Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książkowa paplanina
Autor Wiadomość
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2022-05-23, 20:45   

Czytnik gdzieś zgubiłam.


<<< Dodano: 2022-05-27, 19:41 >>>


Czytnik się odnalazł, zaraz po tym jak kupiłam nowy.




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Książkowa paplanina
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-06-18, 11:44   

Czy słyszeliście, że Łukaszenka kazał wycofać ze sprzedaży "Rok 1984" Orwella, a za Glukhovsky'm został wysłany list gończy dlatego, że w swojej literaturze komentował rządy Putina?

https://www.facebook.com/...233354033392801

https://booklips.pl/newsy/powiesc-rok-1984-georgea-orwella-wycofana-ze-sprzedazy-na-bialorusi/?fbclid=IwAR1TYKiOxpKAkmnS7cBo-nUY3A6ZwiJhe9eWyptumVt6wPleMhkq05OJG5s

ciekawie kiedy u nas dojdzie do czegoś takiego. :roll2:




Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Książkowa paplanina
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2022-07-24, 20:45   

Muszę iść po kod do legimi



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Książkowa paplanina
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-05-09, 12:56   

Próbuję przekonać się do kryminałów, bo w przeszłości czytałam kilka dobrych, ale nie jest to gatunek, do którego sięgam jakoś często...

I sama nie wiem, chyba nie reaguję normalnie. Czytam aktualnie dwa, nawet nie mogę powiedzieć, żeby były dobre - i emocjonalnie mnie to przygniata :lol: . Nie ma tragedii, ale mam złe sny i czuję napięcie, lekkie stany lękowe.

Czy ktoś też jest nadwrażliwy i nie może czytać takich książek :lol: ?




 
 
Książkowa paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-05-09, 15:25   

Cytat:
Czy ktoś też jest nadwrażliwy i nie może czytać takich książek ?

To może dziwne, ale z książkami nigdy nie miałem takiego problemu. Jedyne uczucia jakie wywołują to czasem wzruszenie. W sumie to filmy czy seriale kryminalne z jakimiś nawet krwawymi ale życiowymi scenami tez są ok. Natomiast nie lubię czytać i oglądać horrorów. Niby sie nie boję, ale miewam potem niefajne sny, które są mało przyjemne, a takowych mieć nie chcę częściej niż trzeba.

O czym czytałaś?




 
 
Książkowa paplanina
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 998
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-05-09, 21:51   

Cytat:
Czy ktoś też jest nadwrażliwy i nie może czytać takich książek ?

Kocham kryminały. 😍 Jako nastolatka zaczytywałam się książkami o tematyce wojennej. Teraz nie potrafię... nie jestem w stanie czytać (a nawet oglądać) nic wojennego. Mam po nocy. Koszmary takie, że nawet wybudzanie nie pomaga, wracają... I czuję się po nocy koszmarnie.


Aktualnie czytam 'Ukochane dziecko' Romy Hausmann. Polecam.




"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Książkowa paplanina
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-05-10, 20:33   

kova84, obie książki są o morderstwach. Pierwsza - dwóch chłopaków, druga - dwóch małych dziewczynek.

Czu, o, o wojnie też dawno niczego nie czytałam... Kiedy nie miałam kontaktu z prawdziwą wojną i uchodźcami, to jakoś łatwiej było o dystans ;) . Teraz myślę, że też bym bardzo się przejęła.




 
 
Książkowa paplanina
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-18, 12:36   

Czy ma ktoś konto na lubimyczytac.pl i chciałby wymienić się półkami? :)



Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Książkowa paplanina
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1743
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2024-01-18, 13:29   

Hmm... czy ktoś może kojarzy i korzystał z jakiś rozwiązań do "czytania w łóżku". Chodzi mi o jakieś lampki czy coś w ten deseń. Ważne by było przenośne. Bo ja mam czytnik, ale bez podświetlenia, ale dla mnie czytnik ma ograniczone zastosowanie (nie umiem w dużej mierze czytać na czytniku), więc nie będę inwestował w nowy sprzęt. Do tego dochodzi fakt, że mam rosnącą stertę papierowych książek i mimo, że zmotywowałem się do redukowania sterty nieprzeczytanych na rzecz wzrostu stosu tych przeczytanych, to jednak ogólne zaciemnienie, które po pewnej godzinie panuje w domu, mam ograniczone okno czasowe na to przedsięwzięcie.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Książkowa paplanina
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2071
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2024-01-18, 18:30   

void, zależy jaki masz czytnik - mówię zależy, bo ja kiedyś mając kindle bez podświetlenia kupiłam sobie etui na czytnik z lampką, nie był to dokładnie ten model, ale na takiej zasadzie https://www.ebay.co.uk/it..._0aAuRdEALw_wcB

Jeżeli do książek papierowych to może coś w tym stylu? https://allegro.pl/oferta/przenosny-panel-led-do-czytania-ksiazek-z-10537154093?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=4227fd6a-d0f5-4025-bd3d-da7a1c8f0a2f#

Tu nie wiem jak się sprawdza, bo sama mam lampkę przyczepiana na klips, do szafki przy łóżku, nad głową :)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Książkowa paplanina
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 998
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-18, 20:32   

wiedźma napisał/a:
Czy ma ktoś konto na lubimyczytac.pl i chciałby wymienić się półkami? :)

Ja mam. Znajdziesz mnie pod nickiem Camaleao.
Ale nie wiem, czy w mojej biblioteczce coś Ci się spodoba... chociaż można tam znaleźć prawie każdy gatunek...
Jestem w trakcie uzupełniania...




"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Książkowa paplanina
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2024-01-19, 11:19   

wiedźma, ja mam (MrsM). Ostatnio aktualizuje tam wszystko, bo strasznie dawno korzystałam. ;)



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Książkowa paplanina
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-19, 12:54   

Czu, Cirilla, zaproszenia poszły ;)



Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Książkowa paplanina
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 712
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-26, 22:42   

void, ja właśnie z powodu braku dobrej lampki do czytania zaczęłam czytać książki na telefonie. Mogę leżeć na boku, jedną ręką obsługiwać telefon, podświetlenie dobre jest. ;) Polecam. Do zwykłych książek i ebooka kupiłam mniej więcej taką lampkę bezprzewodową klik. Nie było to idealne rozwiązanie, ale dało radę, bez przeszkadzania światłem innym.



 
 
Książkowa paplanina
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1743
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2024-01-26, 23:05   

Arashi, właśnie chciałbym uniknąć czytania na telefonie by nie bombardować się tym światłem ekranu przed snem, no i mam stertę papierowych książek, które chcę w końcu przeczytać (chociażby książki tłumaczone przez mojego tatę... bo zwyczaj, że czytam wszystko co on przetłumaczył umarł przez to, że nie mam jak czytać).
Kupiłem taką lampkę z chin za grosze (taki panel akrylowy podświetlany ledami, jak WhiteBlankPage. proponowała), nawet się sprawdza, tylko ma zimne światło. Pewnie jakoś ogarnę by nie wiem... wlutować inne ledy.

Edit: Zwykła żółta taśma izolacyjna zrobiła robotę (rozkręciłem lamkę i zakleiłem poszczególne ledy na PCB) i światło prześwitujące przez taśmę jest łagodniejsze.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
Ostatnio zmieniony przez void 2024-01-26, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książkowa paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12