Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Antykoncepcja
Autor Wiadomość
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-24, 22:04   

No wiesz... 500:36 miesięcy to się równa nie całe 14 zł.



 
 
Antykoncepcja
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-11-24, 22:05   

Ale skąd ja wezmę 500 zł w całości, 14 zł miesięcznie to co innego.



 
 
Antykoncepcja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-26, 10:03   

To nie do końca prawda, że antydepresanty + antykoncepcja = nieskuteczność tej drugiej. U mnie tylko raz zdarzyła się sytuacja, w której SSRI spowodowało przyspieszony metabolizm antykoncepcji. Trzeba po prostu się wówczas dodatkowo zabezpieczać. ;)



 
 
Antykoncepcja
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-11-26, 18:40   

Owieczko, ale tu chodzi o neuroleptyki, a nie antydepresanty.



:myszka:
 
 
Antykoncepcja
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-11-26, 18:49   

Jak to jest z tym tyciem przy braniu tabletek antykoncepcyjnych? :drapanie: No i wypadanirm włosów. Zdarzyło się którejś z was?



 
 
Antykoncepcja
pinkrabbits 
mushi



Wiek: 31
Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 332
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-11-26, 20:44   

nictakiego, ja schudłam :/ Bo cały czas miałam nudności i prawie nic nie jadłam. Ale moja znajoma przytyła, tylko po jakichś innych. Wszystko chyba zależy od leku i od danej osoby.



czasem myślę że wszystko jest szaleństwem
bo świat wokół pachnie bzem i agrestem
 
 
Antykoncepcja
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-11-26, 23:45   

pinkrabbits, jestem paranoikiem i chciałabym się zabezpieczać podwójnie, ale jak właśnie slucham takich historii to mi się odechciewa jednak tych tabletek... :/



 
 
Antykoncepcja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-27, 10:07   

aga_myszka, :facepalm: przepraszam, nie dotyczałam. No, to przy okazji się wypowiedziałam o łączeniu antydepresantów z antykoncepcją. :P



 
 
Antykoncepcja
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-27, 17:56   

Arya, wszystko zalezy od obu łaczonych substancji, bo przeciez SSRI to tez nie jeden konkretny lek. No i oczywiscie od organizmu i np. Chorob delikwentki.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Antykoncepcja
emilyrose 


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 85
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-29, 21:24   

nictakiego napisał/a:
Jak to jest z tym tyciem przy braniu tabletek antykoncepcyjnych? :drapanie: No i wypadanirm włosów. Zdarzyło się którejś z was?


Ja kiedyś dawno temu brałam ***, przytyłam po nich bardzo dużo ale to tabletki "starej daty" z końską dawką hormonów, ginekolog przepisała mi je bez żadnego badania. Później przerzuciłam się na ***, waga wróciła do normy a nawet spadła niżej niż waga wyjściowa, ale raczej nie zawdzięczałabym tego tylko i wyłącznie tabletkom. ;) Tabletki zatrzymują wodę w organizmie i czasem zwiększają apetyt ale jak będziesz się pilnować z jedzeniem to z powietrza nie przytyjesz. :p Co do włosów, ile ludzi tyle przypadków, jak zauważysz że coś jest nie tak tabletki można po prostu zmienić na inne.

Tabletki antykoncepcyjne to leki jak każde inne, i jak każde inne mają swoje plusy i minusy. W przypadku odpowiednio dobranych leków ich skutków ubocznych praktycznie nie odczuwamy i tak samo jest z tabletkami. Nie ma więc co się sugerować tym że koleżance wypadły włosy, a tamta przytyła, a tamta schudła. Trzeba chyba metodą prób i błędów dobrać tabletki z odpowiednią ilością hormonów dla siebie i wszystko będzie ok. Plus, pierwsze 3 miesiące brania antykoncepcji organizm może trochę wariować i to jest zupełnie normalna reakcja, trzeba się do hormonów przyzwyczaić.

Na forum zabrania się podawania nazw leków. /Lewe




Ostatnio zmieniony przez Hedum 2016-11-29, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Antykoncepcja
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 08:25   

Rząd przyjął projekt ustawy, zgodnie z którą za jakiś czas tabletki "po" będą wydawane jedynie na receptę... Źródło



 
 
Antykoncepcja
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 11:17   

Arya napisał/a:
Rząd przyjął projekt ustawy, zgodnie z którą za jakiś czas tabletki "po" będą wydawane jedynie na receptę...

...A aby iść po receptę na to, trzeba jeszcze trafić do lekarza, który może ją przepisać, bo teraz sumienie może jakiemuś nie pozwalać... :roll:

Klauzula sumienia u ginekologa. Lekarze nie przepisują środków antykoncepcyjnych.




 
 
Antykoncepcja
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-02-15, 11:45   

nictakiego napisał/a:
Jak to jest z tym tyciem przy braniu tabletek antykoncepcyjnych? :drapanie: No i wypadanirm włosów. Zdarzyło się którejś z was?

Pozwolę sobie zostawić odpowiedź do starszego posta, mnie osobiście nic się nie stało po przyjmowaniu tabletek, waga w normie, a włosy zaczęły wypadać o wiele później, ale z powodu stresu i braku witamin, złej diety.




wish I could ctrl+Z you
 
 
Antykoncepcja
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-02-15, 12:30   

Lennei napisał/a:
A aby iść po receptę na to, trzeba jeszcze trafić do lekarza, który może ją przepisać, bo teraz sumienie może jakiemuś nie pozwalać...


Dlatego nad drzwiami gabinetu powinien wisieć ogromny krzyż, albo jakiś święty obraz. Albo chociaż tak, jak w tej klinice z artykułu, informacja na stronie.

I to nie tylko u ginekologa.




dead but delicious
 
 
Antykoncepcja
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2017-02-15, 15:19   

Lennei napisał/a:
Arya napisał/a:
Rząd przyjął projekt ustawy, zgodnie z którą za jakiś czas tabletki "po" będą wydawane jedynie na receptę...

...A aby iść po receptę na to, trzeba jeszcze trafić do lekarza, który może ją przepisać, bo teraz sumienie może jakiemuś nie pozwalać... :roll:

Klauzula sumienia u ginekologa. Lekarze nie przepisują środków antykoncepcyjnych.

Dziękujmy Panu, że rodzinny też takowe przepisze, jeśli to kontynuacja brania tabletek.
R. de Valentin napisał/a:
Dlatego nad drzwiami gabinetu powinien wisieć ogromny krzyż, albo jakiś święty obraz. Albo chociaż tak, jak w tej klinice z artykułu, informacja na stronie..

I od razu numer telefonu do ośrodków adopcyjnych, miejsca "Okien Życia" i zakładów pogrzebowych.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Antykoncepcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12