Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bujanie się
Autor Wiadomość
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 15:34   Bujanie się

Mam takie pytanie w związku z depresją i innymi zaburzeniami. Czy kołysanie się w przód i w tył, gryzienie się, ssanie palca (najczęściej wszystko na raz) może być objawem depresji? Czy podczas głębokiej apatii i depresji może to wystąpić? Czy wy też tak macie? Pytam bo ostatnio doszedł mi taki objaw.. i nie wiem co to. Jest to niekontrolowane. Siedzę skulona, bujam się i gryzę palce.. jest to dla mnie nowe i chciałabym wiedzieć o tym coś więcej...



 
 
Bujanie się
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-11, 15:45   

Choroba sieroca.



 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 15:57   

Sadist, nie jestem sierotą...



 
 
Bujanie się
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 16:09   

Sadist ma rację, to jest zachowanie typowe dla osieroconych dzieci, które robią to po to, by zrekompensować sobie brak miłości i uczucia. rodzice nie mogą zapewnić im kołysania i uścisków, dlatego maluchy siadają w charakterystycznej pozie, obejmują kolana i rytmicznie się bujają. u siebie też kiedyś zaobserwowałam taki odruch - kiedy płakałam i było mi źle. może to daje jakieś ukojenie i poczucie bezpieczeństwa.



 
 
Bujanie się
mgła 



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Cze 2012
Posty: 375
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-10-11, 16:09   

hole, choroba sieroca dotyczy też dzieciaków, które miały trudne lub zerwane więzi emocjonalne z rodzicami, szczególnie matką.



Odejdź! Przecież jestem martwa...
 
 
Bujanie się
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-10-11, 16:09   

hole napisał/a:
Sadist, nie jestem sierotą...


Ale to nie dotyczy tylko sierot...

cyt.: "Choroba sieroca jest nazywana również chorobą braku miłości. Spowodowana jest brakiem więzi z najbliższymi osobami, ale pojawia się też gdy kontakty te są nieprawidłowe. Dotyczy nie tylko dzieci osieroconych lub z rodzin niepełnych, zastępczych czy patologicznych, ale także wychowywanych w rodzinach naturalnych.

Choroba sieroca może pojawić się, gdy rodzice nie nawiązują kontaktu emocjonalnego i fizycznego z dzieckiem. W takich rodzinach nie rozmawia się z dzieckiem, nie przytula, a nawet nie uśmiecha. Powodem może być także ciągła nieobecność rodziców spowodowana ich wielogodzinną pracą"




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Bujanie się
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-11, 16:45   

hole, dobrze, że zadałaś to pytanie, bo sama zastanawiałam się co to jest. Słyszałam o chorobie sierocej, ale myślałam, że jest to tylko prześmiewcze powiedzenie, a nie faktyczna choroba.

W pewnym okresie życia zachowywałam się tak jak Ty, niemal codziennie. Bujałam się, gryzłam palce, patrzyłam w ścianę, ale jej nie widziałam.
Mimo wszystko, czytając o chorobie na wikipedii, jakoś mi się nie wydaje, żeby to nas (a przynajmniej mnie) dotyczyło. Osoby z tą chorobą wydają się wyjątkowo... nieświadome, nieobecne.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Bujanie się
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-11, 18:52   

Ja tez na nią choruję- fakt od urodzenia nie miałam matki od 5 roku zycia rowniez ojca mimo upływu lat objawy nie znikneły zauwazyłam tez ze im wieksza depresja w danym okresie tym mocniej nasilone objawy



 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 21:53   

Hmm.. możliwe... nigdy nie miałam dobrego kontaktu z rodzicami. Ojciec alkoholik, matka z CHAD.. ostatnimi czasy wykluczyłam ich ze swojego życia. Może to ma związek z tym? Sama nie wiem, ale kołyszę się w szkole, jak zalewam sobie herbate, jak leżę, siedzę przy laptopie... i gryzę się. Nie wiem co powiwinnam z tym zrobić? Czy mam być szczera z lekarzem, powiedzieć jej? Jak sądzicie? Czy to raczej taki detal...?



 
 
Bujanie się
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-11, 21:55   

jesli ci to przeszkadza to powiedz,mnie psycholog powiedział ze u mnie to tak silne ze niewiele mozna,bo to moj system obronny



 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 22:01   

99ewap, nie rozumiem tego... system obronny? co to ma do obrony? Nie rozumiem tego działania... ale to niekontrolowane, nieświadome...



 
 
Bujanie się
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 22:33   

hole napisał/a:
ostatnimi czasy wykluczyłam ich ze swojego życia

W jaki sposób osoba szesnastoletnia może wykluczyć swoich rodziców ze swojego życia? Poszłaś do domu dziecka z prośbą, żeby cię zabrali z domu?




 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-11, 23:34   

rozwielitka, nie, odcięłam się od nich emocjonalnie. Fizycznie niestety nie mogę. Chociaż próbowałam.



 
 
Bujanie się
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-10-12, 12:45   

rozwielitka, moja koleżanka od 12 roku życia mieszkała w swoim pokoju, piętro nad rodzicami, komunikowali się przez domofon i czasem spotykali się w kuchni. To było dla mnie ciekawe. Ahole, może nie rozmawia z nimi etc.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Bujanie się
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-12, 15:29   

Duszka, moja znajoma też od wieku młodzieńczego nie utrzymywała kontaktu z rodzicami, chociaż mieszkali pod jednym dachem. Po prostu traktowali się jak powietrze. Widać, wszystko jest możliwe.



 
 
Bujanie się
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12