Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Podróże
Autor Wiadomość
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-22, 21:20   

thunderstruckk, ze znajomymi.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Podróże
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-03-22, 21:26   

WhiteBlankPage., to jakas wykupiona wycieczka, czy sami sobie atrakcje organizowaliscie? I czemu akurat tam? :)



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Podróże
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-23, 13:08   

thunderstruckk, sami organizujemy, będziemy mieli w sumie sprawdzonego przewodnika.
Dlaczego tam? Bo przyjaciółka była w Gruzji wcześniej, była zachwycona i postanowiła teraz do Armenii, tym razem zabierając mnie ze sobą. :)
Bilety już mamy kupione, teraz tylko zostało mi jeszcze paszport odebrać, bo już w sumie miesiąc minął, więc powinien być, no i wymienić kasę. ;) W sumie będzie mnie to kosztowało ponad 2000PLN wszystko, ale z uwagi na to, że nigdy w życiu nie byłam na takim urlopie to.. zazdroszczę sama sobie. :)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Podróże
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-03-30, 01:57   

WhiteBlankPage., ej super! Zazdroszczę naprawdę :P I podziwiam za odwagę. I czekam w takim razie na relację z przebiegu wyjazdu! I może całkiem spory koszt, ale wspomnienia zostaną na całe życie <3



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Podróże
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-30, 12:49   

thunderstruckk, no koszt to będzie ponad 2000zł., więc to nie jest mało, ale... nigdy na takiej wycieczce nie byłam. Sama sobie powoli zaczynam zazdrościć. Jakoś na dniach pójdę odebrać swój paszport, bo jest już gotowy. :)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Podróże
atos 



Wiek: 29
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 68
Skąd: wielkopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-04-01, 21:39   

thunderstruckk, Polecam podróżowanie na stopa. Kiedyś trochę tak zwiedziałem okolicę, a ostatnio miałem okazję pojeździć troche po Portugalii w ten sposób i zdecydowanie zamierzam częściej tak zwiedzać. Można dzięki temu oszczędzić kasę np. na normalny hotel lub jakieś atrakcje. No i fajnych ludzi można poznać.



Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2019-04-02, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Podróże
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-02-11, 19:23   

Jutro lecę samolotem, przelot krajowy. Dla taniości mam tylko bagaż podręczny. Jakieś dobre rady, żeby bez problemów przejść przez punkt kontrolny? O płynach wiem. Co jeszcze?



:myszka:
 
 
Podróże
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-02-11, 22:09   

aga_myszka, dobrze jest pamiętać o wszelkich metalowych elementach (wsuwki, elementy paska, elementy w butach, druty w staniku). Poleca się osobom z piercingiem przekręcić kolczyki na takie np z bioplastu.
Poza tym warto być na lotnisku około 1,5 - 2 godziny wcześniej ;) .




 
 
Podróże
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-11, 23:16   

aga_myszka, jeśli przewozisz leki ze sobą, to włóż je w jakiś woreczek zamykany i miej je gdzieś na wierzchu bo mogą kazać wyciągnąć z bagażu.



 
 
Podróże
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-02-11, 23:38   

cynthia, leki mam osobno zapakowane, z zaświadczeniem od lekarza.
agogika, będę wcześniej na pewno. Co do metalowych rzeczy, to mam tylko łańcuszek i druty w staniku, także chyba nie powinno być problemu.




:myszka:
 
 
Podróże
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-12, 07:47   

aga_myszka, większa, dokładniejsza kontrola bagażowa to dość losowa rzecz, zależy kto sprawdza. Wykładasz bagaż do pojemników, kosmetyczkę z płynami z torby, zegarek, pasek od spodni, telefon, portfel, kurtkę i bluzę, buty też jak masz za kostkę. Pytają też o aparat fotograficzny i laptopa.
Łańcuszki i druty od stanika nie robią wrażenia.
Leków nigdy mi nie sprawdzali, nie musiałam wyciągać i nigdy nie miałam zaświadczenia od lekarza.
Zwracają uwagę na ilość płynów, ostre narzędzia i czy bramka zareaguje na Ciebie, to wtedy pobierają próbkę z rąk.




 
 
Podróże
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2020-02-12, 08:02   

Są teraz jakieś zasady, że potrzebne jest zaświadczenie przy przewożeniu leków? Będę lecieć na koniec lutego i nie planowałam załatwiać, dotyczychczas gdy latałam nie było potrzebne, więc zastanawiam się czy brać jednak zaświadczenie jakieś.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Podróże
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-12, 08:16   

Fenoloftaleina, sprawdź na stronie swojej linii lotniczej, jak leciałam do Norwegii albo Islandii to się obawiałam tego, bo gdzieś to wyczytałam, ale ktoś mi wtedy tłumaczył, że to zaświadczenie lekarskie jest potrzebne zdaje się, że wtedy gdy bierzesz większe ilości leków, a nie pojedyncze.



 
 
Podróże
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-02-12, 12:12   

Fenoloftaleina, ja zaświadczenie wzięłam w razie czego.



:myszka:
 
 
Podróże
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-02-12, 12:39   

I ja w sumie jak leciałam do Armenii to nie sprawdzali leków, po prostu wyciągnęłam wszystko z kosmetyczki, one były w pojemniczku, nie miałam nawet pudełek ze sobą. Ani zaświadczenia. :)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Podróże
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13