Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawy z dzieckiem
Autor Wiadomość
MamaZBPD 
Wicca


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 33
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-05-09, 04:50   Zabawy z dzieckiem

Mój temat powitalny skłonił mnie do zastanowienia się nad tym jak zajmuję się swoim synkiem i po krótkim zastanowieniu doszłam do wniosku, że nie bardzo wiem jak zajmować mu czas tak, żeby tego czasu nie marnować, tylko żeby się rozwijał. Macie jakieś pomysły na zabawy w domu lub na zewnątrz, takie psychoruchowe z 4 latkiem? Najlepiej dla dziecka trochę nadpobudliwego? Może pamiętacie jakieś zabawy z dzieciństwa, które dobrze wspominacie? Chcę go zainteresować, a przy okazji nauczyć czegoś.



Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-04-17, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zabawy z dzieckiem
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-09, 15:10   

MamaZBPD napisał/a:
Macie jakieś pomysły na zabawy w domu lub na zewnątrz, takie psychoruchowe z 4 latkiem?

MamaZBPD napisał/a:
Chcę go zainteresować, a przy okazji nauczyć czegoś.

Może sprawdzi się wspólne spędzanie czasu - wyjdź z nim na basen, do kina, do teatru, na rower, na wycieczkę-spacer... Ty będziesz miała chwilę odpoczynku, a on przy okazji nauczy się czegoś nowego i nie będzie się nudził.
Czasem (zamiast wymyślania różnych kreatywnych zabaw) w przypadku tych młodszych dzieci sprawdzały się u mnie właśnie takie rozrywki.




 
 
Zabawy z dzieckiem
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-09, 15:15   

Domino, bierki, memory...



 
 
Zabawy z dzieckiem
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-05-09, 15:37   

Obawiam się, że nadpobudliwy 4 latek długo nie usiedzi na swoim miejscu w kinie lub teatrze... :P
Zabawa na świeżym powietrzu - jak najbardziej, ale nie ryzykowałabym brania ruchliwego dziecka w miejsce, gdzie wymaga się ciszy i spokoju.

Mnie w dzieciństwie interesowało i bardzo ciekawiło puszczanie latawców. Może jest gdzieś w Twoim mieście park z dużym kawałkiem terenu bez drzew, sporą łąką? Dziecko na bank by się tym zaciekawiło. :) Przy okazji gra w piłkę nożną, bieganie, gonienie się. Może mały piknik.

Po powrocie z przedszkola ojciec zabierał mnie na spacer lub na placyk zabaw. Super sposób, by pobawić się z innymi dzieciakami, wyszaleć, a rodzicowi dać odetchnąć na ławce.

A z zabaw domowych... Przyszło mi do głowy układanie puzzli, ale pobudliwe dziecko może długo przy nich nie usiedzieć. :P A może a nuż się zaciekawi.




wish I could ctrl+Z you
 
 
Zabawy z dzieckiem
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-09, 16:36   

Farby!
Takie dzieciaki uwielbiają farby. Pozwól mu się wybrudzić, malować po sobie i brystolu. Odbijać rączki, stópki.




 
 
Zabawy z dzieckiem
MamaZBPD 
Wicca


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 33
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-05-10, 11:38   

Czuczi, Eryk ma nawet kawałek ściany w pokoju oddzielonej gdzie może malować ^^
Arya, właśnie tak jak powiedział Hathor, Eryk nie usiedzi... tylko raz chciałam go wziąć do kina... ^^ Nigdy więcej, jeszcze inne dzieci zaczepiał i pani kazała nam opuścić sale >.< tyle wstydu się najadłam 0.o Jak rozrywka to co najwyżej zoo >.> Kolejna rzecz, że jesteśmy trochę biedni. Nawet trochę bardzo. Jednym słowem mówiąc nie mam ani grosza przy duszy i jeszcze długo nie będę mieć raczej ;( więc wyjścia w takie miejsca odpadają. Jeżeli chodzi jeszcze o jakieś mega wypady to często zabieram go na wycieczki takie długie typu nad Wisłę, na kopce, szukam nowych placów zabaw itd.
Chochlik, domino, memory, puzzle i gry pionkowe, wszystkiego próbowałam ale Eryk nie może usiedzieć i ciężko się z nim bawić, bo się wierci okrutnie i już po 2-3 minutach zabawy jemu się nudzi i wariuje. Szukam właśnie zabaw, przy których będzie mógł się ruszać. Jak np. chowany, berek, baba Jaga patrzy, ale żeby można było też w domu i we dwoje.
Hathor, Tak, na latawiec wpadłam ostatnio i nawet przygotowałam sobie materiały i sami tego latawca zrobimy :)
Ery wraca dzisiaj :yahoo: już nie mogę się doczekać. Przetrzepałam pół internetu w poszukiwaniu zabaw, ale większość jest właśnie dla przedszkolanek i zabaw w grupie.




"Po wyjściu ze sklepu Janusz i Grażyna myśleli, że mają wszystko. Gdy wrócili do domu, odkryli, że nie mają przyszłości"
 
 
 
Zabawy z dzieckiem
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 11:55   

MamaZBPD, ja jako dziecko uwielbiałam wszelkie wspinaczki (a z braku możliwości wspinałam się po meblach, które ostatecznie musiały być u mnie w domu... przykręcone do ściany :P ). Polecam wszelkiej maści parki linowe i małpie gaje.
Jeżeli chodzi o jakąś wspólną aktywność to może rolki? A z takich bardziej intelektualnych to może "podchody" - to możesz zorganizować nawet w domu ukrywając w różnych miejscach wskazówki albo zadania.




 
 
Zabawy z dzieckiem
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 11:58   

MamaZBPD, jeśli wolno spytać: jakie są jego kontakty z rówieśnikami? O ile mi wiadomo dzieci w tym wieku potrafią się bawić dość dobrze same albo z rówieśnikami. Może jakieś figurki z żołnierzykami czy jakimiś rycerzami. Albo jakieś samochodziki.



 
 
Zabawy z dzieckiem
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-05-10, 12:09   

Scarlet Halo napisał/a:
"podchody" - to możesz zorganizować nawet w domu ukrywając w różnych miejscach wskazówki albo zadania.


To bardzo dobry pomysł. Pamiętam, razem z moim młodszym bratem uwielbialiśmy, kiedy mama nam szykowała takie karteczki z zagadkami/rysunkami, a na końcu zawsze czekał jakiś drobiazg typu cukierek. :D




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Zabawy z dzieckiem
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 12:34   

Scarlet Halo napisał/a:
parki linowe

Bez przesady. Czterolatek jest za mały na takie rzeczy. No, chyb, że mają jakąś trasę na jego wzrost, ale szczerze wątpię.

A 'mój' prawie sześciolatek uwielbia jak się z nim 'bawię' rzucając coś... Wygląda to trochę jakbym psa uczyła aportować, ale on się cieszy, bo ma rozłożonego chińczyka i daje mi taką wielką (20cm) kostkę do gry, żebym rzucała. Rzucam w drugi koniec pokoju, on odczytuje wynik, biegnie po nią, biegnie przestawić mój pionek, rzuca za siebie, znowu biegnie po kostkę, a potem przestawić pionek, a na koniec biegnie dać mi kostkę, bo moja kolej na rzucanie.

Słowo bawię wzięłam w cudzysłów, bo taka zabawa ma miejsce, jak nie mam ochoty się w pełni angażować w zajmowanie nim i wolałabym np. pogadać z jego rodzicami. Takie ganianie go w tę i z powrotem po pokoju daje nam spokój, a jemu zajęcie i radość, że się z nim właśnie 'bawią'. ;)

Z tym że nie wiem jak to podziała na twoje dziecko, bo ten mały sam inicjuje tę zabawę i sam ją podtrzymuje, a jk tamten ma problem z koncentracją, to nie wiem...




 
 
Zabawy z dzieckiem
MamaZBPD 
Wicca


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 33
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-05-10, 12:37   

wisielec, Eryk jest jedynakiem, on musi 'trafić' na dzieciaka. Nie ze wszystkimi chce się bawić. Uwielbia dominować. I druga bardzo dziwna rzecz, czasami na placu zabaw potrafi olać zabawki i dzieciaki, a usiądzie na ławce, żeby pogadać sobie z jakimś rodzicem, który wpadł mu w oko. Często zaczepia ludzi dorosłych na ulicy i sobie z nimi gada. Niedawno dopiero oduczyłam go całowania kobiet po rękach, nawet nie wiem skąd to wziął. Reakcje naprawdę przeróżne.
Scarlet Halo, Zupełnie zapomniałam o podchodach ^^ Na pewno zorganizujemy :) a z takich aktywnych to ma hulajnogę. Tylko on jest taki, że np. jak biega po domu i biegnie na ścianę, to często zamiast przed ścianą zwolnić, albo wyhamować, to on zamyka oczy i biegnie dalej, :lol: więc wszelkiego rodzaju małpie gaje czy jakiekolwiek drabinki to dla mnie terror, i nie mogę go ani na chwilę spuścić z oka, bo czasami jak jest u góry, i zobaczy coś ciekawego, to po prostu się puszcza i spada :facepalm: :facepalm2:




"Po wyjściu ze sklepu Janusz i Grażyna myśleli, że mają wszystko. Gdy wrócili do domu, odkryli, że nie mają przyszłości"
 
 
 
Zabawy z dzieckiem
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 12:42   

MamaZBPD, widzę, że jesteś z małopolski. Byłaś z synkiem w parku Jordana? Tam jest dosyć spory plac zabaw, dużo dzieci (rówieśników) i mnóstwo rozrywek dla takich energicznych dzieciaków. ;)



 
 
Zabawy z dzieckiem
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 14:07   

Skoro dzieciak ruchliwy... to może z nim potańcz?



 
 
Zabawy z dzieckiem
MamaZBPD 
Wicca


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 33
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-05-24, 19:31   

Arya, Byłam :) To chyba największy i najładniejszy plac zabaw jaki znam. Mamy trochę daleko, bo my z Huty ale jak jest ciepło to często z nim tak jestem. nevermore, tańczymy często :)
Ostatnio byliśmy w Bonarce na imprezie z Minionkami :) Był tak nieznośny, uciekał, szalał, dokuczał innym dzieciom, ale się wyszalał i tak ładnie podziękował, że stwierdziłam, że opłacało się pomęczyć i pobiegać za nim :)
Jak jest chłodniej i pada jak ostatnio to czasami jeżdżę z nim do Galerii Bronowickiej, tam za darmo mają np taki jakby plac zabaw dla dzieci, pokój z grami planszowymi, pokój z grami takimi playstation chyba i takie tam. Ostatnio sobie o tym miejscu przypomniałam właśnie, chociaż dawno nie byliśmy więc wybierzemy się może jutro jeśli pogoda nadal będzie taka brzydka.
Chyba mu kupię rolki, albo wrotki na dzień dziecka :)




"Po wyjściu ze sklepu Janusz i Grażyna myśleli, że mają wszystko. Gdy wrócili do domu, odkryli, że nie mają przyszłości"
 
 
 
Zabawy z dzieckiem
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-24, 19:35   

Ah, w kwestii zabaw ruchowych dla dziecka w domu. X box z kinect i nawet nie musisz za nim biegać.



 
 
Zabawy z dzieckiem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13