Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przeklinać każdy może
Autor Wiadomość
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-02-23, 18:48   

Adenium, oczywiście, że soczewki nie sprawią, jakoby w maseczce było fajniej, niż bez. Ale całą trójką piszemy o dodatkowym dyskomforcie, który jest typowy tylko okularniczej grupie społecznej. Gdy zatem maseczki przeszkadzają nam bardziej, niż innym, a soczewki i okulary są częściowo zamienne (poza wszystkimi wadami wykluczającymi okulary i wszystkimi chorobami wykluczającymi soczewki), to należałoby się spodziewać, że ludzie częściej niż wcześniej będą się decydowali na palce w oku. Chyba, a przynajmniej nie widzi (pomimo chwilowego braku zaparowań) kontrargumentów…



 
 
Przeklinać każdy może
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-23, 20:23   

Krzysiu, ogólnie to z okularników chyba nie znam nikogo, kto tylko ze względu na pandemię i maseczki przerzucił się na soczewki zamiast okularów. Soczewki bywają drogim wydatkiem.
Mi maseczka przeszkadza głównie ze względu na nieumiejętność oddychania w niej, więc nie widzę powodu inwestowania w soczewki kontaktowe, bo to nie rozwiązuje zupełnie mojego problemu.
Twoja teoria poległa u mnie.




 
 
Przeklinać każdy może
Lelenkaa 



Wiek: 24
Dołączyła: 23 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-02-23, 20:42   

A żebyś wiedziała tępa megalomańska dzido, że tym razem nie będę pokorna i rozpętam wojnę



 
 
Przeklinać każdy może
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-02-23, 21:40   

Adenium napisał/a:
Czasem umiem założyć maseczkę tak, by mi okulary nie parowały tylko co z tego, jak nie umiem wtedy swobodnie oddychać i w efekcie szybko brakuje mi powietrza.
Dla niego to brzmiało, że z racji okularów stosujesz inną technikę ułożenia maseczki, niż gdyby ich nie było… Ale ok.
Też nikogo takiego nie zna, ale to przecież nie ma najmniejszego znaczenia, chodzi o przewidywanie tendencji na podstawie zachowania pojedynczej zmiennej.
Nie musi znać bogaczy i jubilerów. Jeżeli jeden klient woli kupować rubiny, a drugi diamenty – nieważne, czy do danej decyzji motywuje ich cena, kolor, gęstość czy nazwa kamulca – to z samej informacji „Przy pozostałych warunkach niezmienionych, rubiny w tym kwartale są o 3 punkty ładności (cokolwiek, byleby brzmiało w sposób obiektywny pozytywnie) śliczniejsze, niż były w ubiegłym.” wyniesiesz, że w tym kwartale (choćbyś ani jednego z nich nie znała), klienci (o ile też jest im znana ta informacja) raczej będą przerzucać się na rubiny. „Twardy elektorat” (marketing polityczny taki pożyteczny w analizach jubilerskich) diamentów zostanie u diamentów, a twardzi rubinowcy trzymać się będą rubinów. Dlatego ciekawić nas będą tylko nieprzekonani wątpiący, wśród których niektórzy stwierdzą, że jednak rubiny. Nie dlatego, że są obiektywnie lepsze, bo są z tych dwóch opcji jednak dla „ubogich”. Ale gdy wahałaś się nad różnymi wariantami (i tylko wtedy), a jeden nagle zyskuje względem samego siebie, to staje się bardziej przekonujący.
Dobra, namieszał… Jeśli zrobi sondaż partyjny i uzyska wynik, to będzie on nieco inny, niż gdyby najpierw przekonał każdego ankietowanego, że każdy głos na <…> sprawi, że jedna panda będzie płakać. Zdecydowanego wyborcy jakiejkolwiek formacji to nie ruszy, ale jeśli ktoś się wahał, to teraz jedno ugrupowanie nieco straciło (zakładając, że płacz pandy to coś, czego każdy wyborca chciałby uniknąć) w jego/jej oczach. Jeśli nie zdążyło się zmienić nic innego, to każdy pozostały czynnik materialny czy ideowy owszem, odgrywa rolę, ale dokładnie taką samą, jak przed przekazaniem smutnej wiadomości, więc nie wpływa na zmianę wyniku między jednym a drugim.
Jeżeli soczki mają identyczny zestaw wad i zalet, co rok temu (a chyba tak jest, nie wie), a pingle są o jeden szczegół bardziej denerwujące (uznajmy zaparowanie szkół za defekt obiektywny, to raczej nie jest pożądane), to rezultat będzie taki właśnie.
Oczywiście, że kogo na soczewki nie stać, nie może ich nosić z przyczyn medycznych czy zwyczajnie nimi gardzi, nie dostrzeże dylematu. Ale jeśli są jacyś ludzie, którzy codziennie rano rozważają, co dziś wybrać, to raczej soczewki u nich w jakiś sposób zaplusowały. I to w sumie do tego się miała ta dziwna teza sprowadzać…




 
 
Przeklinać każdy może
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-24, 14:38   

Krzysiu napisał/a:
Dla niego to brzmiało, że z racji okularów stosujesz inną technikę ułożenia maseczki, niż gdyby ich nie było… Ale ok.

Nie rozumiem o co Ci w tym chodzi. I nie wiem czy przypadkiem nie wyrwałeś z kontekstu zdania.

Krzysiu napisał/a:
chodzi o przewidywanie tendencji na podstawie zachowania pojedynczej zmiennej.

Chodzi o usilne znalezienie argumentów pod Twoją teorię. Ty je znalazłeś a ja nie. Dla Ciebie to wyśmienita teoria dla mnie to żadna teoria.
O wyimaginowanych przykładowych przykładach, teoretycznych jednostkach i teoretycznej grupie ludzi nie przepadam dyskutować, więc się nie podejmuję dalszej rozmowy. ;)




 
 
Przeklinać każdy może
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-02-24, 14:46   

To Krzysiu przeprasza…



 
 
Przeklinać każdy może
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-24, 15:04   

Adenium, za co?



 
 
Przeklinać każdy może
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-02-24, 15:44   

Że Cię męczy teorią, która dla Ciebie jest żadną…



 
 
Przeklinać każdy może
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-24, 15:53   

Krzysiu, nie wiem skąd pomysł, że mnie męczysz i należy mnie jeszcze za to przepraszać.
Czy uznajesz tylko popieranie Twoich teorii, bo wtedy nie przepraszasz?
Przecież ludzie nie muszą się z Tobą zgadzać i popierać tego co popierasz Ty i tym bardziej nie muszą przepraszać za odmienność racji/poglądów.
Zwłaszcza, że odpisałam Ci tylko, że mnie Twoja teoria w ogóle nie przekonała i wycofuję się z dalszej dyskusji na jej temat.




 
 
Przeklinać każdy może
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-02-24, 16:09   

Adenium, znaczy, to w sumie w ogóle nie miała być teoria, tylko żarcik…
Też nie wie, tak tylko założył, jak widać błędnie. Uznaje wszystkie możliwe warianty, a także większość pozostałych. A przeprasza w najróżniejszych momentach, jest to dość chaotyczne i nie łatwo w tym reguły się doszukać.
Oczywiście, że nie muszą, całe szczęście…
Jesteśmy już zapewne na offtopie, więc nie ma nic przeciwko rozejściu się.




 
 
Przeklinać każdy może
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-24, 16:20   

Krzysiu, no rozumiem żarcik, który zmierzył w całkiem ciekawą stronę i można by jeszcze tam brnąć, ale ja nie umiem w "przykładowe przykłady". ;)

Można się rozejść kulturalnie i bez bluzgów. :D




 
 
Przeklinać każdy może
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2021-02-27, 18:00   

No i chuj, zapomniałam hasła do konta... :?



Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Przeklinać każdy może
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2021-02-27, 21:00   

Czy mój mózg mógłby mnie, do kurwy nędzy, zaszczycić wreszcie swoją obecnością? To już kurwa kamień jest bardziej aktywny i dochodzi do wniosków prędzej, niż ja.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Przeklinać każdy może
Śugestia 
Niegroźna



Wiek: 22
Dołączyła: 31 Sie 2017
Posty: 429
Skąd: śląskie

Wysłany: 2021-03-04, 14:45   

Ja pierdolę.



 
 
 
Przeklinać każdy może
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2021-03-05, 12:23   

Czemu jedzenie musi być takie pojebane? No kurwa, jak żyć, gdy trzeba kontrolować się na każdej płaszczyźnie...



Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Przeklinać każdy może
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12