Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim/czym jest Bóg?
Autor Wiadomość
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 22:47   Kim/czym jest Bóg?

Pewnie niektórzy tutaj oburzą się za to, że pozwoliłam sobie napisać 'czym jest Bóg', ale jako, że są różni ludzie tak zapewne jest mnóstwo różnych poglądów na tę kwestię.
A kim/czym dla Was jest Bóg? Czy Bóg to jakaś urzeczywistniona osoba, czy może jednak niewidzialna dla oczu energia?
Moim zdaniem Bóg to przede wszystkim energia, która wpływa na Nas i Nami kieruje.

Kim/czym jest Bóg?
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 22:56   

W mojej mocy nie leży jednoznaczne określenie Boga jako bytu istniejącego, jak i w mocy innych ludzi. "Dowody" na jego istność są jedynie założeniami wypracowanymi na podstawie relacji wiary i rozumu, które nie sięgają namacalnych ewidencji. Zatem na podstawie tego, i poza tę mowę uważam, że Bóg nie istnieje, ponieważ nie można go zdeterminować do poznania zmysłowego, a te stanowiłoby ogólną prawdę co do jego istnienia.
Jest on dla mnie również fantazją ludzi słabszych, nie mogących pogodzić się z ewentualną pustką po śmierci, całkowitym niebytem. Obawiają się, iż ich potęga zostanie rozwiana po kilkudziesięciu latach egzystencji, po prostu nie będą już tutaj niczym, a tylko stertą kości.

Kim/czym jest Bóg?
Makaron 

Wysłany: 2016-10-12, 23:33   

Jest już taki temat.

"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"

Kim/czym jest Bóg?
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 00:13   

Bóg jest po prostu wymysłem ludzi.

Kim/czym jest Bóg?
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 09:39   

Makaron, jeśli takowy jest, poproszę o źródło. ;)

Kim/czym jest Bóg?
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 11:11   

Vitiatus Mikene, jest coś takiego: http://www.autoagresywni....=1896&start=450
Nieco się pokrywa.

Kim/czym jest Bóg?
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 11:36   

Moim zdaniem to w ogóle się nie pokrywa, ponieważ to, co czujemy do Boga jest tylko dla tych, którzy w ogóle wierzą w to, że Bóg jest osobą, ponieważ dla tych, którzy uznają Boga za energię raczej nie będzie czegoś takiego 'czuję do Boga ... ', bo przepraszam, ale jak z logicznego punktu widzenia można czuć coś do energii? Do człowieka, osoby to rozumiem, ale do energii? To tak, jak gdyby czuć coś do energii elektrycznej - nielogiczne.

Kim/czym jest Bóg?
EverPaiin 
wiedźma

Wysłany: 2016-10-13, 11:41   

Makaron, Vitiatus Mikene, Ryba, PannaNikt28, proszę powrócić do dyskusji zgodnej z tematem "Kim/czym jest Bóg?". Temat nie zostanie scalony nigdzie.

I often question my sanity.
Occasionally, it replies.

Kim/czym jest Bóg?
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 11:46   

Tak więc, zgodnie z zaleceniem EverPaiin, powracając do dyskusji na temat tego, kim bądź czym jest Bóg, ja uważam, że Bóg to energia, która jest w każdym człowieku i która wszystkich nas prowadzi przez całe życie, zarówno dobrymi, jak i złymi drogami.

Kim/czym jest Bóg?
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 13:52   

KrólowaSzczurów napisał/a:
Bóg jest po prostu wymysłem ludzi.

Też tak uważam

Kim/czym jest Bóg?
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 14:31   

Przemek26, to w takim razie nasunęło mi się pytanie - w co/kogo wierzysz? Czy istnieje u Ciebie jakakolwiek wiara? Na czym się ona opiera?

Kim/czym jest Bóg?
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 16:41   

Bóg to taki trochę Boogeyman, którym się straszy ludzi i jeszcze służył kiedyś do tłumaczenia rzeczy niewyjaśnionych. Teraz jest po to żeby osoba rozmyślająca nad swym losem albo rozmawiająca sama ze sobą mogła powiedzieć, że gada z Bogiem żeby było tak bardziej doniośle i mistycznie. No i ktoś kogo można obwiniać za życiowe porażki, ale daje innym nadzieję na lepsze jutro, bo tak.

Kim/czym jest Bóg?
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 17:29   

wisielec, moim zdaniem za porażki życiowe nie należy obwiniać nikogo dookoła siebie, ani Boga, a jedynie tylko i wyłącznie siebie, bo jeżeli ktoś stale popełnia jakiś błąd i nie robi nic, żeby więcej się tak nie zdarzyło to ewidentnie jest sam sobie winien. Bóg nie ma z tym nic wspólnego bez względu na to, czy Boga uważamy za osobę, czy za energię.

Kim/czym jest Bóg?
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 17:32   

Parę razy słyszałem od starszych "Boże, za co mnie tak karzesz", ale to chyba chodziło o inny bór. :bór:

Kim/czym jest Bóg?
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-13, 18:39   

wisielec, ludzie są różni i wiadomo, że na różne sposoby postrzegają kwestię Boga i religii. Niektórych naprawdę nie da się zrozumieć, ale to już nie jest nasza wina i zapewne chodziło właśnie o taki bor, jak wskazany przez Ciebie :)

Kim/czym jest Bóg?
Odpowiedz do tematu