Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót do Polski
Autor Wiadomość
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-06, 21:40   Powrót do Polski

Idą święta wiem że jeszcze ponad półtora miesiąca do Świąt Bożego Narodzenia chyba najważniejszego w roku w którym nikt nie powinien być sam. Lecz czy tylko ja nie wiem co zrobić nie chcę siedzieć sam za granicą w święta lecz powrót do polski i udawanie przed wszystkimi że wszystko jest dobrze nie jest niczym dobrym. Macie wrażenie że gdzie byście nie byli to nie pasujecie do danego miejsca? Co z świętami czy jest sens się męczyć i wracać do osób które powinny być bliskie lecz takimi nie są? Czy lepiej będzie wegetować przeczekać święta przywyknąć do samotności która i tak jest codziennością czy da się do niej w ogóle przywyknąć?

Poprawiłam błąd w tytule. | Sally




Ostatnio zmieniony przez EverPaiin 2016-11-06, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powrót do Polski
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-07, 19:55   

Buber napisał/a:
Macie wrażenie że gdzie byście nie byli to nie pasujecie do danego miejsca?

Tak, mam tak... Nie wiem co bym zrobił znając mnie bym został w tej samotności chyba żeby mnie bliscy namawiali żebym jednak przyjechał... Pomyśl o bliskich... Czy da się przywyknąć do samotności? Nie wiem od miesiąca jestem w Polsce i jestem w tej samotności... :roll: Jak pomyślę, że jeszcze święta przed nami... To mam dość udawania że jest pięknie, fajnie i miło...




 
 
Powrót do Polski
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-11-07, 20:29   

Buber napisał/a:
Macie wrażenie że gdzie byście nie byli to nie pasujecie do danego miejsca?


Od dawna. Trwam sobie w tymczasowości, bujam się, nigdzie nie jestem "swoja".

Buber napisał/a:
Co z świętami czy jest sens się męczyć i wracać do osób które powinny być bliskie lecz takimi nie są?


Dla mnie nie ma. Właściwie nawet dogodnie mi jest powiedzieć, że bilety w tym okresie są strasznie drogie (co jest prawdą skądinąd dla kierunków, w których ja kursuję) i mieć spokój. Tylko jest pewne "ale", mianowicie pojmowanie tego czasu:
Buber napisał/a:
Świąt Bożego Narodzenia chyba najważniejszego w roku w którym nikt nie powinien być sam


Ja bożonarodzeniowej szopki nigdy tak nie traktowałam bo... właśnie bardziej było to szopką, sztucznym sklejaniem magią z telewizora rodziny, która w rozpadzie była od dawna i generalnie generowała jedynie toksyczne opary. Nigdy celebracją, wspólnym czasem bla bla bla. Z tego powodu oddalenie i możliwość po prostu leżenia pod kocem bez żadnej gorączkowej krzątaniny jest w pewnym sensie luksusem. Jednak domyślam się, że kiśnięcie w samotności akurat wtedy, kiedy ma się nieco inne pojmowanie okresu bożonarodzeniowego może już np. dla Ciebie nie być takie hm, atrakcyjne, wręcz dobijające, bo jednak ma się gdzieś to poczucie, że większość ludzi/znajomych/rodziny gdzieś tam sobie siedzi za stołem, opycha się jedzeniem, spędza wspólnie czas kiedy ty sam, gdzieś tam na obczyźnie.

Ku której opcji skłaniasz się bardziej? Pozostaniem czy powrotem?




Disqualified as a human being.
 
 
Powrót do Polski
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-07, 21:27   

Pozostaniem lecz to wiąże się również z sylwestrem który spędzę sam. Tydzień czasu sam. :/



Ostatnio zmieniony przez Morcades 2016-11-07, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powrót do Polski
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-08, 01:26   

Witaj w klubie. Tylko ja nie mam gdzie i po co wracać.



 
 
Powrót do Polski
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-08, 05:58   

KrólowaSzczurów napisał/a:
Witaj w klubie. Tylko ja nie mam gdzie i po co wracać.
Ja niby mam bo jest rodzina lecz nieczuje w niej nikogo bliskiego. Przykro mi że nie masz do kogo wracac :cry:



 
 
Powrót do Polski
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14