Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2016-01-30, 19:29
Smakosze herbaty
Autor Wiadomość
Inesse
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-22, 23:39   Smakosze herbaty

Mamy temat o kawie..teraz cos dla smokoszow herbatek..Ja pije wszysykie..czarna, zielona, biała, pu-erh (czerwona), ulung (niebieska), aromatyzowana i prasowana. A najbardziej lubie Blekitny Earl Grey, firmy Richmont. Wiec jesli ktos chce mnie zaprosic na herbate to wie jaka kupic :D



Ostatnio zmieniony przez Inesse 2009-12-22, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smakosze herbaty
Silence
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 07:53   

Ja lubię sobie wypić do śniadania herbatkę z miodem i z cytryną(chociaż z tą cytryną to ponoć niedobrze,bo uwalnia jakieś związki w herbacie co przyczyniają się do Alzheimera,ale jakoś mi to zwisa i powiewa). A na co dzień nałogowo piję yerba mate aktualnie pajarito :D



 
 
Smakosze herbaty
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 11:15   

Yerba mate, zielona, czerwona, czarna, biała, owocowa, miętowa, waniliowa, cukrzycowa, liściasta, rozpuszczalna, mieszana, z sokiem, z cytryną, z miodem, sama czysta herbata, z mlekiem, z wanilią, z cynamonem, z cukrem normalnym, brzozowym, trzcinowym... Kocham herbatę ]:-> I najlepiej dużą. Aktualnie siedzę przy filiżance mieszczącej trochę więcej niż 0,7 litra.



 
 
Smakosze herbaty
Inesse
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 11:47   

Ja lubie wszystkie..jeszcze nie zdazylo mi sie nie wypic jakiejs..i nawet z miodem..ktorego nie lubie jesc :D
jak ide do sklepu to ciezko wybrac jaka kupic bo najchetniej to kupilabym wszystkie..
A swoja droga to Anglia slynie z najlepszych herbat..i uwazam, ze tu herbaty sa lepsze niz w polsce..mocniejsze smakowo..no i tu nauczylam sie pic herbate z mlekiem..tzw. bawarke...




 
 
Smakosze herbaty
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 11:52   

Ja bawarkę od dziecka piję. Jak piję ją zimą, to przy zaparzaniu herbaty dorzucam kawałek kory cynamonowca, wtedy jest w ogóle ach i och :D

A herbaty przywożone mi z Anglii faktycznie mają dość mocny smak, jednak wolę od nich peruwiańską czy argentyńską yerba mate.




 
 
Smakosze herbaty
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 13:27   

Inesse napisał/a:
A swoja droga to Anglia slynie z najlepszych herbat..i uwazam, ze tu herbaty sa lepsze niz w polsce..mocniejsze smakowo..


Prawda! Po stokroć tak. Jak już pojadę jeszcze kiedyś, to sobie zapas zrobię.

Moja ulubiona herbata to zielona, jaśminowa Dilmah i Imperial Earl Grey Liptona...

Kiedyś miałam fioła, eksperymentowałam ze smakami. Dziś mi przeszło.




 
 
Smakosze herbaty
Inesse
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-23, 13:31   

Tez eksperymentowalam ze smakami..szukalam tej najbardziej ulubionej..kotek jesli chcesz to wysle Ci jakies herbatki :D



 
 
Smakosze herbaty
fleur
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-24, 10:33   

uwielbiam herbatę. różną..owocową, czarną, ziołową, czerwoną, białą itd.
kiedyś potrafiłam wypijać dziennie po 10 kubków albo i więcej. ale się opamiętałam :P
i teraz mi dobrze z taką ilością jaką piję ;)

literówki
edit by Sadu




Ostatnio zmieniony przez 2009-12-24, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smakosze herbaty
gosc
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-08, 20:51   

Lubię czarną i zieloną, czerwona mi jakoś nie podpasowała, zamierzam spróbować białej i wszystkiego, czego się da :D Kupuję liściaste, moją faworytką jest zielona z opuncją póki co.



 
 
Smakosze herbaty
calendula
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-08, 21:35   

Lubię najzwyklejszą czarną liptona, z cukrem i cytryną.



 
 
Smakosze herbaty
Gość

Wysłany: 2010-10-05, 22:18   

Temp napisał/a:
Kiedyś się uczyłam w nocy, i zrobiłam sobie herbatę w litrowym kuflu. Skończyło się tak, że zamiast się uczyć tańczyłam pogo o 4 nad ranem. :P


Ej, bez kitu... Miałam tak samo... xD
Tylko, że ja piłam z normalnego kubka, z bodajże 15 torebek parzonych przez 5-10 min... :lol: [nie polecam xd] jak sobie przypominam ten smak to aż mnie trzepie :lol:




 
 
Smakosze herbaty
Gość

Wysłany: 2010-10-05, 22:24   

Ja tą swoją zwróciłam... xD potem jeszcze z pół godziny mnie muliło, a później miałam takiego powera, że masakra... :lol:



 
 
Smakosze herbaty
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2010-10-06, 06:01   

no właśnie :) czyż to nie cudowne?
Oczywiście żartuję, ale z dwojga złego lepsza herbata niż dragi...




"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Smakosze herbaty
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-06, 06:38   

Green_girl_94 napisał/a:
"Herbata niesłodzona wypłukuje z organizmu więcej żelaza i innych minerałów niż słodzona.
Herbata zawiera teinę - podobna do kofeiny ale o wiele silniejszym działaniu, chociaż jest w niewielkich ilościach.
Herbata wywołuje dziwne efekty bycia na haju jeżeli wypije się w krótkim czasie dużą ilość mocnej herbaty.
Herbata działa uspokajająco chociaż podnosi ciśnienie.
Herbata ma dobry wpływ na trawienie jeżeli jest pita po posiłkach, ale brak tego efektu jeżeli się pije przed."-wypowiedź mojego znajomego uczonego :D

A ja że jestem mądra to piję gorzką herbatę, bo nie lubię cukru w napojach :D
I ostatnio nawet zaczęłam się zastanawiać czy nie pić czasem tylko ciepłej wody zamiast herbaty.

"Niesłodzona herbata zapewnia Ci oczyszczające działanie wody, która pomaga uwolnić organizm od toksyn"
http://www.lipton.com/pl_...aspx#jane-1,179

Jak ktoś słodzi po 4 i więcej łyżeczek, czy kostek cukru, to wątpię aby było to mniej szkodliwe od kawy. Dużo plusów ma herbata ziolona, niesłodzona :P

Ja i tak piję słodzoną, niektóre owocowe przełknę bez słodzenia.

Na herbacianym haju nigdy nie piłam, zwykłej herbaty mocnej nie pijam.
Uwielbiam owocowe.
Zresztą i tak jak robię sobie herbatę, stawiam na biurku to przypominam sobie o niej jak już zimna jest :P


Ile to wysiłku kosztuje, by być na haju, dajmy na to, 12 szklanek herbaty i jeszcze to w siebie wlewać jedno po drugim :shock:

Green_girl_94 napisał/a:
no właśnie :) czyż to nie cudowne?
Oczywiście żartuję, ale z dwojga złego lepsza herbata niż dragi...

Jeśli ktoś w takim celu pije duże ilości herbaty, to wszystkie opcje są złe ;)




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2010-10-06, 06:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smakosze herbaty
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-07, 06:16   

Mercy napisał/a:
A tak to pije z mlekiem lub z cytryną :)

:shock:
Herbata z mlekiem? :shock: :shock: :shock:




 
 
Smakosze herbaty
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14