Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Autor Wiadomość
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 21:23   Problemy w relacjach międzyludzkich.

Witajcie.
Założyłam ten temat z uwagi na to, że nie wiem, jak Wy, ale przynajmniej ja mam ogromne problemy w jakichkolwiek kontaktach, relacjach międzyludzkich. Już nie chodzi o samo ich nawiązywanie, ale o podtrzymywanie w takiej formie, w takim stanie, żeby się nie kłócić. Prawdę powiedziawszy nie wiem, z czego to faktycznie wynika, ale jakoś tak mam. Na przykład teraz ze współlokatorką w akademiku się wręcz 'pożarłyśmy' i nie wiem, po czyjej stronie jest faktyczna racja, ale zapewne po mojej.
Pomóżcie, jak sobie z tym radzić, żeby nie zwariować do reszty.




 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 22:29   

Szczerze to trudne pytanie sam czasem się nad tym zastanawiam z tą różnicą że dla mnie wielki problem sprawia samo nawiązanie kontaktu z kimś podtrzymanie też jest trudne gdyż zawsze ogaranicza mnie strach przed zerwaniem jej i to do tego stopnia że potrafię na siebie wziąć cała winę za kłótnie mimo że wiem że to nie moja wina, cóż nie wiem jak sobie radzić z tym lecz często mam wrażenie że nie ma sensu podtrzymywać takich relacji jeżeli częściej sprawiają nam smutek niż radość :/ .



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-10-11, 08:08   

PannaNikt28 napisał/a:
Już nie chodzi o samo ich nawiązywanie, ale o podtrzymywanie w takiej formie, w takim stanie, żeby się nie kłócić.


Masz na myśli, że prowokujesz lub wywołujesz kłótnie zamiast na przykład spokojnie porozmawiać? Dobrze rozumiem?




Disqualified as a human being.
 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-11, 10:28   

Mustela Nivalis, raczej miałam na myśli to, że bardzo częsro wybucham w zasadzie z nieuzasadnionej przyczyny. Robię to po prostu niepotrzebnie.



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 08:00   

PannaNikt28, może po prostu masz taki temperament? Gdyby każdy potrafił usiąść z drugim człowiekiem, porozmawiać, a i nawet rozwiązać jakiś problem to świat stałby się niemożliwie nudny. ;)



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 08:27   

Ryba, nie wiem, czy to może być kwestia temperamentu, czy nie, ale chyba jednak nie, ponieważ przez to, jaka jestem, że tak wybucham to nikt nie chce ze mną normalnie porozmawiać, a przynajmniej spróbować. I na studiach mam duży problem, ponieważ jeżeli trzeba coś przygotować w grupach na zajęcia to ja zawsze nie mam z kim, bo najzwyczajniej nikt nie chce ze mną być. To smutne i przykre, bo ja się naprawdę staram, tylko, że nikt tego nawet nie próbuje choć odrobinę docenić. O tym, żeby mi ktokolwiek pomógł nawet nie mam co marzyć.



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 08:34   

PannaNikt28, skoro rozumiesz, że masz problem z kontrolowaniem własnego gniewu to jesteś już w połowie drogi do jego rozwiązania. Nie jestem psychologiem to też nic Ci mądrego nie doradzę, ale może następnym razem, kiedy będzie Cie zbierać na wybuch spróbuj po prostu gdzieś wyjść i się uspokoić. Nie zawsze jest ku temu możliwość, ale wydaje mi się, że jeśli uda się to w Tobie parę razy stłumić - potem będzie z górki.



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 09:18   

Ryba, niestety masz rację - nie zawsze można wyjść, tym bardziej jeżeli to najczęściej w moim przypadku dzieje się podczas zajęć na uczelni. Naprawdę nie jest łatwo, kiedy wszyscy w grupie jeżdżą po Tobie, jak po łysej kobyle próbując Cię zaszczuć, zniszczyć. I powiem Ci, że chyba Im się udało, bo kiedy wczoraj wyszłam na balkon naprawdę chciałam wyskoczyć, ale nawet tego nie umiem zrobić. Jestem zwykłym tchórzem. Nie mam nikogo, komu by na mnie chociaż odrobinę zależało. Mogłabym nie mieć nic, ale bardzo, ponad wszystko chciałabym mieć rodzinę. Dla mnie to jest najważniejsze i bez tego nie da się normalnie żyć.



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 12:04   

Biedactwo :czochra:



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 13:21   

Przemek26, wiesz, ja bardzo nie lubię, irytuje mnie to niesamowicie, kiedy ktoś się nade mną użala/lituje, dlatego proszę - nie rób tego więcej.



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Przemek26
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 14:14   

Dobrze już nie będe :tulenie:



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-10-12, 14:36   

PannaNikt28, trochę cię rozumiem, bo potrafię zacząć warczeć tylko po tym, jak ktoś o coś mnie zapyta, bo zwyczajnie irytuje mnie obecność jakiegokolwiek człowieka w pobliżu mojej osoby.
Też mam problem z panowaniem nad sobą, przez co często mnie ponosi.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
PannaNikt28
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 14:42   

Przemek26, bardzo dziękuję..
Lewe, prawdę powiedziawszy mnie najbardziej irytuje, kiedy ktoś podejdzie do mnie z zaskoczenia, szarpnie za ramię, etc. i coś zacznie mówić, czegoś oczekiwać.




 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-10-12, 14:51   

PannaNikt28, hehe, ja wtedy raczej robię się siny ze strachu. :haha:
Ale moje reakcje na przypadkowe spotkania z ludźmi to inna bajka.
Nawiązywanie kontaktów z innymi osobami zazwyczaj wiąże się z pewnymi zobowiązaniami i oczekiwaniami z ich strony, co często wywołuje presję, przynajmniej u mnie, bo zazwyczaj nie spełniam oczekiwań innych ludzi.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-12, 16:06   

PannaNikt28, miej na uwadze, że relacje ze studencikami to kontakty tylko przejściowe, więc nie ma co do nich przykładać większej wagi.



 
 
Problemy w relacjach międzyludzkich.
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13