Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina zoologiczna
Autor Wiadomość
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-22, 10:28   

Szamanka napisał/a:
Ale ja nie chcę, żeby "stosowała komendy". Niby po co mam ją poniżać?

Poniżać? :lol: :rotfl:

Nie odpowiedziałaś na pytanie:
Jak w takim razie wyobrażasz sobie układanie psa? Zwłaszcza jeśli jest już przez Ciebie/czy Twoją rodzinę "rozkapryszony, rozwydrzony i rozpuszczony do granic możliwości"?
Skoro Ci nie odpowiada aktualne zachowanie psa to w jaki sposób zamierzasz je zmienić?

Możesz jeszcze wydać kilka stów na wizytę behawiorysty, ale i tak czy siak będziesz musiała popracować nad sobą i nad swoim psem.




 
 
Paplanina zoologiczna
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-22, 14:23   

Szamanka napisał/a:
No... ja przyjaciół nie tresuję.

W takim razie olewasz cały potencjał intelektualny, jaki ten pies posiada i ignorujesz jego naturę w imię "braku dyskryminacji".

Szamanka napisał/a:
Generalnie problem jest we mnie, bo mam do niej za miękkie serce. Ale jak mam nie mieć, gdy przez lata choroby to ona była ze mną jedyna całe dnie w domu i gdy miałam atak, to ona przy mnie była zawsze?

Tresura psa nie jest dla niego żadną krzywdą, przez pracę nad psem nie staniesz się nagle herod-babą z kijem w dłoni. Widać, że jesteś ze swoim psem bardzo związana emocjonalnie, ale to nie ma nic wspólnego z wychowywaniem go i tresura nie oznacza, że będziesz musiała to zmieniać :P .




 
 
Paplanina zoologiczna
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-01-22, 19:54   

Lina Inverse, dokladnie, zgadzam się z Toba. Potrzeba tez sporo cierpliwości do uczenia psa, sprawdzenia metod. Mój pies dużo lepiej reaguje na gesty, manewrowanie smycza niż ciągle powtarzanie. Po 2 latach w końcu przestała ciągnąc mnie na spacerach choć nadal mamy klolpot kiedy widzi male psy. Strasznie ich nie lubi. :lol: Największy problem mamy z jej szczekaniem i rzucaniem się na kazdego,kto próbuje wejść. Ona to robi, bo domaga się pieszczot i uwagi. :facepalm: Zapewne dałoby sie, to zwalczyć gdyby K. Był bardziej konsektwetny.



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Paplanina zoologiczna
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-01-23, 07:29   

Wiem, że o psach ale...
Ja swoje szczury też tresuje. Jestem z nimi naprawdę związana, jeżdżę do weta z każdą drobnostką, płaczę gdy muszę wyjechać bez nich, ale wiem, że to ułatwi mi życia a im stresu. Można sobie wychować zwierzątka, tylko potrzeba samodyscypliny. :) Mam tez psa, który może komend nie zna, nie przychodzi na zawołanie, ale wie gdzie jest jej miejsce i zrobienia bez aprobaty człowieka.




Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
Ostatnio zmieniony przez Hedum 2017-01-23, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paplanina zoologiczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-01-23, 11:19   

Lennei napisał/a:
Poniżać? :lol: :rotfl:

A Ty "stosujesz komendy"?
Ale skoro Cię to śmieszy, to pewnie tak. ;)

Lennei napisał/a:
Jak w takim razie wyobrażasz sobie układanie psa? Zwłaszcza jeśli jest już przez Ciebie/czy Twoją rodzinę "rozkapryszony, rozwydrzony i rozpuszczony do granic możliwości"?

Chcę ją wychować.

Lina Inverse napisał/a:
W takim razie olewasz cały potencjał intelektualny, jaki ten pies posiada i ignorujesz jego naturę w imię "braku dyskryminacji".

Że niby nie marnowanie potencjału psa jest nauczeniem go proszenie o kiełbasę?

Lina Inverse napisał/a:
Widać, że jesteś ze swoim psem bardzo związana emocjonalnie, ale to nie ma nic wspólnego z wychowywaniem go i tresura nie oznacza, że będziesz musiała to zmieniać :P .

Chwila - to psa się "tresuje" czy "wychowuje"?
Bo słownik, którzy przytoczyła Chochlik, mówi, że psa się nie wychowuje, a tresuje.

Rozumiecie, o co mi chodzi?
Ja nie mam nic przeciw nauce psa. Ludzie też się uczą. Ale UCZĄ nie TRESUJĄ.
To jest dla mnie przejaw dyskryminacji, z resztą wystarczy poczytać posty wyżej :roll:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina zoologiczna
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-23, 13:06   

Szamanka napisał/a:
A Ty "stosujesz komendy"?
Ale skoro Cię to śmieszy, to pewnie tak.

Ustalmy najważniejszą rzecz: ja swojego psa nie poniżam ucząc go nowych rzeczy.
A komendy są bardzo przydatne w życiu psa i w życiu człowieka.
http://www.szkola-doberma...omendy-dla-psa/

W ogóle też sobie nie wyobrażam, jak chcesz psa wychować nie ucząc go żadnych komend, nie stosując żadnych komend. I o to też pytałam, jak sobie wyobrażasz to wychowywanie.


Szamanka napisał/a:
Chcę ją wychować.

Zapytałam w jaki sposób, skoro najbardziej pozytywne metody nauki uznajesz za negatywną tresurę poniżającą psa?

Gdybym jeszcze rzuciła czymś kontrowersyjnym, gdzie faktycznie byłoby o czym dyskutować, np. obroże elektryczne, ale nie nauka ze smakami i przez zabawę.

http://psy-pies.com/artyk...ywnymi,521.html

Jeżeli pozytywne metody nauki psa uznajesz za negatywną tresurę i poniżanie psa to się nie zrozumiemy.




 
 
Paplanina zoologiczna
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-23, 14:06   

Szamanka napisał/a:

Że niby nie marnowanie potencjału psa jest nauczeniem go proszenie o kiełbasę?

Też. Potencjał intelektualny psa nie jest nieograniczony, nie nauczysz go liczyć całek.
Ale marnowaniem jego potencjału i czymś, co sprawia że zwierzę, które naturalnie żyje w hierarchii nie ma pojęcia na temat tego, gdzie w tej piramidzie znajduje się jego miejsce, lub wydaje mu się, że jest w niej wyżej od właściciela jest właśnie brak tresury. Nie wyobrazam sobie mieszkania z psem, który nie reaguje na "wyjdź", "spokój", nie chodzi przy nodze, ciągnie mnie na smyczy czy obskakuje i ślini mnie lub moich gości.

Czym Twoim zdaniem różni się tresura od nauki? Bo mam wrażenie, że przyczepiasz się samego słowa bo kojarzy Ci się ze staniem nam zwierzęciem z pejczem i egzekwowaniem od niego, że zacznie stawać na głowie i kręcić się dookoła.




 
 
Paplanina zoologiczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-01-24, 00:59   

Lennei napisał/a:
I o to też pytałam, jak sobie wyobrażasz to wychowywanie.

Cały czas się zastanawiam, dlatego prosiłam o wskazówki. ;)
Wiem, że problem jest we mnie i tym jak ja ją traktuję, bo łączy nas to, co łączy.

Lennei, Lina Inverse, przecież piszę o tym od dwóch stron... naprawdę mam to kopiować?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina zoologiczna
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-24, 10:01   

Szamanka napisał/a:
Cały czas się zastanawiam, dlatego prosiłam o wskazówki.

I wskazówki dostałaś, zerknij też na linki, które podałam w poprzednim poście.
Pies znając swoje miejsce czuje się bezpiecznie, ucząc go komend ma bardziej uporządkowane życie. Bez zasad i granic następuje rozpuszczenie i rozkapryszenie.

Problem to jest w chyba głównie w Twoim podejściu do tematu i nazywaniem negatywnie czegoś co negatywne nie jest. Nie wychowasz psa bez komend. Poczytaj o pozytywnych metodach nauki. Umiejętnie szkoląc psa nie stracisz z nim więzi a przeciwnie - wzmocnisz.

Na FB istnieje też fajna grupa z poradami behawioralnymi, możesz tam też zapytać: link.




 
 
Paplanina zoologiczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-03-21, 20:26   

Niektórzy posiadacze zwierząt, którzy uważają się za na tyle dumnych żeby zakładać o nich bloga... Jakbym czytała zwierzęcą formę "Mein Kampf".

żeby nie było, że zmyślam daję link: http://chomiczyswiat.blog...czy-dzungarski/
a przeraziło mnie to, co pogrubiłam:
Cytat:
Chomik dżungarski

ZALETY:
- jest tani w utrzymaniu ,gdyż wystarczy mu mała klatka ,1
-jest mały,
-łatwo przywiązuje się do właściciela i klatki
-nie śmierdzi,2
-może długo wytrzymać bez wody.3

1 - jak chce coś taniego byleby było, to polecam rzeżuchę.
2- mało które zwierze śmierdzi jak się o nie dba. Chyba, że hoduje się skunksa.
3-japierd... Czy wy widzicie to co ja? Zaletą zwierzaka jest to, że mało pije czyli że co? sprawdzanie czy zwierzak ma co pić to takie istotne nie jest?
Cytat:
WADY:
-krótko żyją (ok 2 lata),
-hałasują w nocy (jak strasznie hałasuje można go wynieść do innego pokoju)1,
-często gryzą kraty od klatki
-są małe i wszędzie mogą wejść i uciec2,
-czasami piszczą,gryzą.

1-złota rada - to może w ogóle z domu wynieść? Polecam rzeżuchę [2]
2- chwilę temu to, że jest mały było zaletą
Cytat:
Wady:
-są duże -potrzebna jest większa klatka,
-dużo jedzą-większe koszty związane z karmą1,
-hałasują w nocy,
-są chorowite.

1 polecam rzeżuchę [3]

Boję się, że ta kobieta może mieć kiedyś dzieci - będzie je wynosić z pokoju jak będzie płakać i zrobi w pieluchy, czasem je odwodni i będzie żałować mu na jedzenie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina zoologiczna
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-03-21, 22:16   

Szamanka, i potem ludzie czytają takie cos i myślą, ze robią dla zwierzaka dobrze. :roll:
Ja strasznie sie ciesze, ze przed przyjęciem swoich szczurów trafiłam na świetną grupe, dzieki czemu maluchy mają teraz dobre warunki życia, a i ja mam pewność, że żyje im sie dobrze. :D




Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Paplanina zoologiczna
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2017-03-22, 00:15   

Szamanka napisał/a:
jest tani w utrzymaniu ,gdyż wystarczy mu mała klatka ,1
Szamanka napisał/a:
1 - jak chce coś taniego byleby było, to polecam rzeżuchę.

Nie widzę w tym nic złego. Dla ludzi, którzy nie mają jakichś niesamowitych warunków, to to ile zwierzak będzie potrzebował miejsca jest ważne. Tak samo z kosztem utrzymania. Kupuję zwierzaka z pełnym przekonaniem, że stać mnie na jego utrzymanie. Jest wiele zwierząt a kwoty utrzymania zwierzaków się różnią. To chyba oczywiste.
Szamanka napisał/a:
-hałasują w nocy (jak strasznie hałasuje można go wynieść do innego pokoju)1,
Szamanka napisał/a:
1-złota rada - to może w ogóle z domu wynieść? Polecam rzeżuchę [2]
Tego oburzenia też nie rozumiem. Może jest ktoś, dla kogo takie hałasowanie byłoby problemem. No nie wiem - różnie bywa. Więc po co ma kupować tego chomika, który hałasuje jeśli może kupić innego zwierzaka, z którym takiego problemu nie ma.
Są różne zwierzaki, mają różne, że tak powiem - style bycia - więc kupienie takiego zwierzaka, który by nam najbardziej pasował jest chyba lepsze niż kupienie na zasadzie - o, jakie ma piękne oczka, bierzemy. Po czym w domu się okazuje, że zwierzak nam, no kolokwialnie mówiąc - nie pasuje.
Szamanka napisał/a:
dużo jedzą-większe koszty związane z karmą1,
Szamanka napisał/a:
1 polecam rzeżuchę [3]
No i znowu... Jak ktoś planuje kupić zwierzaka, to chyba oczywiste, że sprawdza ile by wynosił koszt jego utrzymania.
Szamanka napisał/a:
Boję się, że ta kobieta może mieć kiedyś dzieci - będzie je wynosić z pokoju jak będzie płakać i zrobi w pieluchy, czasem je odwodni i będzie żałować mu na jedzenie.
Laska porównuje 2 rasy chomików. Wskazuje według własnej opinii ich zalety i wady. Stwierdza fakty. To, że napiszę, że moje prosiaki żrą dużo siana :lol: (a co za tym idzie, większy koszt utrzymania) to nie oznacza, że no nie wiem... w przyszłości będę głodziła dzieci.
Rainbow napisał/a:
i potem ludzie czytają takie cos i myślą, ze robią dla zwierzaka dobrze.
W jakim sensie czytając ten wpis, mogliby zaszkodzić zwierzakowi? :drapanie:



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Paplanina zoologiczna
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-03-22, 18:25   

Jedyne niepokojące, co w tym wpisie zauważyłam to
Cytat:
może długo wytrzymać bez wody
, chociaż i to raczej zostało po prostu źle ujęte. Zgadzam się ze .Shadow., nie ma co przesadzać, że przez porównywanie zalet i wad chomików ktoś będzie źle traktował dzieci. Miałam wiele zwierząt w swoim życiu i wiem, że takie aspekty jak koszt utrzymania, zajmowane miejsce, czy hałaśliwość są ważne.
Najważniejsze, aby wziąć zwierzaka, któremu będzie się w stanie zapewnić dobry byt, dlatego analiza tak prostych faktów, jak te, jest potrzebna.




"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Paplanina zoologiczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-03-31, 20:51   

.Shadow. napisał/a:
Tak samo z kosztem utrzymania. Kupuję zwierzaka z pełnym przekonaniem, że stać mnie na jego utrzymanie. Jest wiele zwierząt a kwoty utrzymania zwierzaków się różnią.

Jest różnica przy porównaniu kosztów na konia i chomika, a nie chomika i chomika... no bez przesady.
.Shadow. napisał/a:
Więc po co ma kupować tego chomika, który hałasuje jeśli może kupić innego zwierzaka, z którym takiego problemu nie ma.
Są różne zwierzaki, mają różne, że tak powiem - style bycia - więc kupienie takiego zwierzaka, który by nam najbardziej pasował jest chyba lepsze niż kupienie na zasadzie - o, jakie ma piękne oczka, bierzemy. Po czym w domu się okazuje, że zwierzak nam, no kolokwialnie mówiąc - nie pasuje.

Czy mi piszemy o tym samym? Tam jest porównanie 2 gatunków chomika. Nie dwóch różnych zwierząt.
.Shadow. napisał/a:
No i znowu... Jak ktoś planuje kupić zwierzaka, to chyba oczywiste, że sprawdza ile by wynosił koszt jego utrzymania.

No i znowu - piszemy o 2 chomikach.

.Shadow. napisał/a:
W jakim sensie czytając ten wpis, mogliby zaszkodzić zwierzakowi?

Np. tym:
Cytat:
może długo wytrzymać bez wody


Rozumiem jakby porównywała w/w konia i chomika. Chociaż biorąc pod uwagę oszczędności na wodzie - to lepiej jakieś zwierze z wielbłądem.

.Shadow. napisał/a:
Laska porównuje 2 rasy chomików. Wskazuje według własnej opinii ich zalety i wady. Stwierdza fakty. To, że napiszę, że moje prosiaki żrą dużo siana (a co za tym idzie, większy koszt utrzymania) to nie oznacza, że no nie wiem... w przyszłości będę głodziła dzieci.


Przeszkadza jej hałas, szuka jak najtańszych, i o których nie trzeba zbyt pamiętać (tak, wciąż piję do punktu o nawadnianiu zwierzaka). To co cholerę jej zwierz? Ma tylko wyglądać?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina zoologiczna
shady 
4w5



Wiek: 24
Dołączyła: 29 Mar 2015
Posty: 566
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-03-31, 22:26   

Cytat:
Tam jest porównanie 2 gatunków chomika. Nie dwóch różnych zwierząt
Skoro chodzi o dwie rasy chomika to może faktycznie przesadzone są porównania kosztów, hałasu itp. Zrozumiałam to jako porównanie chomika z np. świnką morską. Ale nadal nie rozumiem postrzegania tego, że jak ktoś chce małe i tanie zwierzątko, to bierze je "aby było cokolwiek".



"Wiesz dlaczego żółw jest taki twardy? Bo jest taki miękki..."
 
 
 
Paplanina zoologiczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12