Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-27, 22:34   

Widziałam wczoraj w sklepie 'zestaw do nauki korzystania z ubikacji' dla kotów. Ktoś coś wie o tym ustrojstwie? Znaczy... przeczytałam jak to działa. Interesują mnie wasze subiektywne opinie.



 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-28, 13:59   

Chochlik, jeżeli zestaw o którym wspominasz to takie cudo to działa, ale na młode koty. Starsze kociaki już nie chętnie chcą zmieniać dotychczasową toaletę na nową. Osobiście nie testowałam, ale takie opinie słyszałam w zoologicznym. :P



Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2014-02-28, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 17:14   

Mam kotkę wysterylizowaną (rok zz hakiem) i kotkę, która jeszcze nie miała pierwszej rui (pół roku). Żyją w zgodzie, ale nie wiem czy czekać do pierwszej rui ze sterylizacją. Boję się, że ruja może powodować agresję jednej wobec drugiej... Z drugiej strony niby powinnam poczekać... z trzeciej weterynarz powiedział, ze to nie jest bezwzględny przymus...



 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Kissa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 18:34   

Lepiej poczekaj. Będzie tak zdrowiej dla koci. Hormony płciowe są potrzebne do zakończenia procesu wzrostu. Na pewno dalszy jej rozwój będzie niezakłucony.



 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 12:33   

Zauważyłam, że koty zdecydowanie wolą pic herbatę niż wodę. Sadi wyznaje zasadę 'im mocniejsza, tym lepsza', a luna pije wszystko jak leci... włącznie z wodą z płynem, w której moczą się brudne naczynia.

Sądzicie, ze mam koty uzależnione od kofeiny, teiny i innych takich? Czy to im szkodzi?




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 12:45   

Chochlik nie wiem czy masz uzależnione koty, nie wiem też czy to im jakoś bardzo szkodzi, ale wiem, że moje koty i psy (myślę o wszystkich jakie kiedykolwiek miałam...) zawsze lubiły herbatę, a że ja od zawsze pijam tylko mocną, to piły mocną :)
Żadne, ze zwierzaków nie umarło z tego powodu :)




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-31, 09:30   

Cytat:
pies towarzyszy człowiekowi od setek tysięcy lat i od zawsze podjadał resztki z pańskiego stołu, którymi często były rośliny. - Udomowił się także pod względem pokarmowym i nabył zdolność trawienia pokarmów pochodzenia roślinnego - tłumaczy Michał Jank.

Koty towarzyszą nam krócej - dlatego pozostały mięsożercami, a do życia potrzeba im kilku składników, które nie występują w roślinach - m.in. tauryny, czyli aminokwasu, którego źródłem są drobne gryzonie. U kotów pozbawionych tauryny dochodzi do poważnych chorób serca i uszkodzenia mózgu.

Źródło
To już wiem czemu piją herbatę... może lepiej im dawać wygazowane (nie lubią gazowanego) energy drinki?


<<< Dodano: 2015-06-04, 10:52 >>>


Jak przewieźć dwa koty na odległość 500 km? Chodzi mi o zaspokojenie podstawowych potrzeb i ograniczenie stresu.


<<< Dodano: 2015-06-24, 14:29 >>>


Okazuje się, że do artykułów zoologicznych można zaliczyć to:



Używam taśmy do dwóch rzeczy: zaklejania transportera, bo ma zepsuty zamek i do ściągania kłaków z ubrań. Dużo szybsza metoda niż 'tradycyjna' odkłaczarka, która też jest niby z taśmy klejącej.


<<< Dodano: 2015-10-01, 10:38 >>>


Kotełki wielbią nowy mebel.


<<< Dodano: 2015-11-01, 17:08 >>>


Ten czy ten?




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-11-01, 17:23   

Pierwszy mi ładniej wygląda. :P



Disqualified as a human being.
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-01, 17:27   

Nie chodzi mi o wygląd. Nie wiem czy wybrać Większy, ale bez kółek i plastikową kratką, czy mniejszy z kółkami (do dokupienia osobno) i metalową kratką.



 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-11-01, 17:28   

A to ja nie wiem, nie znam się zupełnie, obczaiłam jedynie estetykę. :drapanie:



Disqualified as a human being.
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-01, 17:34   

Wzięłabym mniejszy. Chyba że ma to być jeden transporter dla obu kotów?

Kółka są fajne. Nie wiem, w czym lepsza jest metalowa kratka. W transporterze mojego sierściucha jest plastikowa i ośmiokilowy kot nie otwiera jej sobie/nie wypycha jej.




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-02-10, 18:13   Zwierzęta i sprawy z nimi związane

Wielu z nas posiada domowników w postaci zwierzaków. Jedni dzielą czas z psami, drudzy z gryzoniami, trzeci z gadami, inni z rybami, ptakami, pająkami, itd.

Dlatego wydaje mi się, że przydatnym stanie się temat, w którym każdy będzie mógł zabrać zdanie, bądź też doradzić drugiej osobie w sprawach dot. opieki nad naszymi pupilami, higieny, karmienia, legowisk, klatek, etc.

Jakie macie doświadczenia z pokarmem dla zwierzaków? Jakie firmy zdecydowanie odradzacie/polecacie, dlaczego? Jak urządzacie akwaria, klatki? Wasze zwierzaki mają legowiska, czy śpią z Wami? Czyli wszystko o zwierzętach i tym co związane z nimi.




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 18:25   

Hekate, taki temat już jest. W ogóle to bym też scaliła te dwa z Artykułami zoologicznymi.



 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-02-10, 18:29   

Chochlik, fakt, zapomniałam o istnieniu. Jeśli jest możliwość, proszę o scalenie z tym tematem. Wydaje mi się, że lepiej, by taki temat znajdował się w Kąciku porad.



 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-10, 18:48   

Scaliłam z Artykułami zoologicznymi.


Zastanawiam się, czy temat "Właściwa opieka nad zwierzętami" nie ma charakteru bardziej dyskusyjnego niż ten, dlatego na razie nie scalałam, przedyskutujemy to w zarządzie.




:myszka:
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13