Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
Autor Wiadomość
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 20:31   

Ja choruję na ŁZS od (już chyba) ponad 20 lat. W związku z tym odwiedziłem niemal wszystkich dermatologów w swoim regionie i zostawiłem u nich fortunę. Niestety, nie jest to uleczalne. Można jedynie zaleczyć, złagodzić objawy. Obecnie od paru lat stosuję jedną linię środków, które pozwalają utrzymać skórę w znośnej (ale nie do końca dobrej) kondycji. Nie wiem, czy można na tym forum podawać nazwy konkretnych preparatów.



 
 
Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 20:46   

Ostatnio moja mama dostała diagnozę, że zachorowała na AZS. Nawet nie wiem jak to możliwe. Wydawało mi się, że tego się nie nabywa(a przynajmniej nie w takim wieku). Ale cóż... czasy się zmieniają.



 
 
Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 21:15   

Ryba, bo generalnie AZS jest rodzajem alergii uwarunkowanej genetycznie. A alergie potrafią powstać w bardzo różnym wieku i to na rzeczy, na które wcześniej uczuleni nie byliśmy.



 
 
Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 22:05   

Ryba, to jest możliwe - moja matka zachorowała po 40 r. ż. Jej siostra też miała tego typu problemy dopiero w dorosłym życiu.
Wystarczy jakiś drobny czynnik, by wywołać AZS z typowym, widocznymi objawami.




 
 
Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-20, 22:12   

Właśnie sobie żartowałem, że to może ja mamę zaraziłem. Co w zasadzie nie jest żartem, bo też na to cierpię. Nie rozumiem czemu usnęliście ten post.

KrólowaSzczurów napisał/a:
Wystarczy jakiś drobny czynnik, by wywołać AZS z typowym, widocznymi objawami.

Po niej na razie tego nie widać. Mam nadzieję, że diagnoza była nieco na wyrost(to w zasadzie łatwo pomylić z innymi schorzeniami skóry), bo też AZS nie życzyłbym nawet największemu wrogowi. Sporo fizycznie i psychicznie można przez to wycierpieć.




 
 
Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
sematary 



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 36
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-08-31, 16:47   

Również mam problem z Łojotokowym Zapaleniem Skóry , a najgorzej jest w okresach zaostrzonego stresu, wtedy nasila się strasznie, walczę z tym już od 17 roku życia, znam swoją skórę na wylot i wiem co mi już doskonale na to pomaga, mam swoje kremy, które stosuje od 2 lat systematycznie i nie ma śladu choroby, ale gdy tylko przestane smarować to natychmiast wychodzi. Na twarz stosuje naprzemiennie , LEK w żelu (jest na recepte) , albo krem antybakteryjny nawilżający Pichtowy - jest w każdym zielarskim i radzi sobie niesamowicie :) , a na skórę głowy zoxiderm emulsja :)

[ Komentarz dodany przez: Żurawek: 2017-08-31, 17:52 ]
Nie używamy nazw leków poza działami do tego przeznaczonymi.




Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2017-08-31, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12