Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Antykoncepcja
Autor Wiadomość
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-29, 22:36   

Cześć jo_aśka! :) Miło Cię tu widzieć! :)

jo_aśka napisał/a:
Najpierw brałam tabletki, ale przez problemy z żołądkiem i trzustką przeszłam na plastry.


Ale to branie tabletek wpłynęło na pogorszenie się stanu zdrowia, czy po prostu przy zażywaniu tabletek wyszły na jaw problemy, które były już od dawna?

jo_aśka napisał/a:
I z plastrów jestem mega zadowolona.


Mogłabyś coś więcej powiedzieć na ich temat? Jaki jest ich koszt?
Rozumiem, że plastry nie mają żadnego wpływu na wątrobę i trzustkę?




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Antykoncepcja
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-06-29, 22:55   

pan_da napisał/a:
Po obszernym badaniu terenowym ( ) okazało się, że mało który (właściwie - o zgrozo, żaden polecany) ginekolog zleca badań przed przepisaniem tabletek. Wiem, że nigdy tabletek się na 100% nie dopasuje, bo to trzeba pobrać i sprawdzić, czy na pewno nie będzie żadnych skutków ubocznych, ale takie podstawowe badania jak krew czy wątroba to jednak ginekolog mógłby przepisać. Ale jak mam iść do lekarza i na siłę wypraszać o skierowanie na badania - to już mi się odechciewa... Co teraz?

Ja pierwszy raz do ginekologa poszłam prywatnie. I przemiła pani powiedziała mi, że nie przepisze mi niczego, jak nie zobaczy wszystkich badań. Może to jest opcja?




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Antykoncepcja
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-29, 23:52   

EverPaiin, chodzi Ci o to, żebym poszła prywatnie?

Jeśli tak, to każdy lekarz o którego wypytywałam przyjmuje tylko prywatnie. Sprawdziłam nawet ich profile na znanylekarz i mieli bardzo dobre opinie, stąd moje zaskoczenie, że nie zlecają badań.




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Antykoncepcja
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-06-29, 23:53   

pan_da, tak. Możesz równie dobrze zrobić badania we własnym zakresie i iść do lekarza już z wynikiem.



Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Antykoncepcja
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-30, 00:10   

EverPaiin, myślałam o tym, ale z drugiej strony jak mam się nabiegać, żeby te wszystkie badania zrobić, a potem przyjdę do lekarza, który tylko na nie na sekundę spojrzy a tabletki i tak przepisze "patrząc w sufit", to szkoda moich pieniędzy i zachodu... :(



17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Antykoncepcja
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-30, 08:58   

pan_da

Branie tabletek nie wpłynęło na mój stan zdrowia. Już wcześniej miałam problemy z żołądkiem, ale jako, że nie były zbyt poważne to lekarka dała mi tabletki. Dopiero z czasem bóle żołądka się nasilały i żeby dodatkowo go nie obciążać przeszłam na plastry.

A więc z plastrami sprawa wygląda następująco: Przyklejam plaster w określony dzień np w niedziele i na następną niedzielę zmieniam i potem w następną. Ostatni plaster odklejam też w niedzielę. Potem około środy następuje krwawienie z odstawienia co nazywane jest okresem ;)

Jako, że są przyklejane bezpośrednio na skórę omijają układ pokarmowy. Zawierają sporą dawkę hormonów, które uwalniają się w ciągu tygodnia i stąd były te moje wymioty (organizm nie był do tego przyzwyczajony)

Są lepsze niż tabletki, bo jeśli zwymiotuję lub będę miała biegunkę mam pewność ze hormony sa cały czas dostarczane, a nie jak w przypadku tabletki będę miała obawę że ją zwymiotowałam.

Koszty wahają się od 36-ponad 50zł w zależności od apteki. Ja kupuję z ZIKO i tam płace 36zł, ale jak pytała w innych aptekach to ceny były o wiele wyższe.

Plastry prezentują się trochę źle tylko podczas wizyty na basenie. Ja moje przyklejam w lecie na linii majtek z boku i ogólnie tylko w stroju kąpielowym je widać, Zimą naklejam na brzuch i wtedy są kompletnie niewidoczne :)




 
 
Antykoncepcja
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-30, 11:36   

jo_aśka, rozumiem.

A nie ma ryzyka, że plaster się odklei czy coś?




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Antykoncepcja
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-30, 11:55   

Mi się jeszcze nigdy to nie przytrafiło. A często chodzę na basen.



Ostatnio zmieniony przez Sourlie 2017-06-30, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Antykoncepcja
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-30, 22:31   

jo_aśka, kurcze, powiem Ci szczerze, że bardzo mnie nimi zainteresowałaś. Wcześniej nawet nie brałam ich pod uwagę, ale widzę, że trzeba się bardziej zainteresować tematem.

A czy po plastrach również można przytyć?




17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Antykoncepcja
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-06-30, 22:36   

niestety można przytyć, jednak myślę, że teraz tycie jest rzadziej spotykane bo ciągle udoskonalają antykoncepcję.
Ogólnie plastry są rzadko spotykane, bo cena jest wyższa (ja za tabletki płaciłam 29zł więc nie duża różnica, ale są apteki jak pisałam gdzie te plastry kosztują bardzo dużo)




 
 
Antykoncepcja
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-30, 22:40   

pan_da, nowoczesne tabletki zawierają małe dawki hormonów, nieporównywalne z tymi starej generacji. Skutki uboczne są rzadsze i być może dlatego lekarze są mniej chętni do wykonywania badań i analizy wyników.

Jeśli ktoś tyje na tabletkach, to powinien je zmienić.




 
 
Antykoncepcja
pan_da 



Wiek: 26
Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 271
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2017-06-30, 23:17   

Dziewczyny, naprawdę bardzo Wam dziękuję! :) Najwyżej badania zrobię na własną rękę.



17.12.2018 - przestałam uciekać od odpowiedzialności.
05.02.2019 - mówię prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.
30.06.2019 - jak zagłuszyć wyrzuty sumienia?
 
 
 
Antykoncepcja
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-07-02, 11:18   

Ostatnio miałam małe problemy w związku z odstawieniem tabletek... Brałam je 3 lata, ale postanowiłam sobie zrobić przerwę, skoro nie mam partnera. Na początku było okej, ale po jakimś czasie hormony zaczęły świrować i mimo, że mam 23 lata i nigdy nie miałam jakiś problemów skórnych to na plecach, klatce piersiowej i twarzy zaczęły mi wychodzić różne krostki i pryszcze, jak nastolatce. Z regularnym okresem też mam problem, czekałam 2 miesiące na dostanie. Moja waga przynajmniej została w normie. Mam nadzieję, że organizm szybko się dostosuje i będę mogła znowu zakładać podkoszulki bez strachu, że coś szpeci mi ramiona i plecy. :(



wish I could ctrl+Z you
 
 
Antykoncepcja
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-02, 11:44   

Ja raz odstawiałam tabletki na jakieś pół roku. Potem jedynie miałam problem z okresem, był częściej niż powinien, ale z tym zawsze miałam problem. Na szczęście nie miałam problemów z pryszczami itp.
Ale antykoncepcje stosuje się też na problemy z trądzikiem. To może nagle dla organizmu to byl szok, że nie ma hormonów i tak zareagował.




 
 
Antykoncepcja
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2018-11-25, 14:46   

Czy orientuje się ktoś jak to jest ze skutecznością antykoncepcji przy nieregularnych okresach? Jeśli pigułka mi je ureguluje to czy wtedy będzie miała takie samo działanie antykoncepcyjne? Czy zaburzenia mogą tę skuteczność zmniejszyć?



 
 
 
Antykoncepcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12