Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuł o pedofilach
Autor Wiadomość
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-12, 16:12   

Szamanka, obejrzałam i nie mogę wysiedzieć. Znam osoby, które doświadczyły tego. Nie mieści mi się w głowie ile zła na świecie. Bardzo dobrze zrobiony ten dokument, bo pokazuje problemy z Kościołem jako instytucją, a nie wiarą samą w sobie. Wysłałam to do wszystkich znajomych za granicą. To musi świat zobaczyć. Potwory, nie ludzie.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Artykuł o pedofilach
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2069
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-05-12, 18:06   

Obejrzałam "Tylko nie mów nikomu". Chciało mi się wymiotować w pewnych momentach...



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Artykuł o pedofilach
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-12, 22:05   

WhiteBlankPage., miałam to samo. Jak słuchałam niektórych wypowiedzi, to mnie trafiało. Okropne słowa tam padały. I okropnie irytuje mnie postawa Kościoła w tej sprawie. Ale dokument pierwsza klasa.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Artykuł o pedofilach
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2069
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-05-12, 22:11   

Żurawek, najgorszy był chyba ten ksiądz, nazwisko na C., który nawet po tylu latach twierdził, że nic złego nie zrobił, bo jego ofiara i on tego chcieli.... Ohyda.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Artykuł o pedofilach
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 22:17   

Pozwolę sobie jeszcze przed obejrzeniem wtrącić jedną rzecz. Na wstępie powiem tylko tyle, że nie bronię księży. Uważam, że sprawa została po prostu rozdmuchana, w każdej grupie społecznej, w każdej profesji znajdują się pedofile. Działa to na zasadzie samolotów - jest to najbezpieczniejszy środek transportu, ale dużo ludzi twierdzi, że tak nie jest, bo każda najmniejsza awaria jest mocno nagłaśniana. Tutaj jest to samo - wszędzie można znaleźć "czarną owcę" jednak pedofilia w Kościele jest rozchwytywanym tematem, przez co jest nagłaśniana.

Oczywiście gardzę duchownymi którzy próbują to specjalnie ukrywać. Nie powinno się wypierać faktów, a próbować naprawić błędy.




 
 
Artykuł o pedofilach
LuxioS
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 22:19   

ananas, według większości naprawą takowych czynów są pieniądze :haha:



 
 
Artykuł o pedofilach
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-12, 22:26   

ananas, ja się z Tobą w pełni zgadzam. Tyle że tu jest jeszcze, dla mnie przynajmniej, jeden z bulwersujących dodatkowo aspektów - ślubują czystość i głoszą "słowo Boże", no nijak mi się to ma do czynów przestępczych.
No dobra, dwa aspekty.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Artykuł o pedofilach
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 22:35   

Szamanka, To fakt, akurat nie dotyczy to wyłącznie pedofilii, a ogólnie cennika, przykładowo u nas proboszcz bez 2000 zł nawet nie pomyśli o pogrzebie. A potem zdziwienie, że młodzi odchodzą z Kościoła.



 
 
Artykuł o pedofilach
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 833
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-12, 22:40   

ananas napisał/a:
Oczywiście gardzę duchownymi którzy próbują to specjalnie ukrywać. Nie powinno się wypierać faktów, a próbować naprawić błędy.

Problem w tym, że do 2001 roku oficjalną watykańską wytyczną było ukrywanie tych zjawisk. Polecenie szło od samych papieży w tym św. Jana Pawła II. Takich świętych ma teraz Kościół, co w oficjalnych dokumentach nakazywali ukrywanie pedofilii wśród księży. Ci ukrywający obecnie mają tytuły arcybiskupów. Po skandalu pedofilskim w Chile odwołano cały episkopat, więc to nie są pojedyncze "czarne owieczki", to jest instytucjonalne krycie sprawców i zastraszanie ofiar i jest to jedyna znana mi instytucja, która systemowo wspierała ten proceder. Nie słyszałam o lekarzach przenoszonych do innych szpitali, o nauczycielach oddelegowanych do innych placówek, o artystach wysyłanych do innych teatrów.




 
 
Artykuł o pedofilach
ananas
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 23:02   

Castro, Jasne, takie ukrywanie odgórne jest wielkim złem, przez to też jest to temat mocno medialny. Takie podejście też wynika z tego, że głównie starsza część społeczeństwa bardzo mocno jest utwierdzona w tym, że "co ksiądz powie to święte" raz nawet oglądałem jakiś reportaż o tym, gdzie była pokazana scena, jak ludzie obwiniali ofiarę, a księdza bronili - to też jest nie w porządku



 
 
Artykuł o pedofilach
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-12, 23:20   

ananas napisał/a:
raz nawet oglądałem jakiś reportaż o tym, gdzie była pokazana scena, jak ludzie obwiniali ofiarę, a księdza bronili

Takich reportaży to jest masa. Bardzo popularne stanowisko w konfliktach z Kościołem.

Widzę, że KEP zaczyna się odnosić do filmu. Dziękują Sekielskiemu. Aż śmiać mi się chce. Szkoda, że to się teraz zamieni jak zawsze w polityczną rozgrywkę i żadnej sprawiedliwości dla ofiar nie będzie.




"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Artykuł o pedofilach
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-13, 06:23   

Ja mam nadzieję, że ten film wywoła większą burzę i jej efekty przede wszystkim będą większe, niż w Bostonie w 2002 ekipa Boston Globe.
Film Sekielskich jest odtwarzany na całym świecie, więc poszło to we właściwą drogę.

I racja, Jan Paweł II nie robił za wiele w tej kwestii. Bostońskiego kardynała zabrał do Watykanu, z tego co pamiętam, jak czytałam o tej sprawie. To jeszcze bardziej przykre, bo ten papież został świętym.

No i robi się z tego gra wyborcza. Obrzydzające.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Artykuł o pedofilach
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-13, 11:01   

ananas napisał/a:
ludzie obwiniali ofiarę, a księdza bronili


W tym filmie nawet jesdt taka scena. No po prostu się we mnie zagotowało, jak to usłyszałam i zobaczyłam. No i to, jak księża unikali tego tematu, uciekali wręcz.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Artykuł o pedofilach
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-05-13, 11:10   

Jak na to patrzę to dochodzę do wniosku, że Islam nie jest taki zły, oni się przynajmniej nie kryją.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Artykuł o pedofilach
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-05-13, 15:17   

Delphi, tja. Jawne gwałcenie lepsze niż gwałcenie po cichu? No nie wiem.

Politycy się przerzucają która partia będzie bardziej karać pedofilów. I kto był przeciw a my będziemy lepsi.

Chyba zły czas Sekielscy wybrali na publikację dokumentu. Zrobi się z tego przedwyborcza farsa, a przecież nie o to chodziło.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Artykuł o pedofilach
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11