Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Autor Wiadomość
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-05, 17:03   Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna

Ktoś coś?

Palicie? Macie swoją własną? Czy może uczęszczacie do Shisha barów?

Jeśli cokolwiek z powyższego to co lubicie palić najbardziej? Tytoń, Melasę, Kamyczki czy może polskie "żelki"? A może nigdy nie paliliście, a macie ochotę? :)


Sam nie miałem wielu okazji do zapalenia, ale sprawa spodobała mi się na tyle, że sprawiłem sobie sprzęt do użytku domowego. Cała ta "ceremonia" rozpalania fajki i wszystkie te czynności które trzeba wcześniej wykonać, strasznie mi się spodobały. No i muszę przyznać, że ze wszystkiego co w życiu paliłem. Dymek z Shishy jest dla mnie najprzyjemniejszy.




 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
ViciousLady 
nobody



Wiek: 23
Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-04-05, 17:22   

Pewnie znowu usłyszę, że nie powinnam się wypowiadać w takich tematach ze względu na wiek ;) Ale zdarzało mi się palić i lubię to. Najbardziej spasowały mi kamyczki. Ten dym z shishy i to całe otocznie jest super. Wytwarza się taki specyficzny, relaksujący klimacik :D
W planach mam kupić sobie własną, ale jeszcze nic sprecyzowanego nie mam.




Przyłącz się, dostrój się i odpadnij.
 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-04-05, 17:48   

Paliłam w swoim życiu trzy razy. Zawsze były to kamyczki. Cała ta "ceremonia", o której wspominasz, jak najbardziej mi się podobała, ale dokładnie tak samo, jak w przypadku innych używek. Nie bardzo mnie to kręci i nie mam w planach zakupu własnej shishy.



 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-05, 18:11   

Akyrp Ratavuli, palę praktycznie codziennie... :roll: Chciałabym palić okazyjnie, ale... zawsze jest 'od jutra'. ;) Moja ulubiona mieszanka Blue Mist Starbuzz'a z Classic Doobacco. ;)



 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-04-07, 10:11   

Nie wiem jak to ze szkodliwością, ale zakładam, że nic gorszego od fajek nie ma, więc cóż. Shisha nie wali tak jak normalne papierosy, moim zdaniem nie da sie za bardzo palić jej szybko czyli profanować całego ceremoniału No i smakuje lepiej w gronie. Kilka razy miałam olazję palić, raz była to melasa, a pozostałe to tytoń. Zmieszanie mięty, z winogronem i cytryną o mało co nie doprowadziło mnie do wymiotów, ale generalnie jeden-dwa smaku tytoniu od czasu do czasu są bardzo przyjemne. Jeszcze dobra muzyka, herbatka i doborowe towarzystwo i fajny relaks, choć nie ukrywam, że i bez shishy byłby możliwy. I coś, co jeszcze bardzo mi się podoba w shishy to ten zimny dym, który nie gryzie, którym się potem nie wali. Dla mnie dobre raz na jakiś czas. ;) Intrygują mnie bardzo żelusie, dodatkowo są bez nikotyny. Może kiedyś spróbuje. ;)



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-07, 15:50   

Żurawek napisał/a:
Nie wiem jak to ze szkodliwością, ale zakładam, że nic gorszego od fajek nie ma, więc cóż.

Szkodliwość jest dyskusyjna. Z jednej strony dym pochodzi z 'prażonego', a nie palonego tytoniu i dodatkowo zastosowany jest filtr wodny, a z drugiej mamy węgiel (w przypadku samo-rozpalających zaprawiony też podpałką) i stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu niewentylowanym potrafi być całkiem spore. Musiałam zlikwidować czujnik tlenku węgla w łazience, bo wrzeszczał jak paliłam sziszę w pokoju. ;)




 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-04-07, 16:15   

Scarlet Halo, ach! To jest ta różnica miedzy łatworozpalającymi się. A naturalnymi! Dobrze wiedzieć. :D



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2016-04-07, 19:27   

Jeszcze nie miałam okazji, aczkolwiek chyba znajdzie się to na mojej liście do wykonania w życiu.



 
 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-04-07, 20:18   

W Toruniu jest bardzo fajny, klimatyczny lokal, w którym można wypić i zapalić shishę. Jakieś dwa tygodnie temu miałam okazję palić to pierwszy raz. Przeżycia całkiem przyjemne, choć musiałam wspomagać się papierosami. Raczej trudno byłoby mi zastąpić w ten sposób tradycyjne palenie.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 12:30   

Uwielbiam shishę, chociaż chyba bardziej kręci mnie atmosfera shisha barów. Ten indyjski klimat, kadzidełka, poduszki na podłodze, aromat herbaty i dymu... Coś pięknego.



 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-04-09, 11:41   

Paliłam kilka razy w życiu. Nie znam odpowiedzi na żadne pytanie zadanie w pierwszym temacie, czyli czy był to prawdziwy tytoń, melasa czy Bóg wie co jeszcze - kompletnie się na tym nie znam. Wiem tylko, że szisza i ten smakowy wkład (tytoń?) są z Egiptu, a rozpałką jest węgiel, który kiedyś wypalił nam dziurę w dywanie, kiedy siostra przewróciła sziszę.
Jakie doznania? No... nic specjalnego. Siedzimy... palimy sobie... Trudno wyczuć smak...

Kiedy paliłam pierwszy raz, zaciągnęłam się, wstrzymałam, po czym powiedziałam "Ja nic nie czuję!" - wtedy właśnie chmara dymu poszła mi ustami, nosem i nie wiem czym jeszcze. ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Shisha / Nargile / Hookah / - Fajka Wodna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12