Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Podróże
Autor Wiadomość
emilyrose 


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 85
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-15, 10:15   Podróże

Wiadomo, że porządne wakacje dają kopa do dalszej pracy, pozwalają się oderwać od szarej rzeczywistości. Na mnie podróże podziałały trochę terapeutycznie jak zobaczyłam jak bardzo źle jest niektórym ludziom to doszłam do wniosku, że w sumie może czas wziąć się w garść i doceniać chociażby to, że mam czystą wodę w kranie bo nie dla wszystkich jest to oczywiste. "Travel is the only thing you buy that makes you richer" i chyba nie umiem znaleźć nic lepszego do opisania tego co ja o podróżach myślę. A wy? Podróżujecie? Czy często? Dokąd? Ulubione miejsce? Wolicie zorganizowane wycieczki "na wypasie" czy raczej sami tanim kosztem? Czego sie podczas swoich podróży uczycie, o innych ale tez o sobie?



 
 
Podróże
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-03-26, 22:57   

Odkopuję trochę temat, nie wierzę, żeby to był jedyny o takiej tematyce i tak słabo rozwinięty!
Naprawdę nie podróżujecie, kochani?
W takim razie przychodzę się podzielić kilkoma fotkami z moich ostatnich podróży.
Czeka mnie kolejna, na Islandię już w najbliższy piątek, na pewno zdam tutaj małą fotorelację.

Kocham podróże, chociaż czasem nie mam na nie sił. Często mnie męczą, ale po wszystkim jestem z siebie dumna.
Każda podroż w góry mnie kształtuje, mimo, że w połowie mam ochotę wrócić, rzucić się w przepaść, na najprostszej górce do wejścia dla każdego umieram- to jednak wchodzę. I patrzę na to wszystko z góry ze łzami w oczach. Boli mnie każda złotówka wydana na wyjazdy, jednak to dobrze zainwestowane pieniądze. Od czegoś w końcu są! :)

Moja pierwsza wycieczka pod namioty- również pierwsza szkolna wycieczka w liceum. Rumunia, dokładnie siedmiogród. Kraj powodzi, wiecznych deszczy i słońca naprzemiennie :D
Głównie kocham namioty i też w nich będziemy spać z przyjaciółką i bratem na Islandii, uczucie ślimaka pełzającego po twarzy o 5 rano jest bezcenne, zwłaszcza, kiedy ktoś się boi ich tak jak ja :D






Później była Litwa oraz Łotwa. Spanie w schroniskach młodzieżowych przekonało mnie do nich! Super atmosfera, spotkaliśmy bardzo miłych Hiszpanów w każdym schronisku, wszyscy chcieli z nami imprezować, śpiewaliśmy wspólnie z gitarami.
Wilno i Ryga- świetne miejsca. Zakochałam się szczególnie w Wilnie, chyba kiedyś sama jeszcze odwiedzę to miejsce :)




a tu trochę... Po prostu naszego pięknego Krakowa :) Mam tak blisko, a byłam pierwszy raz w życiu!



Odwiedzone przeze mnie jeszcze miejsca, z których nie mogę znaleźć zdjęć :D
Toruń, Katowice, Słowacja, Bułgaria, Węgry, Bieszczady, Tatry, Beskidy, Sudety, Sandomierz.

W planach na obecny rok mam: Warszawa, ponownie Kraków, wcześniej wspomniana już Islandia, Szkocja. :)

Jakie są moje marzenia związane z podróżami? Na pewno kraje Nordyckie, Chiny, Japonia oraz Ameryka, chciałabym też kiedyś wylądować gdzieś na Balearach oraz zobaczyć Macu picchu :D




 
 
Podróże
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-03-27, 00:10   

Arche napisał/a:
Naprawdę nie podróżujecie, kochani?

Naprawdę. Stwierdziłam kiedyś, że nie stać mnie na to ani mentalnie, ani fizycznie, ani finansowo. Nawet swojego miasta nigdy nie zwiedziłam tak w zasadzie...
Chociaż zazdroszczę zawsze ludziom podróży. Jest wiele rzeczy, które byłoby fajnie zobaczyć, i wiele miast, które byłoby miło zwiedzić. Chociażby Kraków, Lublin czy Lwów. Niby blisko, a wciąż za daleko.




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Podróże
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-03-27, 07:13   

EverPaiin, pojedziemy kiedyś razem do Krakowa! Nawet gdybym miała Cię wyciągnąć siłą :D



 
 
Podróże
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-03-27, 23:42   

Arche napisał/a:
Czeka mnie kolejna, na Islandię już w najbliższy piątek, na pewno zdam tutaj małą fotorelację.
No nie. :shock: Naprawdę? :prawie: O Boże jak Ci zazdroszczę. :prawie: :lol:
To moje marzenie. :zauroczony:
Dlatego teraz będę czekać na obszerną fotorelację. :D
No i miłego wyjazdu. :jej:

Chciałabym podróżować, ale nie mam hajsu. :smutasek2:
Arche, Trzecie zdjęcie mi się bardzo podoba :3 i trzecie od końca również. :D
EverPaiin, Arche, Zapraszam, zapraszam. :uszanowanko: :lol:




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Podróże
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-04-19, 22:13   

Wróciłam z Islandii, i chyba nie powiem ani słowa. Płakałam 4 godziny w samolocie, płacze do dziś, a wróciłam 10 kwietnia.
Żadne zdjęcie czy filmik nie odda tego, co zobaczyłam... Na pewno tam wrócę, nie zobaczyłam wszystkiego co chciałam. Przysięgam, że tam jeszcze wrócę, nie odpuszczę sobie. Ta wyprawa była... Magiczna, pełna ekscytacji i łez, po prostu ze wzruszenia jak natura może być piękna. Tam każda skała była inspirująca, magiczna, jakaś taka... Inna. Każdy wodospad, mimo, że widac co 5 minut większy czy mniejszy robił wrażenie. Stanąć na samym wierzchu- niesamowite.

Nic tylko... Żałowac, że tak krótko.




Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---













Jeśli chodzi o więcej ujęć, polecam filmy Gonciarza z Islandii. Minęliśmy się, jechał w sumie naszą trasą z naszym znajomym, bo zaczął zaraz po tym jak my wróciliśmy. Super wszystko pokazał :)




 
 
Podróże
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-04-19, 22:59   

Arche, Strasznie Ci zazdroszczę, Islandia to jest moje wymarzone miejsce, które na pewno odwiedzę. Nawet mam w planach naukę języka islandzkiego :)

A zdjęcia powalające, przepiękne, magiczne <3




 
 
Podróże
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-05-02, 03:25   

Arche, zdjęcia robią wrażenia, a co dopiero zobaczyć to na żywo. :prawie: :zauroczony:


Swoją drogą, to teraz mi się te fotki nie chcą odtworzyć. :smutasek2:




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Podróże
sunehri 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Wrz 2017
Posty: 55
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-17, 23:21   

Obecnie mam nawet problem z "podróżami" do sklepu, więc o dłuższych w ogóle nie ma mowy. :(



 
 
Podróże
Po prostu ja 


Dołączyła: 05 Cze 2018
Posty: 56
Skąd: świat

Wysłany: 2018-07-07, 23:19   

Wróciłam wczoraj do Polski z krótkiego pobytu w Wenecji. Byłam tam tydzień.
Szczerze - nie polecam. Jest tam drogo (co tak właściwie jest normalne, bo to przecież Włochy), budynki są stare i przesiąknięte grzybem, ludzie się wszędzie kręcą, a kanały śmierdzą.
Ciekawe w Wenecji jest to, że nie ma tam prawie że żadnych drzew, a jak już są to w doniczkach.
Przemieszkałam ten tydzień w domu jakiś staruszków. Bardzo mili ludzie, tylko że kultury im trochę brakowało, ale to też szczegół. Dokładnie mi powiedzieli, czego mam unikać i wytłumaczyli mi jak gdzie mam dojechać tramwajem wodnym, więc też to już znam na pamięć.




Jeżeli kiedykolwiek upadnę, to będzie to spowodowane tym, że chmury zasłaniają mi obraz, a nie dlatego, że to ty mnie przewróciłeś.
 
 
Podróże
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-10, 10:34   

Cytat:
Ciekawe w Wenecji jest to, że nie ma tam prawie że żadnych drzew, a jak już są to w doniczkach

A spodziewałaś się, że będą? To miasto, wyspa, na wodzie.
Cytat:
Szczerze - nie polecam. Jest tam drogo (co tak właściwie jest normalne, bo to przecież Włochy), budynki są stare i przesiąknięte grzybem, ludzie się wszędzie kręcą, a kanały śmierdzą.

Wenecja to turystyczna miejscowość, ludzie tam z całego świata przyjeżdżają więc logiczne, że jest ich dużo.
Ceny tam zawsze będą wysokie, to się nigdy nie zmieni. Zapach tych kanałów nigdy nie będzie przyjemny, takie uroki Wenecji.
Ale uważam, że warto chociaż raz w życiu ją zobaczyć, te małe, ciasne uliczki są przepiękne, mają swój urok.




 
 
Podróże
Tooma 


Wiek: 28
Dołączył: 15 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-02-17, 15:48   

Arche Bardzo dobre zdjęcia ;) . Od razu czuć ten klimat :D

Nie mogę się doczekać, kiedy sam w końcu wyruszę w podróż (najwcześniej w wakacje ze względu na studia)




 
 
 
Podróże
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-02-22, 22:50   

Postanowiłam sobie, że ten rok, będzie rokiem mojego rozwoju i podróży. Ale im bliżej wiosny, tym bardziej jestem przerażona. Bo czy poradzę sobie sama? Nawet nie wiem co i jak. Czy jest tutaj ktoś, kto podróżował sam? Pomyślałam, że zacznę od swoich okolic, ale jakoś odwaga mi ucieka.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Podróże
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2069
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-03-22, 18:27   

W sierpniu lecę do Armenii.
Cóż, będzie to mój pierwszy lot samolotem.
Mam nadzieję, że widoki będą piękne. I wspomnienia.




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Podróże
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2019-03-22, 20:50   

WhiteBlankPage., lecisz sama czy ze znajomymi?



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Podróże
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11