Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nerwica serca
Autor Wiadomość
moja-tajemnica
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-12, 03:33   Nerwica serca

Powinnam napisać to w dziale nerwicy, ale z racji że nie ma to napiszę tutaj

Miewałam takie napady na oddziale.. Od 3 dni walczę z silnym bólem w klatce piersiowej.
Znajoma lekarka poleciła mi doppelherz, troszkę pomogło.

Do tego dochodzą nerwobóle pleców.. tak silne, że czuję nawet ból nóg..
Czy ktoś z was też miewał takie napady ?

U mnie się zdarzały... w ciągu ostatniego roku, bardzo często


Cytat:
Jakie sa objawy nerwicy serca?
Kiedy sie zwykle pojawiaja?
Czy latwo postawic diagnoze?
Jak sie leczy ten rodzaj nerwicy?



Objawy nerwicy serca spotyka sie najczesciej u ludzi 20-30-letnich. O tym schorzeniu i sposobach leczenia // ROZMOWA z dr. n. med. Andrzejem Przybylskim, kardiologiem.
Zyjmy dluzej: Jaka choroba jest nerwica serca?
DR N. MED. ANDRZEJ PRZYBYLSKI: Nalezy do grupy nerwic wegetatywnych, tzn. ze wystepuje w niej specyficzne zaburzenie pewnej czesci ukladu nerwowego, zwanego ukladem autonomicznym lub wegetatywnym. Uklad ten steruje czynnosciami niezaleznymi od woli, np. praca jelit, serca.
ZD: Jakie typowe objawy towarzysza nerwicy serca?
AP: Najczestsze objawy to uczucie leku i niepokoju. Bardzo wazne jest tutaj odróznienie leku od strachu. Strach to pozytywna reakcja emocjonalna zwiazana z konkretna sytuacja. Natomiast lek i niepokój sa dlugotrwale, wystepuja na skutek reakcji na cos, co jest nieokreslone. To zjawisko lezy u podstawy nerwicy serca. Objawami, które chory wiaze z nieprawidlowa praca serca czy calego ukladu krazenia sa bóle w okolicy przedsercowej w postaci klucia, czesto z dretwieniem rak. Czasami nasladuja one dolegliwosci typowe dla choroby wiencowej, jednak istotnie sie od nich róznia. Przede wszystkim brakiem zwiazku z wysilkiem, przy którym bóle wiencowe sie nasilaja. Bóle nerwicowe natomiast nie maja zwiazku z wysilkiem fizycznym, a nawet czesto wtedy zanikaja, bo ludzki umysl jest zajety czyms innym.
Dla nerwicy serca typowe jest uczucie przewleklego zmeczenia. Chorzy czesto skarza sie tez na niespecyficzne uczucie dusznosci (zwlaszcza w zamknietych pomieszczeniach). Osoby z taka dolegliwoscia zaczynaja bardzo gleboko oddychac - nazywa sie to hiperwentylacja. A to prowokuje dalsze objawy, np. mrowienie warg, dretwienie rak, zaburzenia swiadomosci.
Kolejnym objawem jest uczucie kolatania serca, stalego lub napadowego. Gdy wystepuja wymienione dolegliwosci, trzeba zglosic sie do lekarza.

ZD: W jakich sytuacjach wystepuje nerwica serca?
AP: Sa dwa typy takich sytuacji. Nerwice serca moze wywolac jakies ciezkie przezycie, np. smierc kogos bliskiego, wypadek. Wtedy te objawy trwaja przez pewien czas i dzieki terapii ustepuja. Sa tez postaci przewlekle nerwicy serca, w których nasilenie objawów jest zmienne, w zaleznosci od stanu emocjonalnego danej osoby. Ten rodzaj nerwicy moze byc zwiazany z dlugotrwalym stresem (np. trudna sytuacja rodzinna czy zawodowa).
ZD: Jakie badania sa konieczne do diagnozy?
AP: Bardzo wazna jest dokladna rozmowa z pacjentem o jego dolegliwosciach. Potem lekarz bada chorego i czesto stwierdza np. przyspieszona czynnosc serca. Moze byc ona objawem nerwicy serca, ale tez innej choroby (np. tarczycy). Konieczne jest tez skierowanie pacjenta na EKG oraz na badania krwi i moczu. Czasami wykonuje sie badanie holterowskie.
ZD: Jak leczy sie te nerwice?
AP: Nerwica serca jest przede wszystkim choroba emocji.
Zasadnicze znaczenie ma leczenie psychoterapeutyczne - cwiczenia relaksujace, odpoczynek, zmiana trybu zycia. Leczenie farmakologiczne ma znaczenie wspomagajace. Obejmuje leki uspokajajace, przeciwlekowe. Przepisuje sie je w ostrych postaciach choroby i w ograniczonym czasie, gdyz osoby z nerwicami maja sklonnosc do uzaleznien. Wazny jest zdrowy styl zycia, któremu nie sluzy nadmiar kawy, palenie papierosów, picie alkoholu.


Zaburzenia somatyzacyjne.
W tych zaburzeniach nerwicowych chory odczuwa liczne fizyczne dolegliwosci, które nie znajduja potwierdzenia w badaniach dodatkowych (EKG, USG, RTG, tomografia).
Objawy te moga obejmowac:
- klucia i kolatania serca,
- napady dusznosci,
- zlewne poty,
- dlawienie w przelyku,
- pobolewania i wzdecia brzucha,
- utrzymujace sie biegunki,
- zawroty i bóle glowy.
Chory zwykle nie jest swiadomy podloza psychicznego swoich dolegliwosci i szuka pomocy u kardiologów, gastrologów, neurologów - niestety bezskutecznie. Wywoluje to u pacjenta niepokój i napiecie psychiczne, przygnebienie, klopoty z zasypianiem. Prawdziwa przyczyna jego stanu zdrowia lezy w psychice, która wplywa na prace narzadów wewnetrznych. Dawniej zaburzenia somatyzacyjne byly nazywane "nerwica serca", "nerwica zoladka" itp.

Zaburzenia nerwicowe to najczesciej wystepujaca grupa schorzen o podlozu psychicznym. Szacuje sie, ze na zaburzenia lekowe cierpi co piaty Polak - czyli blisko 8 milionów osób! Wiekszosc przypadków nerwic pozostaje niewykrytych badz niewlasciwie leczonych, wiele osób, którym mozna pomóc nie trafia do psychiatry ani psychoterapeuty.

Leczenie:
Nerwica serca to choroba ludzi wrażliwych...
ODPOCZYNEK, RELAKS, SPORT, MUZYKA, JOGA, PRZYJACIELE, WSZELKIE TECHNIKI RELAKSACYJNE.
STARAJ SIE NIE MYSLEC O SERCU
NIE JESTE? SAM/A - JEST NAS KILKA MILIONÓW
UNIKAJ UŻYWEK
UNIKAJ SYTUACJI STRESOWYCH
Wszelkie ziołowe leki uspokajające są tylko dodatkiem (herbaty, nalewki, tabletki)
ziółka przydatne w nerwicy serca:
koszyczek rumianku
korzeń waleriany
kwiatostan głogu
korzeń arcydzięgla
liść melisy
kwiat lawendy




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-14, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nerwica serca
muzyczna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-12, 03:49   

mam to samo od ponad 4 lat bodajże.



 
 
Nerwica serca
moja-tajemnica
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-12, 03:55   

U mnie od 4 lat były silne napady hiperwentylacji tylko.. no i teraz jeszcze to :evil:



 
 
Nerwica serca
muzyczna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-12, 03:57   

ja mam czasami takie bóle,że wytrzymać się nie da. uciążliwe to jest.



 
 
Nerwica serca
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-08-29, 22:41   

Ja też mam takie bóle- za mostkiem, w rękach, plecach do tego duszność. Na pierwszy rzut oka jak przy zawale. Ja w czasie takiego bólu miałam zrobione badanie EKG i nie było żadnych patologicznych zmian. Teraz mam już rzadziej takie bóle- zazwyczaj gdy się bardzo denerwuję, ale kiedyś jak miałam naście lat to niestety bardzo często. Niektórzy nie zdają sobie sprawy że długotrwały stres można przypłacić takimi fizycznymi dolegliwościami.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Nerwica serca
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-08-31, 16:42   

Mam pewnie podejrzenia, chociaż u mnie to i tak ciul z tym, bo moje serce jest co raz to słabsze. No i nie pomagam mu.



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Nerwica serca
Bako
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-10, 17:44   

czy takie doligliwości mogą w końcu skończyć się zgonem ?



 
 
Nerwica serca
audrey
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-02, 18:04   

ja tak mam, raz po tabletkach, miałam jeszcze jakąś zapaść czy chuj wie co to, ale było straszne



 
 
Nerwica serca
Valentina 
Valentina



Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 186
Skąd: z nikąd

  Wysłany: 2013-06-25, 11:51   Ciężar w klatce

Czy ty też tak macie, że niekiedy czujecie ciężar na klatce, nie od dźwigania. Ale jakby, ktoś położył coś ciężkiego na klatce piersiowej co nie pozwala wam oddychać? Z drugiej strony czuje też ciągłe zmęczenie, mogłabym leżeć w łóżku i z niego nie wychodzić cały czas chce i się spać. Wczoraj się podduszałam i pocięłam się po wewnętrznej dłoni, maż zobaczył był przerażony nie wiedział co robić,a ja nie wiem co mam mu powiedzieć. Potem powiedziałam to stwierdził, że po prostu mot mi się sen z rzeczywistością, ale to nie powód by się ciąć bo to co widzę nie istnieje. Mi chciało się śmiać z tego wszystkiego,przecież w sumie tylko podkreśliła te wszystkie linie na dłoni, ale nie zrobiłam tego, chodź w duchu się brechtałam z jego reakcji z tego o robię wszystko świruje jakbym była na karuzeli. Nie wiem czy nie ma już innego tematu najwyżej przeniesiecie.



Trzeba więcej niż patrzeć by na prawdę widzieć
Ostatnio zmieniony przez Valentina 2013-06-25, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nerwica serca
Pomanita 
Baba



Wiek: 31
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1019
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-06-25, 14:05   Re: Ciężar w klatce

Valentina napisał/a:
Czy ty też tak macie, że niekiedy czujecie ciężar na klatce, nie od dźwigania. Ale jakby, ktoś położył coś ciężkiego na klatce piersiowej co nie pozwala wam oddychać? Z drugiej strony czuje też ciągłe zmęczenie, mogłabym leżeć w łóżku i z niego nie wychodzić cały czas chce i się spać.

Właśnie tak się u mnie wszystko zaczęło. Aż mama wysłała mnie do lekarza, bo myślała, że to coś z płucami. Pediatra (miałam 14 lat) zdiagnozował to jako nerwicę serca i kazał brać suplement diety. Nazwy niestety nie mogę podać, bo jak wiadomo nie wolno. Wtedy trochę mi pomogło, ale był to sam początek i dopiero po pierwszej próbie okaleczenia, więc nie było jakoś poważnie.




:wałek:

Dobroć można niekiedy znaleźć w środku piekła.
 
 
Nerwica serca
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2013-06-25, 17:27   

Ja też to bardzo często odczuwam. Zazwyczaj pomagają mi na to uczucie moje tabletki na nerwy, lub po prostu jak pójdę się napić :ściana: (tak wiem, świetna metoda).



 
 
 
Nerwica serca
ariellka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-01, 16:24   

Ja dość często się tak czuje.
Wręcz można stwierdzić, że ów ciężar jest nieodłącznym elementem mojego życia.


Jak sobie z tym radzicie?




 
 
Nerwica serca
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-07-01, 16:45   

Valentina, musisz o takim ciężarze, który towarzyszy Ci w ciągu dnia, czy tylko przed zaśnięciem? Wymieszałaś ze sobą kilka różnych faktów, więc nie do końca zrozumiałam.
Mąż mówił Ci o 'mieszanie się snu z rzeczywistością', więc może chodzi tu paraliż senny?

Kiedy doznaję paraliżu, również odczuwam ciężar na klatce piersiowej i czuję się... jak na karuzeli. No i czuję kilka innych dziwnych dolegliwości, których nie wymieniłaś.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Nerwica serca
Valentina 
Valentina



Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 186
Skąd: z nikąd

Wysłany: 2013-07-01, 21:23   

Ella, Nie cieżar czuje w czasie dnia, jakbym nie mogła oddychać i coś miała. W czasie snu czasem mam to co określasz paraliżem a ja zmorą ;D Nie mój mąż uważa że nie powinnam się przejmować snami.



Trzeba więcej niż patrzeć by na prawdę widzieć
 
 
 
Nerwica serca
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-07-05, 15:50   

Valentina, ja mam paraliże przysenne i wiele innych dręczących dolegliwości, które można podpiąć pod początki narkolepsji. Poczytaj sobie artykuł o tej przypadłości:
KLIK
Może Ciebie też dotyka ten problem, choć wolałabym byś tego nie musiała doświadczać, bo to jest horror :/




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Nerwica serca
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14