Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Chroniczne zmęczenie
Autor Wiadomość
wintermute
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-28, 10:08   Chroniczne zmęczenie

Nie mam siły. Ale nie w takim kolokwialnym znaczeniu, po prostu cały czas się czuję jakbym chwilę wcześniej furę węgla przerzucił. Czuję fizyczne osłabienie. Mam problemy ze wstaniem i chodzeniem przez dłuższą chwilę. Leżenie i sen nie przynoszą rezultatów, zresztą i tak ledwo parę razy w tym roku udało mi się przespać całą noc.

Mam tak od ponad roku, chyba? Trudno powiedzieć, bo pracuję bardzo dużo, więc trudno jest określić, kiedy przestałem odczuwać skutki odpoczynku. Rozmawiałem o tym wstępnie z lekarzem 1szego kontaktu. Najlogiczniejszym wyjaśnienien byłaby cukrzyca (tym bardziej że mam parę innych objawów związanych z cukrzycą - kurcze nóg, krwawiące dziąsła), ale zbyt dużo rzeczy się nie pokrywa.

Wiem o istnieniu jednostki chorobowej nazwanej przewlekłym zmęczeniem, ale tu też zbyt dużo rzeczy się nie sprawdza - niby mam zaburzenia snu i trawienia, ale też b. wysokie ciśnienie i nie znajduję się w grupie ryzyka.

Czy ktoś stąd wie, czego mam szukać i pod jakim kątem szukać diagnozy?




 
 
Chroniczne zmęczenie
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-09-22, 08:23   

Przyczyn może być bardzo wiele. Na początek może zrób badania podstawowe i poziomy mikroelementów. Możesz mieć niedobór magnezu czy żelaza. Także za mała ilość antyoksydantów może dawać taki objaw. Pytanie też jak się odżywiasz? Brak białka i węglowodanów również może być przyczyną. Zbadaj też hormony tarczycy.

Przyczyn może być naprawdę mnóstwo. I trzeba wykluczyć wszystkie organiczne przyczyny zanim się stwierdzi, że to Zespół Chronicznego Zmęczenia.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Chroniczne zmęczenie
Amnestyt 


Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 23
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-02-05, 16:40   

Powiem z własnego doświadczenia. Oczywiście nie jestem lekarzem i nie stawiam tym sposobem żadnej diagnozy. Też cierpiałem i nadal cierpię na chroniczne zmęczenie. W moim przypadku przyczyną była borelioza oraz grzybica ogólnoustrojowa. Także zacząłbym od diagnozy w tym kierunku. Ja osobiście prócz klasycznych badań wykonałem też niekonwencjonalną diagnostykę nazywaną Vegatest+ co tylko potwierdziło te infekcje.



 
 
Chroniczne zmęczenie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12