Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina zoologiczna
Autor Wiadomość
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-09-16, 22:51   

Krzysiu, ewolucji już nie cofniemy. Za to zniewalanie kolejnych gatunków możemy jeszcze powstrzymać na mocy ustawy, która jeszcze nie istnieje, czyli tak, zabronić trzymać dzikie zwierzęta na uwięzi, bez względu na to czy są one niebezpieczne dla człowieka czy nie. Psy, koty, kawie domowe itp. w związku z tym, że zostały stworzone dla widzimisię człowieka, zasługują na opiekę ze strony ludzi, bo ewolucji nie da się cofnąć, ten gatunek już powstał i jest za późno. Oczywiście koty powinny pozostawać pod stałą kontrolą człowieka (tak samo jak psy), bo kot jest DOMOWY. Obniżanie liczebności kotów wolnożyjących, zdziczałych poprzez kastracje i trzymanie oswojonych osobników w domu jest konieczne nie tylko ze względu na cierpienie samych kotów, a ze względu na przywrócenie równowagi ekosystemu. Koty w naszym klimacie są gatunkiem inwazyjnym i zagrażają wielu rodzimym, dzikim gatunkom.




Cytat:
Wydaje mi się, że pająki, węże i jaszczurki już są zbyt powszechnie przyjęte, by z tym wojować, walczyć i cokolwiek z tym robić

Hodowla norek i lisów też jest dość powszechnie przyjęta. I nie jest za późno by z tym walczyć. Ludzie podobno są coraz mądrzejsi.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina zoologiczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-09-16, 22:56   

Aż sobie Krzysiu wyobraził kawię domową na uwięzi, przykutą do wielkiej budy olbrzymim łańcuchem…
Czyli co, dla dobra środowiska eksterminacja kitku?




 
 
Paplanina zoologiczna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-16, 23:08   

Delphi napisał/a:
Ludzie podobno są coraz mądrzejsi.

Widziałam ostatnio na zdjęciach jak ludzie potrafią "ozdabiać" psy farbując im sierść i tworząc z sierści różne wzory i śmiem wątpić w mądrość ludzi, zostawią norki i lisy, i się przerzucą na coś innego.
Chociaż coś w polityce zasłyszałam o zamknięciu takich hodowli, ale czy ktoś to doprowadzi do końca.




 
 
Paplanina zoologiczna
ChemiK 



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2020
Posty: 13
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-09-16, 23:09   

Łoo widze że niezła dyskusja się tutaj rozwinęła w czasie mojej nieobecności. Ja myślę że do wszystkiego nalezy podejść z należytym dystansem. Ja zawsze wychodziłam i wychodzę z założenia że trzeba brać odpowiedzialność za to co się oswoiło. Może ciężko mówić o oswojeniu pająka, ale no... Co więcej pająki nie przemierzają kilometrów, nie migrują jak np parzystnokoptne. Żyją w obrębie swojego gniazda/sieci. Dlatego terrarium dobierasz na ten konkretny gatunek. Żarcie spada pod nos, ciepełko, wilgotność... Jeśli chodzi o papiery. Nie każdy pająk, nie każdy gad ich wymaga. Tzw CITES (świadectwo urodzenia w niewoli) wymagają gatunki uważane na zagrożone wyginięciem. A poza tym dużo potrafi wyklarować cena. Pająki w stadium przykładowo L1 popularnych, łatwych do rozmnożenia gatunków, których kokony są duże i zawierają po kilkaset jaj można kupić już nawt od 5-7zł. Gatunki gdzie kokony są mniejsze, gdzie jaj jest np 50 sztuk to już wydatki wysokości 500, 1000 i więcej, a przypominam że niejednokrotnie są to pająki które nie mają nawet 0,5cm długości ciał. A jako ciekawostka są gatunki których praktycznie nie kupi się w stadium większym niż L1-L2


edit: Szlaken, Adenium, przeniesiesz proszę?

[ Komentarz dodany przez: Adenium: 2020-09-17, 09:49 ]
Przeniesione. :)




Nad moim łóżkiem wisiał plakat. Była na nim ręka kościotrupa. Pod spodem było napisane 'Taki jest koniec. Zaczęło się od ciekawości'.
 
 
Paplanina zoologiczna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-17, 09:54   

ChemiK, to teraz jeszcze wytłumacz proszę zgromadzonym tutaj dlaczego bardziej Cię interesują pająki, że tyle ich masz? Jak postrzegasz takie swoje zwierzę domowe, po co je masz, trzymasz?
26 ptaszników robi wrażenie, już jeden w odbiorze bywa ciężkostrawny a tyle? Dlaczego aż tyle ich masz? Trzymasz je dla siebie czy na sprzedaż?




 
 
Paplanina zoologiczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-09-17, 13:13   

Cytat:
Aż sobie Krzysiu wyobraził kawię domową na uwięzi, przykutą do wielkiej budy olbrzymim łańcuchem…
Czyli co, dla dobra środowiska eksterminacja kitku?

Kawia domowa to gatunek domowy, jej naturalnym środowiskiem życia, jest życie w domu, przy człowieku i nie jest to więzieniem. Tak samo kot w rozumieniu felis catus domiesticus jest gatunkiem domowym i w domu powinien przebywać, a na zewnątrz pod stałą opieką człowieka, który uniemożliwi mu polowanie. To, że w kocie ewolucja zostawiła instynkt łowiecki nie oznacza, że powinniśmy koty wypuszczać, żeby sobie pozabijały takiego chomika europejskiego, bądź jerzyka. Nie ma tu mowy o eksterminacji, a jedynie o kontrolowanych hodowlach i odizolowaniu kota od zwierząt dzikich, którym zagraża.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina zoologiczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-09-17, 13:42   

To z tą kawią było takim żarcikiem…
No tak, ale im radykalniejsze środki zastosujesz, tym skuteczniej uniemożliwisz polowanie.




 
 
Paplanina zoologiczna
ChemiK 



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2020
Posty: 13
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-09-17, 23:25   

Adenium napisał/a:
ChemiK, to teraz jeszcze wytłumacz proszę zgromadzonym tutaj dlaczego bardziej Cię interesują pająki, że tyle ich masz? Jak postrzegasz takie swoje zwierzę domowe, po co je masz, trzymasz?
26 ptaszników robi wrażenie, już jeden w odbiorze bywa ciężkostrawny a tyle? Dlaczego aż tyle ich masz? Trzymasz je dla siebie czy na sprzedaż?


Dlaczego 26? Bo znimi jest ponoć jak z tatuażami. Na jednym się nigdy nie kończy :D

A teraz całkiem na serio. Pająki trzymam tylko i wyląćnie dla siebie. Nie mnożę, ponieważ zdaję sobie sprawę że po pierwsze jest to ryzyko (samce bywają zjadane przez samice), po drugie nie bardzo mam na to czas. Kokon po ok miesiącu odbiera się od samicy i inkubuje. Stety niestety nimfy są delikatne, kokon może spleśnieć, ogólnie sprawa troche bardziej skomplikowana niż z większym pająkiem. A czemu 26? Ja szczerze mówiąc kupuje pająki które mi się podobają. Ładne i kolorowe a kolory mogą mieć niesamowite. Serio. Kilka z nich, dokładnie 4 sztuki się powtarzają. dlatego że były np gratisem do innego zakupionego pająka. odchowam, wyseksuje i pomyślą. Sprzedam lub wymienię na inny gatunek. Trzecia kwestia, ja czuje się odpowiedzialna za to co "oswoiłam" niestety pająkom nie wybiera się domów tylko sprzedaje, czasem za grosze, czasem za więcej. przy np 100 sztukach może byc ciężko




Nad moim łóżkiem wisiał plakat. Była na nim ręka kościotrupa. Pod spodem było napisane 'Taki jest koniec. Zaczęło się od ciekawości'.
 
 
Paplanina zoologiczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-09-18, 00:11   

W sumie nie dziwota – jak za darmo dają, to głupio nie wziąć…



 
 
Paplanina zoologiczna
Lelenkaa 



Wiek: 24
Dołączyła: 23 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-09-18, 00:35   

ChemiK, podziwiam Cię. Tyle stworzonek pod Twoją opieką. Skąd akurat pająki, jeśli można? Bo mimo wszystko nadal nie jest to zbyt standardowe ;)



 
 
Paplanina zoologiczna
ChemiK 



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2020
Posty: 13
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-09-20, 22:51   

Skąd pająki... Kurnia nie wiem. Zawsze chciałam mieć, ale w placówkach nie moglismy mieć zwierząt, potem zamieszkałam u babci która po przyniesieniu pająka czy gada wystawiła by mi walizki za drzwi. A jak sie wyniosłam to już mogę mieć co chcę. Chyba troche spełnienie marzenia ze szczenięcych lat



Nad moim łóżkiem wisiał plakat. Była na nim ręka kościotrupa. Pod spodem było napisane 'Taki jest koniec. Zaczęło się od ciekawości'.
 
 
Paplanina zoologiczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-09-21, 00:53   

Ale bezkręgowych też nie można? Masakra, to by chyba mogli wyrzucać, jak mucha do pomieszczenia wleci…



 
 
Paplanina zoologiczna
Lelenkaa 



Wiek: 24
Dołączyła: 23 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-09-21, 01:12   

ChemiK, cieszę się w takim razie, że udało się zaspokoić pragnienie zwierzęcej rodzinki. Planujesz ją powiększać?



 
 
Paplanina zoologiczna
ChemiK 



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2020
Posty: 13
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-09-23, 21:16   

Lelenkaa napisał/a:
ChemiK, cieszę się w takim razie, że udało się zaspokoić pragnienie zwierzęcej rodzinki. Planujesz ją powiększać?


Dziękuję bardzo. Tak, jest jeszcze kilka gatunków które chcę posiadać.




Nad moim łóżkiem wisiał plakat. Była na nim ręka kościotrupa. Pod spodem było napisane 'Taki jest koniec. Zaczęło się od ciekawości'.
 
 
Paplanina zoologiczna
niewinny95 


Dołączył: 21 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-01-21, 22:00   

Ja też miałem pająki (20szt) uwielbiałem się w nie wpatrywać. :cry:



 
 
Paplanina zoologiczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11