekstem. Ta niedokończona książka doskonale oddaje ulotność naszego życia."

(lubimyczytac.pl)


Małgorzata Friedel - Moja mama jest aniołem
"Moja mama jest aniołem to pełen tęsknoty, skrajnych emocji, sugestywnych opisów oraz bolesnych i pięknych wspomnień pamiętnik córki cierpiącej po stracie ukochanej matki. Rozgoryczona w poczuciu życiowej niesprawiedliwości podejmuje się opowiedzenia historii własnej rodziny – od diagnozy do odejścia M."
(lubimyczytac.pl)




 
 
Książki godne kupienia
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-07-17, 15:23   

Poleca ktoś ,,Byliśmy łgarzami'' E. Lockhart? Zastanawiam się nad kupnem.



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Książki godne kupienia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-07-17, 15:34   

Cirnellé, jest całkiem w porządku, wciąga.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Książki godne kupienia
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-08-07, 03:12   

Fenoloftaleina mnie zainspirowała i muszę opowiedzieć o mojej ukochanej książce. Przez tę książkę prawie nie obroniłam się w terminie, nie spałam trzy dni, cały czas o niej myślę i niedawno wydałam wszystkie swoje oszczędności, żeby mieć ją na półce.

Ta książka nazywa się The Foxhole Court i od kilku miesięcy namawiam każdego, żeby ją przeczytał. Ma trzy części, nie została przetłumaczona na polski, ale jest napisana dość łatwym językiem. Pierwsza część jest dostępna za darmo w internetach. Krótki opis - opowiada o wymyślonym sporcie, jest bardzo gejowska i bardzo emo.

Długi opis - to dla mnie pierwsza książka, która nic nie narzuca. Ostatnio czytam mnóstwo książek dla młodzieży i od pierwszych stron mam wrażenie, że już wiem jak skończy się historia, kogo mam lubić, kto zginie na końcu, kto z kim będzie. A z The Foxhole Court jest zupełnie inaczej - dostajemy grupę zupełnie niepasujących do siebie ludzi, ludzi z ogromnymi problemami (autoagresja to jeden z nich) i obserwujemy, jak próbują się razem dogadać. W międzyczasie wydarzają się większe lub mniejsze tragedie, akcja się rozwija, rozwijają się bohaterowie i rozwija się najlepszy wątek romantyczny, jaki czytałam (a to i tak tylko niewielka część trylogii). I w sumie bez spojlerowania mogę napisać tylko tyle.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to najlepsza książka young adult, jaką czytałam.




 
 
Książki godne kupienia
sunehri 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Wrz 2017
Posty: 55
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 00:52   

Wprowadzenie do algorytmów - Thomas H. Cormen ;)



 
 
Książki godne kupienia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11