Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Trzynaście powodów
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-06-06, 11:50   

Castro napisał/a:
Oczekuję systemowego rozwiązania systemowego problemu. Uwierz, że od tego, że dwie szczupłe osoby będą ze sobą rozmawiać o tym, co powinny robić osoby otyłe, aby zrzucić wagę, to nikt nie schudnie

Nie muszę Ci wierzyć, bo to wiem. Ale to jak nie mamy dyskutować... to po co forum?
Ale to jak oczekujesz systemowego rozwiązania to... no nie do mnie, takiej władzy jak prezes nie mam :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Trzynaście powodów
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-06, 13:25   

Adriaen napisał/a:
O wpływie serialu na samopoczucie osoby chorej: Porcelanowe Aniołki.

Ja dzięki temu postowi, postanowiłam się zabrać za oglądanie tego serialu. Chciałam sprawdzić czy wywoła u mnie jakieś większe emocje, bo podchodziłam dość sceptycznie - jednak wywołał, po obejrzeniu czułam się dziwnie i smutno.
Ten serial pokazuje tą stronę, którą szkoła chce jak najbardziej zawsze ukryć, (co w serialu jest pokazane) dlatego mi się podoba.




 
 
Trzynaście powodów
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-06, 19:49   

Szamanka napisał/a:
Ale to jak nie mamy dyskutować... to po co forum?

Ja nie twierdzę, że nie mamy dyskutować na forum. Ja twierdzę, że rozwiązanie polegające na tym, że osoby, które nie są w danym momencie w kryzysie samobójczym będą opowiadać sobie wzajemnie o tym jak powinni się zachowywać ludzie, którzy ten kryzys właśnie przechodzą, nie jest rozwiązaniem i statystyki samobójstw, które od połowy zeszłego wieku (czyli odkąd są prowadzone) właściwie pozostają na tym samym poziomie lub nawet rosną, ewidentnie potwierdzają, że obecnie stosowane rozwiązania nie są skuteczne. W ramach walki z rakiem sutka i szyjki macicy wprowadzono cytobusy i mammobusy, bo ktoś na którymś etapie analizy epidemiologicznej zajarzył, że profilaktyka i diagnostyka musi bardziej 'wyjść do ludzi', a przecież mógł stwierdzić tak jak Ty, że kobieta to powinna jak się nie da drzwiami, to oknem szukać możliwości wykonania cytologii czy mammografii, bo nikt za nią tego nie zrobi. ;) O tego typu inicjatywach mówię i tego typu rozwiązania mam na myśli.




 
 
Trzynaście powodów
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-06, 23:35   

noir, na mnie chyba większe wrażenia wywarła książka przeczytana kilka lat temu. Byłem wtedy w lepszej kondycji niż teraz a i tak bardziej odczułem jej działania. A serial obejrzałem i w sumie tyle. Bez jakichś większych emocji.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Trzynaście powodów
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-06, 23:39   

Adriaen, może być tak, ja dopiero wczoraj wzięłam się za książkę. Także ja bardzo emocjonalnie do wszystkiego podchodzę. Książka bardziej działa na wyobraźnię, trochę żałuję że zrobiłam to w odwrotnej kolejności, zamiast pierwsze przeczytać to obejrzałam. Jednak mam zamiar zobaczyć jakie są różnice między książką a serialem. :)



 
 
Trzynaście powodów
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-06-07, 11:27   

Adriaen napisał/a:
O wpływie serialu na samopoczucie osoby chorej: Porcelanowe Aniołki.

Miałem bardzo podobnie. Przy scenie samobójstwa wpadłem w taką panikę, że serial spauzowałem i już go nie dotknąłem. Wróciłem do niego po jakimś czasie, przewijając całe zdarzenie. Dla mnie to chore, umieszczać takie sceny, ale ja to ja. Nie wszyscy reagują na to, tak, jakby ktoś na nich naskoczył z piłą mechaniczną w ręce, w ciemnym zaułku... :roll:




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Trzynaście powodów
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-06-07, 12:21   

Mnie delikatnie ruszyła scena gwałtu i wiem, że wiele osób, które to przeżyły, bardzo źle to zniosło.
Nie rozumiem jaki był sens pokazywania tego aż tak szczegółowo.




 
 
 
Trzynaście powodów
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-07, 12:50   

craving napisał/a:
Mnie delikatnie ruszyła scena gwałtu


Jestem chorą psychopatką, jeżeli mnie podnieciła? :roll:




 
 
Trzynaście powodów
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-07, 19:31   

Hedum napisał/a:
Przy scenie samobójstwa wpadłem w taką panikę, że serial spauzowałem i już go nie dotknąłem.

Ja się bardzo napaliłam na tą scenę czytając opinie o serialu i niestety mnie rozczarowała. Liczyłam na coś 'bardziej', ale w porównaniu z tym jak samobójstwo było pokazywane w innych produkcjach to i tak można dać plusa za próbę wprowadzenia pewnej dozy realizmu. Trzeba jednak nadmienić, że ja to jestem ja i uważam, że odkąd zaprzestano publicznego zabijania przestępców na rynkach miast, to społeczeństwo się zrobiło koszmarnie nadwrażliwe. ;)




 
 
Trzynaście powodów
nobody.more 
Włóczykijka



Wiek: 30
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 167
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-06-07, 22:01   

Hedum napisał/a:
Przy scenie samobójstwa wpadłem w taką panikę, że serial spauzowałem i już go nie dotknąłem.


Niespodziewałam sie tej sceny, ale jak już przez nią przeszłam to w głowie miałam tylko "ałaaaaaaa" kurcze...Jedyne co mnie przyszło na myśl to jej "odwaga" ze dała radę,
ja bym nie dała.. jedyne co rozpatrzałam w myslach to tabletki. Mniej brudu i bólu.
Ale generalnie się zdziwiłam, że aż tak szczegółowo pokazali scenę-odważnie, odważnie.




nobody.more
Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2017-06-08, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Trzynaście powodów
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-07, 22:52   

Zaczęłam właśnie czytać ''Trzynaście powodów''. Z czystej ciekawości czy moje odczucia będę takie same jak podczas oglądania serialu. I tak samo jak Noir żałuję, że najpierw obejrzałam serial.



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Trzynaście powodów
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-06-09, 17:10   

Obejrzałam z 2 tygodnie temu i cały czas mi mocno siedzi w głowie. Scena samobójstwa faktycznie najbardziej zapada w pamięć, serce waliło mi jak szalone, ale nie wywołało to we mnie obrzydzenia, czy czegoś tego typu. Z jednej strony cholernie mi było szkoda Hannah, a z drugiej równie mocno czułam w sobie podziw do niej, że dała radę. Najbardziej przez to właśnie, widzę że ten serial pogorszył moje samopoczucie. Mimo wszystko nie żałuję obejrzenia go. Naprawdę dobrze przedstawia realia szkolnego życia oraz jak każdy inaczej reaguje na spotykane go krzywdy, niepowodzenia, trudności. Pokazuje, że nie można lekceważyć nikogo pod pretekstem "no bo jak można się czymś takim przejmować?", tylko brać pod uwagę, że każdy wszystko przeżywa indywidualnie. Myśleć zanim coś się zrobi, bo przeważnie nie zastanawiamy się nad konsekwencjami np. głupich żartów z innych. No i zawsze starać się okazać zrozumienie. Każdy go potrzebuje.



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Trzynaście powodów
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-19, 15:13   

Ja serial skończyłam jakiś miesiąc temu. Pochłonęłam cały z zaledwie 3 dni.
Serial był niesamowity.

Sama zaczęłam się zastanawiać kogo umieściłabym na kasetach. I niestety parę osób się znalazło. I wtedy doszłam do wniosku, że zacznę postępować tak, aby nikt nigdy nie miał podstaw by nagrać o mnie kasetę.




 
 
Trzynaście powodów
Forever Alone 



Wiek: 25
Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 993
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-06-23, 15:39   

Chyba jeszcze nikt mnie tak nie irytował, jak Hannah. No może oprócz Eleny z TVD i koleżanki z klasy. Do ostatniej przekonałam się w końcu po paru miesiącach, a Hannah wkurzała mnie do końca. Pewnie źle to o mnie świadczy, ale wytrwałam przy tym serialu tylko przez świadomość, że główna bohaterka nie żyje i z ciekawości, co ją skłoniło do tej decyzji. Większość z tych powodów była taka nijaka. Zwykłe życie w zwykłej szkole. Mam wrażenie, że twórcy też to widzieli i wpadli, żeby na końcu dodać gwałt, żeby nie było, że zabiła się bez powodu. Zupełnie nie rozumiem też czemu Clay znalazł się na kasecie. Nie rozumiem, po co są te kasety i nawet nie chce mi się pisać, jak głupi to jest pomysł, przerasta mnie to (co w sumie nie jest wyczynem, kiedy ma się ledwie 1.5m :lol: ).
Ogólnie to rozczarowałam się. Taki polecany serial, każdy o tym gada i zachwyca się, a mnie jakoś nie powalił, nie ruszyło mnie to jakoś specjalnie. Choć rodziców mi było bardzo szkoda, ale przez to Hannah wkurzyła mnie jeszcze bardziej.
Nie traktuję tego jako straconego czasu, ale mogłam lepiej spożytkować tych parę godzin. Nie uważam, że to kiepski serial, ale nie jest też wybitnie dobry. Może i poleciłabym, bo może zwrócić komuś uwagę na pewne sprawy, ale nie przekonało mnie to.




:fori:
13.02.2017
 
 
Trzynaście powodów
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-23, 18:27   

Forever Alone napisał/a:
Mam wrażenie, że twórcy też to widzieli i wpadli, żeby na końcu dodać gwałt, żeby nie było, że zabiła się bez powodu

Serial oparty jest na książce.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Trzynaście powodów
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12