Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Napisy, lektor czy dubbing?

Jak lubicie oglądać filmy?
z napisami
60%
 60%  [112]
z lektorem
23%
 23%  [43]
z dubbingiem
9%
 9%  [18]
bez różnicy
5%
 5%  [11]
Głosowań: 142
Wszystkich Głosów: 184

Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 17:43   Napisy, lektor czy dubbing?

Generalnie nie lubię filmów z lektorem. Jeżeli tylko mam możliwość to oglądam z oryginalnym dźwiękiem. Do niedawna uważałam, że dubbing w animacjach nie jest taki najgorszy... ale potem obejrzałam "Meridę Waleczną" z dubbingiem i bez... i zmieniłam zdanie... porównajcie sobie:
<iframe width="275" height="155" src="http://www.youtube.com/embed/4iH7upKjRIg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="275" height="155" src="http://www.youtube.com/embed/AtrDBQ_qmlg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

W tym filmie dubbing całkowicie zmienia klimat... na znacznie, znacznie gorszy... a szkoda.
A jak Wy się zapatrujecie na kwestie polskich wersji językowych? Oglądacie z lektorem czy z napisami? Lubicie filmy dubbingowane?




Ostatnio zmieniony przez 2012-11-21, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2012-11-21, 17:52   

Bardzo nie lubię oglądać filmy z dubbingiem, z lektorem też raczej nie, wybieram z napisami. Dzięki temu mogę sobie wyobrazić głosy tak, jak bym je chciała usłyszeć, a dubbing i lektor często mnie irytuje i mi przeszkadza.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Effy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 18:15   

Zdecydowanie wole z napisami, lektor czy dubbing tylko psuje klimat moim zdaniem :P



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Gość

Wysłany: 2012-11-21, 18:16   

Filmy tylko w oryginlane. Żadnych dubbingów, żadnych lektorów. No chyba że mówimy o filmie niemieckojęzycznym z stylu "Kosmiczne jaja" , Tam dubbing się sprawdza.

PS. Ja myśle i rozmawiam po angielsku więc przekłądanie czegokolwiek na polski jest tylko sprawianiem problemów.




Ostatnio zmieniony przez 2012-11-21, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 18:28   

Nusquam napisał/a:
Filmy tylko w oryginlane.

Ciekawe jak sobie radzisz z Bollywoodem i wszelkimi innymi nie-angielskimi produkcjami. Jeśli nie znasz języka, to co wybierzesz?




 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Gość

Wysłany: 2012-11-21, 18:44   

Nie oglądam filmów z Bollywood. Natomiast francuskojęzyczne to wole z lektorem. Innych nie oglądam. I tak większość jest po angielsku.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-11-21, 20:38   

ja wolę z napisami. Pamiętam swoją reakcję gdy pierwszy raz poczułam tą różnicę na filmie "Bram Stoker's Dracula" . Stwierdziłam,że mam dość lektora ;)

Ale dubbing czasem się sprawdza. Np. "Harry Potter" .




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 20:45   

Stanowczo napisy.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Effy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 20:58   

LadyDracula napisał/a:
Ale dubbing czasem się sprawdza. Np. "Harry Potter" .

Tak, w sumie masz rację. Jedyny film, w którym dubbing mi nie przeszkadza :D




 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-11-21, 21:20   

Effy, kiedyś miałam plan obejrzeć sobie części z Oldmanem w oryginale... ale chyba nie będę umiała tego zrobić ;)



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Effy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 21:23   

Witaj w klubie, ja też jakoś nie mogę się do tego zebrać. Chyba mimo wszystko wolę w nim dubbing, za bardzo się przyzwyczaiłam :D



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 21:27   

Hmmm... nigdy nie oglądałam Harrego Pottera z dubbingiem... nie wyobrażam sobie jak można - chyba bym się nie umiała przestawić :lol:



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Effy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 21:30   

Ja właśnie się już tak przyzwyczaiłam, że nawet sobie nie wyobrażam jakie bohaterzy mają głosy na prawdę :lol: Muszę kiedyś spróbować, zmuszę się do tego :D



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-11-21, 23:41   

Myślę, że to wszystko zależy od filmu. Czasem po prostu nie chce misie czytać, więc wybieram z lektorem, czasem nie mogę znaleźć wersji z napisami, więc lektor. Nie wiem, jak dla mnie do jednych filmów pasuje lektor, do innych dubbing, do innych z kolei napisy.
Przykładowo, Zmierzch obejrzę tylko z napisami, Harry Potter tylko z dubbingiem, a seriale typu House czy Zagubieni tylko z lektorem.




 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
mgła 



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Cze 2012
Posty: 375
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-11-25, 15:05   

Lubię filmy z napisami, lubię słyszeć głos aktorów i pomaga mi to troszkę w łapaniu słówek z angielskiego :P



Odejdź! Przecież jestem martwa...
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16