Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Autor Wiadomość
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-12, 09:35   Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne

Nie wiem, czy dobrze umieściłam ten temat i czy w ogóle jest zgodny z regulaminem, więc jeśli nie to proszę zarząd o przeniesienie lub zamknięcie tematu :) .

Na pewno na forum są osoby, które w jakiś sposób angażują się w działalność charytatywną, a internetowe akcje są chyba jedną z najprostszych form. Można je wspierać na różne sposoby, a czasami dużą pomocą jest już samo ich rozpowszechnianie.

W internecie jednak możemy trafić na wiele oszustów, którzy organizują zbiórki pieniężne, a przelane im kwoty trafiają do kieszeni organizatorów, zamiast do potrzebujących. Chciałabym, żebyśmy w tym temacie mogli zarówno podlinkować akcje, które uważamy za warte uwagi (aby trafiły do większej ilości osób), jak i ogólnej dyskusji.

To, co mogłabym na początek polecić od siebie:
1. Fundacja Rak'n'Roll Wygraj życie!

Szczególnie mi bliska, ponieważ dwie bardzo ważne dla mnie osoby otrzymały realne, psychiczne wsparcie od tej fundacji.
Cytat:
Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.

Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.

Wspierać fundację można przekazując datki lub 1% podatku, biorąc udział w akcji "Daj Włos!", w tej chwili także kupując bransoletki , z których dochód przeznaczany jest na potrzeby fundacji. Więcej można przeczytać na stronie:
http://www.raknroll.pl/

2. Dla schroniska
http://dlaschroniska.pl/
Jest to akcja, dzięki której w prosty sposób możemy poprawić komfort życia zwierzętom mieszkającym w schroniskach oraz fundacjach. Wybieramy konkretne zwierzę, czytamy o tym, czego potrzebuje i kupujemy wybrane przez nas produkty przez internet, a trafiają one prosto do właścicieli. Szczególnie teraz, gdy za chwilkę zacznie się "sezon kociakowy" schroniska i fundacje będą pękały w szwach, więc pamiętajmy o tym, że ich budżet także jest ograniczony...

3. Fundacja Jokot
http://jokot.pl/
Jest to fundacja działająca w Warszawie, która pod swoją opieką ma około dwustu kotów, więc z pewnością taka ilość generuje duże koszty ;) . Głównym założeniem jest sterylizacja kotów bezdomnych i wolnożyjących, a także leczenie ich oraz szukanie im nowych domów. Fundację możemy wspierać poprzez przekazywanie datków/1% podatku, przesłanie karm, żwirków oraz akcesoriów potrzebnych kotom oraz tzw. adopcję wirtualną (oczywiście realną także ;) ). Na stronie Dla Schroniska także można wspierać jokoty.

4. Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności seniorów
http://www.fundacjaas.org/
Cytat:
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów,
powstało z myślą o osobach starszych.
Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest zwiększenie aktywności seniorów w swoich lokalnych środowiskach poprzez różnorodne formy działania. Chcemy pomagać w organizowaniu dla Państwa ciekawych form aktywności w przestrzeni kulturotwórczej, artystycznej, turystycznej, naukowej, profilaktycznej, międzypokoleniowej.
Motto naszej działalności brzmi: "Ciesz się życiem razem z nami".

Aby wesprzeć Stowarzyszenie wystarczy przekazać datek lub kupić jeden z produktów wykonanych własnoręcznie przez osoby starsze lub niepełnosprawne, z których zysk wykorzystywany jest na potrzeby Stowarzyszenia (zakładka "Sklepik").
Pamiętam też, że w czasie Bożego Narodzenia organizowane były prezenty dla seniorów - każdy, kto chciał się zaangażować wpłacał drobną kwotę (z tego co pamiętam było to mniej niż 20 złotych), za te pieniądze kupowane były upominki dla osób samotnych w święta. Warto śledzić ich stronę, ponieważ moim zdaniem to dobra inicjatywa :) .


Co myślicie o takich akcjach? Czy wspieracie jakieś, które Waszym zdaniem warto polecić?

[ Komentarz dodany przez: Arya: 2016-03-13, 09:36 ]
Przeniosłam tutaj, bo temat jest poważniejszy niż te, które mamy w HydeParku.




 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2019-01-15, 18:58   

Zastanawiałam się, czy mamy taki temat i dokopałam się. :haha:

Cytat:
Fundacja Rak'n'Roll

Dzisiaj ścięłam i przekazałam do fundacji 40cm moich włosów. Mam nadzieję, że pójdą na ładną perukę. ;) Na głowie lżej, a jak odrosną to pewnie zetnę znów.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-15, 20:12   

Fenoloftaleina, super! :love:



 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-01-15, 20:21   

Na żywo wyglada przepięknie, a i cel cudowny!
:love:




Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-01-17, 20:14   

Fenoloftaleina, wow, szacun.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2019-01-17, 21:54   

Tak żeby pokazać, że "coś" mi jeszcze zostało na głowie. :P I w sumie zdjęcie pasujące do tematu.


Cytat:
Na żywo wyglada przepięknie

Reakcja: "CO TY ZROBIŁAŚ!" :lol:




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-06-05, 11:16   

Myślę, że to dobre miejsce, by tu wkleić.
Moja znajoma z pracy potrzebuje pomocy. W wyniku powikłań cukrzycowych musieli jej amputować nogę :( Chciałaby kupić protezę, no ale trochę to wszystko kosztuje... Więc gdyby ktoś z Was miał wolną złotówkę na koncie, to będę mega, mega, mega wdzięczna. Znam Izę osobiście, fajna z niej babka i chociaż tak może będę mogła pomóc.

Wrzucam link do zbiórki i ściskam każdego Was za każdy wysłany grosz. A jeśli ktoś nie może, to może chociaż puści gdzieś dalej :)

https://www.mammoc.pl/iza...9i2NIk53Tdvmi_s




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2024-03-10, 11:52   

W sylwestra wsparłam akcję na leczenie pieska na pomagam.pl
Liczy się?




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2024-03-10, 16:44   

Cappy, do czego ma liczyć?



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-03-10, 16:57   

Cappy, liczy się dobry cel charytatywnego pomagania. :)


______________________
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-03-10, 18:23   

Sweden, przekonałaś mnie. Ale chyba wykupię w przyszłym miesiącu na spokojnie, żeby się nie stresować budżetem.

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Internetowe (i nie tylko) akcje charytatywne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11