Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Autor Wiadomość
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2011-09-01, 18:21   Teoria ewolucji vs kreacjonizm

Puritan napisał/a:
Emaleth napisał/a:

Tak, od Adama do Jezusa było 4-5 tys. lat, a Adam nie powstał z małpy :)

Tak... wobec takiego stwierdzenia nie mam sił na kontrargumentację... w końcu nauka to tylko zły spisek stworzony by oszukiwać człowieka i zbliżać go do Szatana ;]


Nauka nie jest obiektywna. Ewolucjoniści będą udowadniać, że człowiek powstał z małpy oraz, że wieloryby powstały z kopytnych ssaków. Kreacjoniści natomiast starają się naukowo udowodnić, że świat nie ma miliardów lat (a tysiące) oraz, że makro-ewolucja nie występuje.

Trudnym orzechem dla zgryzienia dla ewolucjonistów zapewne są skamieniałe ślady ludzkich stóp i dinozaurów obok siebie: http://ewangeliczni.forum...t/6280.htm#6280

Polecam również film, w którym naukowcy obalają teorię ewolucji: EWOLUCJA CZY STWORZENIE http://www.youtube.com/watch?v=nsgRfD2K9_8
Paweł napisał/a:
Jeśli tak, to skąd się wzięli murzyni ? (lub jesli Noe był murzynem - to biali)

Tutaj znalazłem próbę odpowiedzi na pytanie o rasy ludzkie:

Skoro Bóg chciał, by w obrębie ludzkości miały miejsce różnice, wydaje się sensownym również fakt, że chciał On, aby Adam i Ewa mieli dzieci o różnych odcieniach skóry. Później, jedynymi osobami, które przeżyły potop, był Noe i jego żona, oraz synowie Noego i ich żony, razem 8 osób (Księga Rodzaju 7:13). Może żony Sema, Hama i Jafeta były innej rasy, niż Noe? Może wszystkie te osoby były innej rasy, co może oznaczać, że posiadały one cechy genetyczne, które umożliwiały powstawanie potomstwa różnych ras.
Więcej: http://www.gotquestions.o...dzenie-ras.html




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Gość

Wysłany: 2011-09-01, 18:52   

Cytat:
Adam i Ewa mieli dzieci o różnych odcieniach skóry.


Genetykiem to ja nie jestem, ale większej bajki nie słyszałem. Mieli jednego Chińczyka, jednego Murzyna i jednego Eskimosa. Super.




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-09-02, 20:33   

Paweł napisał/a:
Cytat:
Adam i Ewa mieli dzieci o różnych odcieniach skóry.


Genetykiem to ja nie jestem, ale większej bajki nie słyszałem. Mieli jednego Chińczyka, jednego Murzyna i jednego Eskimosa. Super.


:D
A tak w ogóle to wszyscy jesteśmy ze sobą spokrewnieni- więc co za głupek wymyślił, że kazirodztwo jest karalne.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-02, 20:41   

Paweł napisał/a:
Genetykiem to ja nie jestem, ale większej bajki nie słyszałem. Mieli jednego Chińczyka, jednego Murzyna i jednego Eskimosa. Super.

Podobno jak się w ciąży pije dużo kawy to rodzi się chłopiec... może jak się pije dużo soku z cytryny to rodzi się Azjata, a jak kakao to Murzyn... dużo marchewki da nam Rdzennego Amerykanina, a mleka dziecko rasy kaukaskiej. To co dziewczyny próbujemy? Ja spróbuję w ciąży (jak kiedyś będę) objadać się marchewką... może urodzę Tańczącą Chmurę :D




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-09-02, 20:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-02, 23:57   

Puritan...

Jesteś okropnym hipokrytą pisząc: "nauka nie jest obiektywna".
To przepraszam bardzo, religia może jest?

Lepszego żartu nie słyszałam dawno, dziękuję :)




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2011-09-04, 13:58   

Mojwa napisał/a:
Jesteś okropnym hipokrytą pisząc: "nauka nie jest obiektywna".
Hipokryzją jest mówienie, że teoria ewolucji jest potwierdzonym faktem naukowym. Jeśli interesuje Cię nauka, nie możesz ograniczać Cię tego, czego uczą Cię w podręcznikach w szkole, ale zapoznać się z badaniami naukowców z obu opcji:

- Ewolucjoniści mówią, że Ziemia ma miliardy lat
- Kreacjoniści mówi, że kilka tysięcy

Ktoś tu kłamie, naszym wyborem jest uwierzenie jednym lub drugim. Ja wierzę tym drugim.
Cytat:
To przepraszam bardzo, religia może jest?

W Biblii słowo "religia" jest tylko raz użyte w pozytywnym sensie:

Jakuba 1
(27) Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata.

Inne użycia słowa "religia" oznaczają kult fałszywych bogów. A więc z reguły religia jest czymś nieobiektywnym, fałszywym.

Nie jestem propagatorem religii, ale Biblii i Jezusa Chrystusa, bo jedyną naprawdę obiektywną książką na świecie jest Biblia.

Rzymian 3
(4) Bóg przecież musi okazać się prawdomówny, każdy zaś człowiek kłamliwy

Przysłów 30
(5) Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają. (6) Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Ja nie dodaję ani nie ujmuję nic ze Słowa Bożego. Nie zajmuję się zagadkami typu: co było pierwsze, jajko czy kura? Nie wierzę też w "naukowe" kłamstwa ewolucjonistów typu "Przodek wieloryba żył na lądzie". Ludzie, którzy odrzucają prawdę o Bogu, zdolni są uwierzyć w każdą bzdurę. Ale ja zgodnie z Biblią wierzę, że tylko Bóg jest prawdomówny, człowiek zaś (jakkolwiek wykształcony by nie był) jest kłamliwy.




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Gość

Wysłany: 2011-09-04, 15:01   

Abstrahując od makroewolucji. Znamy rzeczy które mają więcej niż kilka tysięcy lat. Np. nasze słonko.
Z drugiej strony mamy Ciebie który uważasz że Adam i Ewa zrobili zarówno murzynów jak i eskimosów. Więc zapytaj sam siebie co jest bardziej prawdopodobne.

Zapewniam Cię że przy MILIARDACH dolarów i euro, budżetach kościołów i religii (szczególnie w USA, ale nie tylko jak chociazby Kościoła katolickiego), gdyby pojawił się jakikolwiek dowód że ziemia ma 6 tysięcy lat to tak by go rozgłoszono że wszyscy by go poznali (a kościoły miałyby dostawe kasy do końca swego istnienia). Nie dzieje się tak, nie za sprawą szatana, ale za sprawą braku takiego dowodu.

Księga Kapłańska 11:13-19

"Z ptactwa zaś tymi brzydzić się będziecie i nie będziecie ich spożywali, bo są obrzydliwością: orzeł, sęp górski, orlik, wszelkie gatunki kani i sokołów, wszelkie gatunki kruków, struś, sowa, mewa i wszelkie gatunki jastrzębi, puszczyk, kormoran i puchacz, sójka, pelikan, ścierwojad, bocian, wszelkie gatunki czapli, dudek i nietoperz."

Wierzysz nauce że nietoperz to ssak, czy Biblii że to ptak?




Ostatnio zmieniony przez Gość 2011-09-04, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-04, 15:10   

Puritan napisał/a:
teoria ewolucji jest potwierdzonym faktem naukowym

Jak sama nazwa wskazuje TEORIA nie jest faktem, jest TEORIˇ i nikt tu nikogo nie oszukuje, więc nie wmawiaj. Naukowcy są grupą ludzi bardzo ostrożnie i bardzo rozsądnie dobierającą słowa - chyba, że są to pseudonaukowcy - tacy lubują się w wyciąganiu pochopnych wniosków bazujących na wątpliwych dowodach.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-09-04, 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-09-04, 15:16   

Puritan napisał/a:
Nie jestem propagatorem religii, ale Biblii i Jezusa Chrystusa, bo jedyną naprawdę obiektywną książką na świecie jest Biblia.

Jeżeli biblia jest tak bardzo obiektywna to dlaczego zawarte w niej "prawdy" ukierunkowane są na to że tylko Bóg jest jedyną prawidłową drogą, a wszystkie inne prowadzą do potępienia- to jest OBIEKTYWIZM?
Puritan napisał/a:
Jakuba 1
(27) Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata.

To człowiek, który czyni te wszystkie wyżej wymienione rzeczy, ale nie wierzy w Boga jest tak naprawdę zły, ponieważ go nie wybrał.
Puritan napisał/a:
Przysłów 30
(5) Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają. (6) Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Ja nie dodaję ani nie ujmuję nic ze Słowa Bożego. Nie zajmuję się zagadkami typu: co było pierwsze, jajko czy kura? Nie wierzę też w "naukowe" kłamstwa ewolucjonistów typu "Przodek wieloryba żył na lądzie". Ludzie, którzy odrzucają prawdę o Bogu, zdolni są uwierzyć w każdą bzdurę. Ale ja zgodnie z Biblią wierzę, że tylko Bóg jest prawdomówny, człowiek zaś (jakkolwiek wykształcony by nie był) jest kłamliwy.


Więc śmie twierdzić, że wierzysz i narzucasz nam tu na forum wiarę w stek bzdur, ponieważ przez wieki istnienia Biblii, wielokrotne jej przepisywanie, tłumaczenie itp:. istnieje wiele przekładów, które różnią się niby jednym słowem, które w efekcie nadaje całkiem inne znaczenie. Więc Słowo Boże tak naprawdę nie jest obiektywne. Druga sprawa, że ja szanuję wyznania innych ludzi i przepraszam jeśli kogoś uraziłam powyższym zdaniem. Ty takiego szacunku w sobie nie masz.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
Ostatnio zmieniony przez megi-s 2011-09-04, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Barcis 


Wiek: 34
Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 88
Skąd: Wielkopolska

Wysłany: 2011-09-04, 20:36   

Puritan, Nawet jeśli założymy że to Bóg stworzył Adama i Ewe, oraz że ich dzieci miały różne kolory skóry to ciekawe jak wyjaśnisz skąd w kraju Nod wzięli się ludzie



 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2011-09-05, 00:48   

Emaleth napisał/a:
Jak sama nazwa wskazuje TEORIA nie jest faktem, jest TEORIˇ i nikt tu nikogo nie oszukuje, więc nie wmawiaj.

Tu może i nie, ale w szkole dzieci są oszukiwane, jeśli nie słyszą o stanowisku kreacjonistów. Jeśli słyszą tylko o ewolucji, biorą ją za fakt.
Paweł napisał/a:
Z drugiej strony mamy Ciebie który uważasz że Adam i Ewa zrobili zarówno murzynów jak i eskimosów.

To jest tylko jedna z możliwości (zacytowałem czyjś tekst). Według mnie bardziej prawdopodobna jest mikroewolucja wśród ludzi. Tak samo jak z wilka mamy różne rodzaje psów, tak też człowiek ewoluował w różne rasy, aby lepiej przystosować się do środowiska. Nie uważam natomiast, że z afrykańskiej rasy powstała azjatycka, a z azjatyckiej europejska.
Paweł napisał/a:

Wierzysz nauce że nietoperz to ssak, czy Biblii że to ptak?

Biblia nie ma podziałów na ssaki, ptaki, ryby itp. ale na to czy latają, pływają itp.
Hebrajskie słowo `owph oznacza "latające stworzenie" i obejmuje również latające owady.
megi -s napisał/a:
Jeżeli biblia jest tak bardzo obiektywna to dlaczego zawarte w niej "prawdy" ukierunkowane są na to że tylko Bóg jest jedyną prawidłową drogą, a wszystkie inne prowadzą do potępienia- to jest OBIEKTYWIZM?
Albo Biblia została natchniona przez Boga i jest tylko jedna droga do zbawienia, albo nie została natchniona i jest wiele dróg. Warto zbadać tę kwestię.
megi -s napisał/a:
przez wieki istnienia Biblii, wielokrotne jej przepisywanie, tłumaczenie itp:. istnieje wiele przekładów, które różnią się niby jednym słowem, które w efekcie nadaje całkiem inne znaczenie.
To nie jest wielki problem. Zawsze można zbadać dany tekst w oryginalnych językach. Biblia mówi, że Bóg zachowa Swoje słowo, a więc już Jego w tym głowa, by nie zostało zniekształcone :)
Barcis napisał/a:
Puritan, Nawet jeśli założymy że to Bóg stworzył Adama i Ewe, oraz że ich dzieci miały różne kolory skóry to ciekawe jak wyjaśnisz skąd w kraju Nod wzięli się ludzie

Odpowiedź jest bardzo prosta: ziemia ta była pusta, aż się nie zaludniła potomstwem Kaina.

Adam żył 930 lat, mógł zatem spłodzić wiele dzieci, których imiona nie są zapisane w Biblii.

Po Kainie mogło urodzić się wiele innych dzieci. Aż w końcu urodził się Abel.

Kain w tamtym czasie mógł mieć żonę i dzieci. Po jakimś okresie czasu Kain zabił Abla i dlatego został wygnany.

Kogo obawiał się Kain? Swoich braci, którzy mogliby pomścić Abla. On nie bał się mieszkańców ziemi Nod, bo nikt tam jeszcze nie mieszkał.

Poszedł więc do Nod (co oznacza wędrować) i tułał się po tej ziemi. Po jakimś czasie wybudował sobie osadę. I w ten oto sposób ludzie zamieszkali w ziemi Nod.




Ostatnio zmieniony przez Puritan 2011-09-05, 00:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-09-05, 01:48   

Im dalej brniemy w dyskusję z Tobą tym większe bzdury piszesz. Czytam twoje posty i mam wrażenie, że czytam wypowiedź świadka jehowy- zupełnie bez sensu i składu.

Puritan : " To nie jest wielki problem. Zawsze można zbadać dany tekst w oryginalnych językach. Biblia mówi, że Bóg zachowa Swoje słowo, a więc już Jego w tym głowa, by nie zostało zniekształcone "

Tak kilka postów temu udowadniałeś, że człowiek który zniekształca Biblię, zostanie przez Boga ukarany. A takie zmiany to przecież zniekształcenie. Więc bóg dopuszcza zniekształcanie swoich słów czy za nie karze?
Ja zdecydowanie wolę teorię ewolucji. To przynajmniej jest logiczne. A logika w życiu rzecz ważna. I nie prawda, że w szkole uczą dzieci iż teoria ewolucji to jedyna możliwość, ponieważ ja pamiętam że w podstawówce jeszcze i w średniej szkole również przedstawiona nam została teoria ewolucji jak i stworzenie świata według biblii. I nikt nie wmawiał nam, że któraś z nich jest jedyna i słuszna. Tak naprawdę przecież domniemamy tylko naszych początków, mimo szeregu i lat badań. Może powstaliśmy z kawałka kosmicznej materii, a może stworzyła nas niewidzialna istota, która jest dla nas tak dobra i łaskawa i tak nas kocha, że wciąż nas gnębi przeróżnymi katastrofami, nieszczęściami, pozwala by istniało zło, wszyscy istniejemy według planu jaki nam ułożył a potem wmawia nam, że mamy wolną wolę i sami kierujemy swoimi wyborami. Tak. Rzeczywiście, o wiele bardziej wolę pochodzić od małpy, która zlazła z drzewa, wyliniała i stała się homo sapiens.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
Ostatnio zmieniony przez megi-s 2011-09-05, 01:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Gość

Wysłany: 2011-09-05, 09:54   

Cytat:
Biblia mówi, że Bóg zachowa Swoje słowo


Napisałem sobie na kartce że jestem najmądrzejszy! I niech nikt w to nie wątpi! Przecież tak pisze na kartce!




 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-09-05, 11:45   

Odniosę się Puritanie do filmiku "Ewolucja czy kreacja", który umieściłeś na początku. Co prawda obejrzałem go do 15 czy 20 minuty, ale jak na razie starczy.
Argumentem wypowiadających się osób, który najbardziej kuje mnie w oczy/uszy jest zasada zachowania entropii. Twierdzą oni, że ponieważ wszystko się rozpada i traci energie niemożliwym jest by skumulowana została energia tworząca coś nowego - jako przykład podają tutaj gwiazdy. Szkoda tylko, że pominęli jedną rzecz - ?mierć jest można by powiedzieć umownym terminem, gdyż wszystko we Wszechświecie nie tyle umiera, co przekształca się (budynki, drzewa czy w końcu my - nasze ciała rozpadają się i zamieniamy się w coś innego). Tak samo jest z gwiazdami - gdy kończy się ich paliwo pozwalające podtrzymywać reakcje termojądrowe wybuchają/"umierają" pozostawiając po sobie obłok gazu. Jednakże w tym obłoku w skutek zapadania grawitacyjnego materia zaczyna w pewnym miejscu robić się coraz gęstsza aż w końcu idąc dalej powstaje gwiazda, natomiast osoby w filmie jakby zakładały, że wszystko umiera i tyle z tego zostaje.

Paweł napisał/a:
Cytat:
Adam i Ewa mieli dzieci o różnych odcieniach skóry.

Genetykiem to ja nie jestem, ale większej bajki nie słyszałem.

Podobnie i ja.

Puritan napisał/a:

- Ewolucjoniści mówią, że Ziemia ma miliardy lat
- Kreacjoniści mówi, że kilka tysięcy

Ktoś tu kłamie, naszym wyborem jest uwierzenie jednym lub drugim. Ja wierzę tym drugim.

To dlaczego badania wykazują coś innego?

Puritan napisał/a:
Nie jestem propagatorem religii, ale Biblii i Jezusa Chrystusa, bo jedyną naprawdę obiektywną książką na świecie jest Biblia.

Tak z ciekawości - przeczytałeś inne, że wiesz? :D

Od siebie dodam tyle - nie jestem osobą wierząca, jednakże nie neguję istnienia Boga, Bogów czy jakiejkolwiek wyższej istoty/energii czy jakby to nazwać. Uważam po prostu, że większość wizji tych bogów są zwyczajnie błędne i oparte na ludzkiej potrzebie duchowości.




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Barcis 


Wiek: 34
Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 88
Skąd: Wielkopolska

Wysłany: 2011-09-05, 11:47   

Puritan napisał/a:
Odpowiedź jest bardzo prosta: ziemia ta była pusta, aż się nie zaludniła potomstwem Kaina.

Pozostaje pytanie z kim kain miał to potomstwo?

"Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: "Otrzymałam mężczyznę od Pana". A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata."

"Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set, "gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg potomka innego w zamian za Abla, którego zabił Kain".

"A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki."

Ja to widzę tak: najpierw Adam i Ewa mieli Kaina i Abla, po wygnaniu Kaina urodził im się Set, a dopiero po tym byli wszyscy nie wymienieni z imienia synowie i córki




Ostatnio zmieniony przez Barcis 2011-09-05, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teoria ewolucji vs kreacjonizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12