Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy z wątkiem LGBT
Autor Wiadomość
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-04-26, 15:59   Filmy z wątkiem LGBT

Osobiście jestem fanem tej tematyki. Wciąga mnie ona bardziej, niż typowy romans między kobietą, a mężczyzną.
Nie wiem dlaczego... Może dlatego, że jako twórca widzę więcej możliwości rozwinięcia tego wątku.

Lubicie filmy o takiej tematyce? Znacie, polecacie?
Sam mam ich sporo na swoim koncie, a teraz zabieram się za "Człowiek, który pokochał Yngvego".




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-04-26, 17:28   

Ja bardzo lubiłam "Modlitwy za Bobby'ego".
Wszyscy pisali, ze płakali na tym i tak dalej, ja przez jakiś czas byłam niewzruszona, aż do pewnej sceny... Łzy poszły same.

Do tego był taki w miarę fajny serial, bardziej dla nastolatek (puszczało go MTV w końcu... :D ) "Faking it".




 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-04-26, 22:34   

Z seriali The Fosters, jeden z moich ulubionych.

A co do filmów Freeheld. Ryczałam jak głupia na nim.




 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-04-27, 11:08   

Najczęściej z tego nurtu sięgam po azjatyckie produkcje, zwłaszcza poruszające tematykę BL bądź luźno z nią związane. Estetyka tego rejonu odpowiada mi na tyle, że jestem w stanie udźwignąć nawet beznadziejne i kampowe dziwolągi, ba, nawet czerpać z ich seansu ogromne pokłady radości i rozrywki. Tak było w przypadku serialu chińskiego "Addicted", w którym klisza goniła kliszę a mądrości ludowe w stylu "od mokrych majtek dostaniesz rozwolnienia" zajmowały sporą część czasu antenowego. XD

Ostatnio obejrzałam Blue Hour/Między nocą a dniem (tu krótka recenzja i trailer). Film miał bardzo ładne zdjęcia, mogą rekompensować powoli płynącą akcję. Dodatkowo jestem w trakcie White Night oraz The Depths, flimy z kategorii rozlazłych i mało romantycznych, także nie wiem czy polecać, bo nie wiem czy takie lubisz, Hedum. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-04-27, 11:53   

Mustela Nivalis, ja głównie siedzę we francuskich i niemieckich produkcjach, ostatnio obejrzałem kilka azjatyckich. Biorę właściwie wszystko co znajdę, wszystko oglądam, ni oceniając po okładce. :D
Większość to dramaty, skupiające się na prozaicznych rzeczach, takie właśnie rozlazłe, codzienne.
Polecaj wszystko co masz, a ja wezmę z ucałowaniem ręki. :D




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-04-30, 13:47   

@Hedum

Może mnie nie wciąga bardziej niż typowy romans, ale tematyka mnie interesuje. Nie oglądałem zbyt wielu tego typu filmów, ale w pamięć zapadły mi:
"Tajemnica Brokeback Mountain" - głównie z powodu pięknych obrazów przyrody;
"Kinsey" - film biograficzny z Liamem Neesonem o naukowcu, który badał seksualność człowieka (przy okazji można się dowiedzieć kilku interesujących rzeczy);
"Mandarynka" - pierwszy film w całości nakręcony za pomocą iPhone'a.

Od dłuższego czasu noszę się również z zamiarem obejrzenia "Duke of Burgundy - Reguły Pożądania" oraz "Noc w Rzymie", ale wciąż jakoś się za nie nie zabrałem.




 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-04-30, 14:57   

M.I.D., oglądałeś "Zabiłem moją matkę"? Nie jest stricte o lgbt, po prostu bohater jest gejem, ale film skupia się raczej na jego relacji z matką.



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-04-30, 15:45   

@Hedum

Nie, nie oglądałem - nawet o nim nie słyszałem.

Gdybyś natomiast oglądał Anime, to mógłbym Ci więcej tytułów polecić. To właśnie dzięki temu medium zainteresowałem się tematem.




 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-05-01, 19:38   

W Polsce jednym z większych serwisów poświęconych filmom LGBT jest OutFilm.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-05-08, 16:42   

M.I.D. napisał/a:

Gdybyś natomiast oglądał Anime, to mógłbym Ci więcej tytułów polecić. To właśnie dzięki temu medium zainteresowałem się tematem.



Oglądam anime. :lol:

Ale animowane yaoi mam już obcykane chyba wszystkie... xD




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-05-08, 17:25   

Cytat:
Lubicie filmy o takiej tematyce? Znacie, polecacie?

Lubię, znam, polecam. :D Moja pamięć do tytułów filmowych jest dosyć kulawa, ale utkwiły w mi w pamięci dwa filmy, które moim zdaniem są naprawdę świetne (o ile to dobre słowo).
Zdecydowanie polecam Nie czas na łzy.
Film jest niesamowity. Oglądałam go dosyć dawno temu, a dalej mam przed oczami niektóre sceny. Film na pewno nie należy do tych lekkich, ale myślę, że warto oglądnąć. Główny wątek o transseksualizmie.
Innym filmem też niejako podchodzącym pod tematykę tożsamości płciowej jest film Chłopczyca/ Tomboy.. Jak większość filmów o tej tematyce przedstawia dorosłych, tak tutaj mamy środowisko dziecięce.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-05-08, 19:33   

Okej, obejrzałem Podaj mi dłoń.

Opis filmu mnie zachęcił, ale okazało się, że był rozdmuchany, przynajmniej w moim mniemaniu. Poza ładną muzyką i krajobrazami, nie było nic.
W zasadzie nic niewnoszące sceny i zdarzenia, w dodatku niektóre bardzo dziwne. Pokazywały jedynie tyle, że relacja między głównymi bohaterami (bliźniakami) jest... dziwna.

:

Serio dziwna, jeden sprzedał drugiego jakiemuś facetowi za 100 euro, w wiadomym celu. A na końcu jeden drugiego prawie utopił, a potem płakał. :świr2:



Nie polecam, zmarnowałem czas. W zasadzie główny wątek można byłoby przedstawić w ciągu trzydziestu minut, a zrobiono z tego 76 minut.

:

W jednej scenie jeden z bohaterów spadł z urwiska i uderzył głową w kamień. Przygarnęła go jakaś przerażająca kobieta, która potem robiła mu dobrze, kiedy myślała, że on śpi. Co autor miał na myśli? :facepalm:





Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-05-08, 20:02   

Hedum napisał/a:
M.I.D. napisał/a:

Gdybyś natomiast oglądał Anime, to mógłbym Ci więcej tytułów polecić. To właśnie dzięki temu medium zainteresowałem się tematem.



Oglądam anime. :lol:

Ale animowane yaoi mam już obcykane chyba wszystkie... xD

Ja z kolei bardziej w temacie Yuri siedzę :] Jest natomiast jeden tytuł z wątkiem Shounen-Ai (choć nie jest on tak wyraźny), który jest równocześnie jednym z najlepszych anime jakie w życiu widziałem. Chodzi mi tutaj o "Gankutsuou" - historia hrabiego Monte Christo umieszczona w realiach Sci-Fi. Widziałeś może?




 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-05-08, 20:22   

M.I.D. napisał/a:
Widziałeś może

Niestety nie. Ale obczaję sobie.
Ja od siebie polecę Dokyuusei - film pełnometrażowy anime, na podstawie mangi Nakamury Asumiko - polecam bardzo. Delikatne, niewinne, klimaty szkolne.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Filmy z wątkiem LGBT
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-05-09, 01:40   

@Hedum

Od dłuższego czasu chcę ten film obejrzeć, ale znajduję go jedynie albo w niskiej rozdzielczości, albo bardzo wysokiej - a nie mam na tyle dobrego kompa, żeby mi to udźwignął. Przeszukuję więc od czasu do czasu czeluści internetu, czekając aż pojawi się w 720p.

(*Podczas pisania powyższej odpowiedzi pogrzebałem raz jeszcze i zwróciłem uwagę na to, iż nawet te wersje wysokiej jakości nie są jakieś duże - nieco ponad 1 GB - więc może te, które zajmowały 500 MB, które to oskarżałem wcześniej o "niską rozdzielczość", są właśnie tymi, których poszukiwałem :D )




 
 
Filmy z wątkiem LGBT
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11