Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
Autor Wiadomość
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-28, 15:13   

sickman napisał/a:
Ciekawe, czy strach i lęk powodujące fizyczny ból i inne dolegliwości, doświadczane każdego dnia od kilku lat, też są wg autora dobre… Takie trochę teoretyczne bajanie napisane z jednego punktu widzenia. Papier jest cierpliwy.
Uczucia same w sobie są dobre i pozwalają na konstruktywne reagowanie na to co nas otacza. Problemem nie są "złe uczucia" tylko ich adekwatność odnośnie danej sytuacji. W mojej opinii (i terapeutów z którymi mam do czynienia) nie należy uciekać przed odczuwaniem "złych" emocji, a należy się skupić na tym co je wywołuje i dlaczego nasza reakcja jest taka, a nie inna. Emocje to tylko taki wskaźnik, że coś się dzieje, wyłączając wskaźnik wcale nie usuwasz problemu.



 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-28, 18:34   

sickman, somatyzacja wynika z tłumienia tychże emocji, które są problematyczne. Po ich przepracowaniu dolegliwości przechodzą. Osobiście miałam lęki wywołujące fizyczny ból, duszności itp. Masz je po prostu spotęgowane, gdy dowiesz się skąd się biorą, w jakich sytuacjach to masz szansę na pozbycie się i ich nadmiaru i somatyzacji. Ucieczka nic nie da, bo problemu nie rozwiązuje.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-28, 18:39   

Przyczyny znam doskonale. Niestety, nic nie da się z nimi zrobić. Dlatego próbuję walczyć z objawami. Wiem, bez sensu, ale gdybym tak nie robił, już dawno by mnie nie było. Choć może tak by było lepiej.



 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-31, 20:44   

sickman, zwalanie odpowiedzialności za wszystko na innych jest dziecinne. Jak widzisz, to Ty czujesz złość, nienawiść, lęk i to raczej ty oddziałujesz swoim zachowaniem przez te emocje na innych. To czy oni u Ciebie to wywołują to druga sprawa. To, że ktoś jest dla Ciebie toksyczny nie znaczy że ty mu tym samym nie odpowiadasz lub innej osobie. Świadomie lub nie. Nie jest tak zawsze i nie jest tak w ogóle. Zdarza się.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 20:49   

Moje emocje nie biorą się znikąd. Nie ma skutku bez przyczyny. Tym bardziej, że widzę, że gdy jestem od tej przyczyny choćby w minimalny sposób odseparowany, potrafię być zupełnie inną osobą, która jak gdyby nigdy takich emocji nie znała.



 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
brokat
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-02, 07:21   

Leżę bezczynnie, gapię się w sufit. Przez dwie godziny.



 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-07-02, 08:24   

Biegam.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-02, 11:45   

Oglądam filmy, ide na spacer.



Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2017-07-02, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-07-05, 11:55   

Ja to w takich sytuacjach powtarzam sobie: "Pamietaj, kim jestes". To mi pomaga nie stac sie taka, jaka bym nie chciala byc. A rozladowuje myslac, krzyczac, rzucajac pilka ze zloscia i zatapiajac sie w marzeniach sentymentalnych :)



Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2017-07-05, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Złe emocje - jak sobie z nimi radzicie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13