Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Mowa ciała
Autor Wiadomość
zmeczony 



Wiek: 39
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 94
Skąd: świat

Wysłany: 2014-03-04, 18:01   Mowa ciała

Obejrzałem dzisiaj konferencję Putina ( http://www.tvn24.pl/putin...r,404260,s.html ). Jego zachowanie podczas tej konferencji, to był majstersztyk speców od mowy ciała. Jeżeli będzie się chciało Wam obejrzeć to zwróćcie uwagę - Putni siedzi na fotelu rozparty niczym król na tronie - nogi rozstawione szeroko - eksponuje krocze (energia seksualne etc.). W ręku trzyma jakieś papiery. Zaczyna mówić - jest niczym dobry dziadek, który opowiada jak to było. Nie jest napastliwy, nie jest atakujący, on tłumaczy ale tak, żeby nie było słowa sprzeciwu, że mogłoby być inaczej. Uśmiecha się przy tym pod nosem - Jak mogliście myśleć, że było inaczej niż ja mówię. Przy tym jak opowiada o porozumieniu wynegocjowanych przez Sikorskiego i resztę zaczyna potrząsać trzymaną w ręku broszurą (Zobaczcie to było na papierze, umowa była, a oni ją złamali). Potem płynnie przechodzi do opowiadani o ucieczce Janukowycza (zaczyna mu chodzić noga - kamera uprzejmie robi odjazd, żeby można to było zobaczyć). Czyli mówię spokojnie, ale jestem wewnątrz wściekły i zły - jak ktoś mu tak potraktować prezydenta.

W związku z tym, chciałem zapytać jak Wy odnosicie się do mowy ciała ? Czy ktoś oceniał Was na tej podstawie? Co mówi Wasza mowa ciała?




 
 
Mowa ciała
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2014-03-04, 19:38   

Putin to tylko przykład gry, którą nam pokazuje telewizja. Niczego innego nie spodziewam się po politykach. Zresztą. Jeśli tylko mogę to omijam ich szerokim łukiem.

A co do pytania. Zwracam na nią uwagę, a taka niewerbalna rozmowa jest dla mnie ważna. Lubię obserwować reakcję ludzi. Często też ostrzega mnie, a raczej zaczynam czuć zagrożenie i dopiero po wszystkim orientuję się dlaczego tak było.




Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Mowa ciała
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-04, 21:07   

Putin zawsze przyjmuje pozę dominującą. Wydaje się, że naprawdę uważa, że on tu jest od rozdawania kart.

Temu zdjęciu brakuje tylko dymka "Z czym przychodzisz do mnie sługo?" :lol:

A dla porównania mamy jego zdjęcie z Obamą:

a piękna symetria podczas całego tego spotkania zdaje się sugerować, że przynajmniej jeden z tych panów nie jest psychopatą ;)


Co do samej mowy ciała... bardzo wiele można z człowieka wyczytać obserwując jego gesty. Ja niestety bardzo często przyjmuję taką pozycję w kontaktach z ludźmi, których dobrze nie znam:

Staram się z tym walczyć, ale ręce i nogi same się krzyżują... :roll: Ja po prostu taka nieufna, zamknięta i agresywna jestem. :P




 
 
Mowa ciała
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-04, 21:18   

Emaleth napisał/a:
Ja niestety bardzo często przyjmuję taką pozycję w kontaktach z ludźmi, których dobrze nie znam:

zmeczony napisał/a:
Co mówi Wasza mowa ciała?

Ostatnio przeczytałam, że właściwie sama postawa ciała nie jest aż tak istotna jak jej... zmiany. Skrzyżowane ręce/zgarbione plecy/rozbiegane oczy czy inne sygnały dają o wiele bardziej wiarygodny obraz nastroju czy nastawienia drugiej osoby, kiedy zauważymy ich zmiany.
Na przykład: w ciągu całego spotkania miałam skrzyżowane ręce i niekoniecznie świadczy to o tym, że jestem wtedy wycofana i zamknięta. O wiele bardziej symptomatyczne będzie to, jeśli najpierw siedziałam z rękami rozłożonymi, a dopiero po chwili je skrzyżowałam (lub na odwrót). ;)




 
 
Mowa ciała
zmeczony 



Wiek: 39
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 94
Skąd: świat

Wysłany: 2014-03-04, 21:53   

Emaleth, stwierdziła, że moja mowa ciała na zdjęciach każe zapomnieć o tym, że mam penisa :D .

I ja muszę stwierdzić - że ostatnio przegadałem jeszcze sprawę z dwoma kobietami (bo to one zdecydowanie lepiej od facetów, odczytują mowę ciała) i one potwierdziły spostrzeżenia naszej drogiej Administrator. Cóż robić - podkładkę teoretyczną mam od dawna, bo mowa ciała to kiedyś było moje hobby. Czas zacząć to stosować w praktyce :)




 
 
Mowa ciała
melodia 


Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 68
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-04, 23:50   

Właśnie na jakiejś stronce wyczytałam, że podciąganie rękawów WYŁĄCZNIE u mężczyzn oznacza zalotny gest. Cóż, często podwijam rękawy. Uznam, że nie ma to znaczenia, a nie, że jestem facetem :D
Poza tym okazuje się, że jestem upartą. Chociaż myślę, że wynika to z tego, że tak mi wygodnie :D
Czasem zdaję sobie sprawę z tego, że mam skrzyżowane ręce, ale jakoś nie mam siły/ochoty zmienić ich ułożenia.




 
 
Mowa ciała
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-05, 09:03   

Usłyszałam, że jeśli chodzi o sygnały niewerbalne to raczej nie ma co polegać na tych wysyłanych przeze mnie. Najpierw powiedziało to kilku lekarzy u których się leczyłam, potem człowiek prowadzący z nami serię wykładów na ten temat to wszystko potwierdził. Lubię mówić, że obrywam za "gębowe" (choć ciągle wydaje mi się to wysoce prawdopodobne przy takim wyglądzie), ale zapewne to zasługa mimiki i postawy oraz totalnej nieumiejętności patrzenia innym w oczy. Zaledwie kilku osobom udaje się podtrzymać się moje spojrzenie (najdłużej robi to chyba Toster).

Co słyszałam konkretnie na temat mojej postawy? Nieadekwatna. Ambiwalentna. Wyzywająca (kiedy konfrontacja jest ostatnim o czym marzę). Myląca. Pasywno-agresywna (no, to pewnie się zgadza :> ). Wysyłam sygnały seksualne do osób, które wcale mnie nie interesują (dobrze, że ja nie interesuję nikogo, bo by mogło wyjść kilka drak), kiedy jestem otwarta i pozytywnie nastawiona patrzę spod byka, chowam głowę w ramionach i wciskam się w kąt, ścianę, przeciwległą stronę kanapy i robię całą masę innych rzeczy. Itp. itp.

Natomiast w czytanie innych nie bawię się wcale. Przy takim stopniu przekonania, że wzbudzam w innych odrazę, niechęć i antypatię to nie ma najmniejszego sensu.




Disqualified as a human being.
 
 
Mowa ciała
Bakłażan
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 02:02   

Mowa ciala to bardzo ciekawe zjawisko, które jak pan put in, ;) wybaczcie, które jak już wymieniony pan stosuje i korzysta.


<<< Dodano: 2015-02-02, 02:03 >>>


melodia, leniuszek xd




Ostatnio zmieniony przez 2015-02-02, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mowa ciała
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 08:56   

Bakłażan napisał/a:
ktore jak pan put in

Hę? Nie zrozumiałam tej części Twojej wypowiedzi. :drapanie:




 
 
Mowa ciała
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 09:42   

Arya, kiedyś głośno było z mową ciała Putina... to może to to, choć dla mnie całe zdanie Bakłażana, jest niezrozumiałe. :P



 
 
Mowa ciała
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 09:45   

Vida, rozbawiłaś mnie. :rotfl: A wiesz, że mieliśmy niedawno takie zajęcia, w których analizowaliśmy mowę ciała polityków? Każde nagranie było puszczane po kilkanaście razy, i można było wyłapać dużo ciekawych rzeczy - zwłaszcza wtedy, kiedy wiedziało się, na co patrzyć.



 
 
Mowa ciała
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 09:48   

Arya, nie miałaś tam jakimś cudem prezydentów? :)



Ostatnio zmieniony przez Złośnica 2016-04-28, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mowa ciała
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 09:49   

Arya, czym Cię rozbawiłam? :P

Jak przeczytasz "pan put in" a potem "wymieniony pan stosuje i korzysta", to wychodzi spacja za dużo. :P A kiedyś w wiadomościach przy okazji jakiegoś wystąpienia Putina analizowali to co mówił z tym jak się zachowywał.




 
 
Mowa ciała
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 09:49   

Złośnica, jego nie. :drapanie: Był Putin, mnóstwo filmików z Obamą, i rzecz jasna polscy politycy.



 
 
Mowa ciała
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-02, 09:50   

Arya napisał/a:
polscy politycy.

O kim możesz coś napisać, że jedno mówi, a mowa ciała wskazuje na coś innego?




 
 
Mowa ciała
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14