Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nawroty choroby
Autor Wiadomość
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 20:23   Nawroty choroby

Podobno u ponad połowy osób ze zdiagnozowaną kiedyś depresją występują nawroty po jej wyleczeniu.

Myślę, że spora część z Was zna to uczucie, kiedy po zakończeniu leczenia mijają dni, tygodnie, miesiąca, a może nawet lata, podczas których depresja nie daje o sobie znać. I żyjecie sobie jak zupełnie zdrowy człowiek, uczestniczycie aktywnie w życiu, sielanka. I przychodzi czas, gdy ten obrazek zostaje zniszczony, bo choroba powraca do Waszych głów.

Uważacie, że depresję można wyleczyć w 100% lub skutecznie zapobiegać jej nawrotom w przyszłości? Jak?
Obserwujecie u siebie nawroty depresji?
Jesteście w stanie zorientować się odpowiednio wcześnie, aby zdążyć działać? Jakich czynności się podejmujecie?




 
 
Nawroty choroby
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 20:53   

Myślę, że z depresji już nigdy się tak naprawdę nie wychodzi, zawsze już zostaje w głowie coś z tego syfu. Moim zdaniem nie da się tego wyleczyć w 100 %, bo wtedy trzeba by było pewnie zmienić całe swoje życie, a to raczej trudne do osiągnięcia.

Życie po depresji to po prostu trwanie w neutralnym stanie z przebłyskami jakiejś radości od czasu do czasu. Najlepiej zmienność tych nastrojów obrazuje ruch niejednostajny krzywoliniowy 8)




 
 
Nawroty choroby
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-07-08, 20:57   

Wiesz, ja mam nawroty depresji co parę tygodni, miesięcy zależy to od dobranych leków, niektóre wkońcu przestają na mnie działać i trzeba je zmieniać organizm się przyzwyczaja, chodzę również na terapię. U mnie najgorsze okrey na nawroty depresji to wakacje, a zaczyna sie to juz w kwietniu badz maju, zaczynam odczuwac coraz bardziej smutek, niechęć do życia, na jesieni i w święta Bożego Narodzenia jest ze mną również źle, dlatego proszę o skierowanie do szpitala, mam tendencję do okaleczania się jak to lekarz powiedział to moja choroba a jak czuje się źle to idę do szpitala, tam przynajmniej nie zrobię sobie krzywdy, jest mniejsze prawdopodobieństwo że to zrobię bo tam są wsz ędzie ludzie a w domu czy gdzieś na mieście w ustronnym miejscu to nie problem. Na początku staram się żeby ambulatoryjnie mi zmieniano leki jak to niedaje poprawy to dopiero szpital.



 
 
Nawroty choroby
liv89
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-08, 21:01   

Empiria,
Cytat:
Życie po depresji to po prostu trwanie w neutralnym stanie z przebłyskami jakiejś radości od czasu do czasu.

Jednocześnie łatwiej jest popaść w melancholię po takim doświadczeniu, a stąd już prosta droga do nawrotu choroby. Z depresją walczy się całe życie.




 
 
Nawroty choroby
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-07-09, 01:24   

Od czasu jak wyszedłem z tego całego doła który mnie sprowadził na forum, silnych nawrotów nie miałem, czasem mam lepsze dni, czasem gorsze, tak ma każdy człowiek na ziemi. Na początku nie było łatwo, ale teraz czuję się pewnie w życiu. Muszę mieć nadzieję że słowa
Empiria napisał/a:
Moim zdaniem nie da się tego wyleczyć w 100 %

nie są prawdą.




 
 
Nawroty choroby
MalaMi 



Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 83
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-07-09, 08:15   

można się wyleczyć, ale trzeba samemu też nad tym pracować, każdy z nas ma lepsze bądź gorsze dni



 
 
Nawroty choroby
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-07-10, 23:29   

u mnie stwierdzono z dwa tygodni temu dwubiegnówkę afektową aktywną i ciężko się czuje ale mówią że da się leczyć pomimo nawrotu,zobaczymy :/



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Nawroty choroby
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-11, 11:36   

Mimo że czuję się dzięki lekom naprawdę dobrze i liczę na to, że niedługo będę mogła je odstawić, to liczę się z możliwością nawrotu gorszego samopoczucia w przyszłości. Nawet lekarka powiedziała mi niedawno, że takie dołki lubią wracać w trudniejszych okresach w życiu. Cieszę się jednak, że wiem, jak sobie z nimi wtedy poradzić i dokąd się udać z prośbą o pomoc.



 
 
Nawroty choroby
Mamona 



Wiek: 27
Dołączyła: 16 Kwi 2016
Posty: 61
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-07-11, 20:04   

Kochani, wybaczcie, jeśli to zły temat, ale mam problem. Czy to możliwe, żeby po zaledwie kilku dniach zaprzestania brania leków nagle się pogorszyło? Dodam, że leków nie biorę ze względów finansowych. Od paru dni nie ma GODZINY, w której nie miałabym myśli samobójczych. Czy to w ogóle możliwe, żeby stało się tak po niecałym tygodniu odstawieniu leków?



 
 
Nawroty choroby
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-11, 20:12   

Mamona napisał/a:
Czy to w ogóle możliwe, żeby stało się tak po niecałym tygodniu odstawieniu leków?

Tak, jak najbardziej to możliwe. Nagłe odstawienie leków bez konsultacji z lekarzem jest bardzo niebezpieczne i nie wolno tego robić.




 
 
Nawroty choroby
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-07-21, 12:47   

Mamona napisał/a:
Czy to w ogóle możliwe, żeby stało się tak po niecałym tygodniu odstawieniu leków?

To zależy jakie to leki, jaki mają okres półtrwania i jak szybko usuwają się z organizmu. No i zależy to też od tego jaka była to dawka - przy niskiej takie objawy występują rzadko, ale jeśli była to duża dawka to efekt może być skokowy. Więc teoretycznie po tygodniu bez leków jest to jak najbardziej możliwe, ale myślę, że tutaj znaczenie ma to, że człowiek - bojąc się panicznie pogorszenia - sam je nasila.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Nawroty choroby
Patrykeight 



Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 162
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-07-24, 19:36   

Daithi napisał/a:
Myślę, że spora część z Was zna to uczucie, kiedy po zakończeniu leczenia mijają dni, tygodnie, miesiąca, a może nawet lata, podczas których depresja nie daje o sobie znać.


Ja marzę chociażby o tych miesiącach spokoju od choroby. Czuje że choroba wygra i zniszczy moje życie i mnie do końca. Pogodziłem się z tym że czasem tylko przegrana pozostaje i przekreśliłem moją przyszłość. Lepiej się pogodzić z tym. Ja sobie nie wyobrażam żyć z takimi atakami okropnego samopoczucia, gdzie i tak na co dzień czuję się wyprany ze szczęścia i energii i jeszcze dodatkowo stany koszmarnego napadają.




 
 
Nawroty choroby
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-07-25, 23:38   

Patrykeight napisał/a:
Pogodziłem się z tym że czasem tylko przegrana pozostaje i przekreśliłem moją przyszłość. Lepiej się pogodzić z tym. Ja sobie nie wyobrażam żyć z takimi atakami okropnego samopoczucia, gdzie i tak na co dzień czuję się wyprany ze szczęścia i energii i jeszcze dodatkowo stany koszmarnego napadają.

Godząc się z obecnym stanem rzeczy niczego nie osiągniesz i tak jak mówisz - przegrasz.
Tylko chęcią i ciężką pracą można wygrać z tym diabelstwem. A godząc się z chorobą, kładziesz głowę pod topór.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Nawroty choroby
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-07-26, 00:16   

Patrykeight, leczysz się? To bardzo ważne.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Nawroty choroby
Patrykeight 



Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 162
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-08-02, 14:15   

Lewe napisał/a:
Godząc się z obecnym stanem rzeczy niczego nie osiągniesz i tak jak mówisz - przegrasz.
Tylko chęcią i ciężką pracą można wygrać z tym diabelstwem. A godząc się z chorobą, kładziesz głowę pod topór.


Już dość z tym walczyłem. Czasem trzeba przegrać...

Niedotykalna napisał/a:
Patrykeight, leczysz się? To bardzo ważne.


Nie leczę się... obecnie nie...




 
 
Nawroty choroby
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11