Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Cukier
Autor Wiadomość
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-12, 14:14   Cukier

Zdziwiło mnie, że nie ma takiego tematu w tym dziale, jest wyszczególniona czekolada tylko. Nie pasowało mi to do końca do zaburzeń odżywiania, ale niech moderacja osądzi. :)

Cytat:
Groźne dla naszego mózg jest natomiast jedzenie śmieciowe, bogate w kwasy tłuszczowe nasycone i węglowodany. Nadmiar węglowodanów zaburza przekazywanie sygnałów między komórkami nerwowymi w mózgu, a także uzależnia i to nawet silniej niż kokaina, czego dowiodły badania na szczurach. Eksperyment polegał na tym, że gryzoniom podano dwie miseczki – jedną z osłodzoną wodę, a drugą z kokainą. Aż 94 proc. zwierząt wybierało cukier, a tylko 6 proc. narkotyk. Co gorsza, pozbawione przysmaku gryzonie zachowywały się jak narkomani „na głodzie”. Były rozdrażnione, niespokojne, nie mogły wykonać prostych zadań. Naukowcy uważają, że podobnie, choć zapewne nie tak silnie jak gryzonie, mogą uzależnić się od cukru niektórzy ludzie.


Jestem uzależniona od cukru, to takie pozornie niegroźne, człowiek tak nie zwraca uwagi, bo są groźniejsze używki: narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy. A co mi tam zrobi cukier. :D
Boję się, że mam jakiś stan przedcukrzycowy(95 mg/dl na czczo).




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-12, 14:29   

komarymniepogryzły, miałem 98, i lekarz nic nie powiedział. Przy kolejnym badaniu wyszło mi już jakieś ~70.

ps. Od cukru nie dostaje się cukrzycy to mit, genetyka i styl życia. Cukier często prowadzi do otyłości, a przez otyłość można się nabawić cukrzycy typu 2. Ale to wpływ pośredni.




 
 
Cukier
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-12, 14:37   

Akyrp Ratavuli, no wiem, ale mając na uwadze moje odżywianie i predyspozycje genetyczne to staram się badać ten cukier.

Tak tylko tematycznie nadmieniłam. :D

Jem coś słodkiego nawet jak nie czuję głodu, to taki nawyk.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-12, 17:32   

komarymniepogryzły, cukier uzależnia jak opiaty, tak gdzieś czytałam. Mnie uzależnił i powinnam zostać cukrowym abstynentem, bo każde złamanie abstynencji kończy się u mnie powrotem do "ciągu", nad którym nie panuje. Jak to z ciągiem. I to chyba głownie sacharoza tak działa. Po glukozie, której uzywam, robiąc domowe izotoniki nic mi nie jest. A zycie bez sacharozy wcale takie zle nie jest. Z czasem nawet przestaje już smakować i nie na ochoty na duzo słodkiego. A jeśli już, to zamieniam sacharozę na ksylitol/miód/stevię. Ostatnia najmniej przypadła mi do gustu, albo po prostu słabej jakości słodzik kupiłam. Ale warto pamietać o jednym, mimo wszystko lepsza sacharoza niż syfiate syntetyczne słodziki typu Acesfulam K, Aspartam i inne dziwne wynalazki.

A cukru chyba nikt mi nigdy nie mierzył.




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Cukier
Smutasny 



Wiek: 23
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 126
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-03-13, 07:26   

Ja jem sporo cukru (sacharozy), ale jestem w stanie wytrzymać bez niego parę tygodni, więc to chyba nie uzależnienie :>



Tak bardzo chciałbym zasnąć...
 
 
 
Cukier
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 13:25   

Sporo cukru spożywam do kawy(kolejne moje uzależnienie), podobno można słodzić miodem, robi ktoś tak? Różni się jakoś smakiem?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-13, 13:58   

Smutasny napisał/a:
Ja jem sporo cukru


Mam tak samo, nie wyobrażam sobie żeby nie posłodzić sporą ilością cukru herbaty czy płatków. Jem też ostatnio sporo ciastek :roll: i produkty które zawierają sporo cukru.




 
 
Cukier
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 15:11   

komarymniepogryzły, pewnie się różni, więc bardziej polecam ksylitol. Kryształki jak cukier, smak podobny. ;)



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Cukier
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 15:12   

Żurawek, słodziłaś tym kawę?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 15:18   

komarymniepogryzły, ksylitolem tak. Zanim całkiem przestałam słodzić kawę. Różnicy w smaku nie ma.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Cukier
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 15:20   

Żurawek, strasznie drogi jest.



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Cukier
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 15:29   

komarymniepogryzły, poszukaj w internecie. Siostry zapytam, gdzie mój zamawiała. Tańszy niż w sklepie ale droższy niż cukier, jak kazdy słodzik. Choc ja jego mniej niż cukru używałam.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Cukier
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-13, 20:24   

Ja muszę codziennie zjeść coś słodkiego, inaczej #%^@*#*&^*&##@ mnie bierze. Ach, najchętniej bym jadła tylko słodkie rzeczy.



 
 
Cukier
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-18, 12:10   

Tak na marginesie, to sam kawy nie piję ale słyszałem że bardzo dobra jest z cukrem trzcinowym. I podobno jest zdrowszy, niż ten biały. Swego czasu słodziłem herbatę takim cukrem ale jakoś mi nie podchodzi.



 
 
Cukier
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-18, 14:29   

Raphael, trzcinowy ciutkę różni się smakiem. Choć osobiście nawet nim nie słodzę. Oczywiście jest ponoć zdrowszy. Jak coś piekę to albo ksylitol albo trzcinowy właśnie. Tylko trzeba pamietać by kupować odpowiedniej jakości, bo lubią go paskudzić (rafinowane to się chyba nazywa).



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Cukier
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11