Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-26, 09:16   Artykuły zoologiczne

Kompletnie nie wiem w jakim dziale to umieścić.

Posiadanie zwierzęcia wymaga posiadania pewnych przedmiotów, które umożliwią mu przystosowanie się do życia w kawalerce w post-peerelowskim bloku z wielkiej płyty. Mając psa inwestujemy w smycz, szczotkę, kaganiec, miskę itd. itp. Nawet żeby mieć mole w szafie, musimy w niej mieć coś smacznego i dawno nietykanego :)

Ja wczoraj wywlokłam z piwnicy to:



Szczęśliwie mają drzwiczki na tej samej wysokości, więc można je bez problemu połączyć. Wymiary: 31x52x75cm i 24x35x51cm. W torbie wsadzonej do środka były jeszcze 2 poidełka i miska, ale chciałabym kupić inną, bo doświadczenie mówi, że ta jest przede wszystkim wkurzająca.

Poza wspomnianą miską, ściółką i różnymi rodzajami żarcia chcę uszyć kilka hamaków i sputników. W razie gdyby ktoś nie wiedział co to, to hamak wygląda mniej więcej tak:

A sputnik tak:

Chociaż wolałabym, żeby miał jednak przednią i tylną ściankę.

No i chyba muszę zacząć kolekcjonować rolki po papierze toaletowym :)

O czymś zapomniałam? Macie jakieś ciekawe pomysły co jeszcze może się spodobać statystycznemu szczurowi?

Chcecie się pochwalić swoim sprzętem? :)




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-06-26, 11:00   

Ja mam chomika:)



jego klatka jest malutka jak widać. Myślę, że warto zaopatrzyć się bardziej w rolki od papieru kuchennego- są większe i dłuższe- szczurowi się spodobają. Ja aktualnie mam tubę takową po jakimś sprzęcie ode mnie ze sklepu- lubi się tam chować. Szmatka jest ze względu na to, że drzwiczki nie mają jednego druta. Otwierana od góry jest. Z kółka mój chomik nie korzysta ale ma:



z której nauczyła sie wychodzić i są zabezpieczone wiązaniami domowej roboty. ?wietny wynalazek jeśli nie chcemy by chomik się zgubił w domu w sumie ona jest takiej wielkości, że na szczura idealne.

W środku mamy domek drewniany i pełno serwetek musiałam dać- sama sobie ogarnęła temat.
No i w środku ma mniejszą klatkę w której wieszam kolby i do niej ma tor przeszkód.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Gość

Wysłany: 2013-06-26, 11:08   

Borze, kto produkuje te kule, zawsze jak to widzę, to mnie szlag trafia... Przecież to jest straszne. Ja tam bym nie chciała, żeby ktoś mnie zamknął w czymś takim. :D



Ostatnio zmieniony przez Gość 2013-06-26, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-06-26, 11:15   

Stokrotka, a chciałabyś wejść za szafę i tam umrzeć? Mi Luna zwiała i nie umiała wyjść za szafy i musieliśmy wszystko przestawiać z nasłuchiwaniem gdzie jest a weszła pod segment który od przodu był zabudowany na dole. Po tym kupiłam kulę by mi gdzieś się nie zawieruszyła a zaznała wolności biegania po domu.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-26, 11:25   

Stokrotka napisał/a:
Borze, kto produkuje te kule, zawsze jak to widzę, to mnie szlag trafia... Przecież to jest straszne. Ja tam bym nie chciała, żeby ktoś mnie zamknął w czymś takim

Nie chcę cię martwić, ale...


A w temacie kul, to wsadzanie tam szczura byłoby oznaką szaleństwa. Takiego z gatunku sadystycznych szaleństw.
Duszka napisał/a:
Myślę, że warto zaopatrzyć się bardziej w rolki od papieru kuchennego- są większe i dłuższe

Tylko po co mi ręcznik kuchenny?

Duszka napisał/a:
domek drewniany

A jak się ma drewno do moczu? Miałam świnkę morską z drewnianym domkiem i strasznie sikami nasiąkał.




Ostatnio zmieniony przez 2013-06-26, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Gość

Wysłany: 2013-06-26, 11:27   

Wiesz, ja jak wypuszczałam chomika, to potrafiłam to zrobić tak, żeby nie uciekł w takie miejsce, no i był cały czas pod kontrolą.

Jaka to wolność biegania, jeśli biega się w kuli? :lol:


rozwielitka :lol:




Ostatnio zmieniony przez Gość 2013-06-26, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-06-26, 11:54   

rozwielitka, mówię o rolce po ręczniku kuchennym :)

Co do domku mój nie ma spodu jest tylko nakładany od góry- od spodu mam trociny:)

Stokrotka, chomik nie został wypuszczony- usilnie szukał wyjścia i wolności- odkąd zaczęła w kuli biegać nie uciekała z klatki.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-26, 12:04   

Duszka napisał/a:
mówię o rolce po ręczniku kuchennym

Żeby mieć rolkę trzeba najpierw kupić ręcznik. O ile rozumiem sens posiadania w domu papieru toaletowego, to już ręcznik kuchenny jest dla mnie zagadką. Nie będę go kupować specjalnie dla szczura na rolki :)

Duszka napisał/a:
Co do domku mój nie ma spodu jest tylko nakładany od góry- od spodu mam trociny:)

A ścianki sięgają do samych trocin :)

Duszka napisał/a:
chomik nie został wypuszczony- usilnie szukał wyjścia i wolności- odkąd zaczęła w kuli biegać nie uciekała z klatki.

Nic dziwnego. Lepiej jest wyjść w kuli niż wcale. Jednak fajniej jest wyjść bez kuli.




Ostatnio zmieniony przez 2013-06-26, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-06-26, 12:11   

rozwielitka, bez kuli chodzi po nas i po łóżku- a papier kuchenny do odsączenia tłuszczu ze smażonych rzeczy, wytarcia czegoś na sucho etc.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-21, 15:53   

W takim razie ja pochwalę się własnoręcznie wykonaną klatką dla dwóch szczurów:

front i wnętrze

Wymiary: 50 x 47 x 30 (krótszy bok) oraz wysokość 102 cm.

Pierwotnie miała być wyższa (130 zm), ale brakło nam materiału. Koszt wykonania zamknął się w cenie siatki i kupnie 4 kółek: 24 zł + 8 zł

Obecnie jest w stanie nieskończonym- kuweta jest drewniana obciągnięta od frontu siatką, ostatecznie będzie z prezroczystej plexi na kształt 'akwarium'. Oczywiście domyślić się można jak wygląda teren przed klatką w tym momencie (;
Do zrobienia także zasuwki oraz oświetlenie led.

Uprzedzając pytania: kształt jest wymuszony jedynym wolnym kątem w mieszkaniu. Płyty meblowe hdf z założenia nie powinny wchłaniać, ponieważ są zaimpregnowane. Pociągnęliśmy siatkę po bokach by nie ograniczać powierzchni do wspinania- jedyne miejsce (podłoga) będzie pokryta plexi.

Wyposażenie na razie ubogie (poświeciłam nogawki spodni, które i tak nie nadawały się do noszenia), do wykonania: drabinki, huśtawki oraz czeka mnie zakup rur pcv.




Este blestemata
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-21, 15:56   

antymon napisał/a:
Wymiary: 50 x 47 x 30 (krótszy bok) oraz wysokość 102 cm.

Czy ta klatka ma 4 wymiary? :D Za te 30cm by cię na forum o szczurach zjedli.




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-21, 16:07   

Drzwiczki mają 50 cm szerokości- widzisz, zapomnialam. Jestem tego świadoma, ale nie jest to wymiar całej klatki tylko szerokość 3ciego, krótszego boku- gdyby nie to, nie byłoby jak przejść z korytarza, bo nie widać tego na zdjęciach ale po drugiej stronie mam meblościankę która swoją obecnością już zasłania przejście. 30 cm to zły pomysł jeżeli to jeden z głównych wymiarów- wygoda szczura itd. Ogólnie przeliczając kubaturę na szczura powinna zmieścić przynajmniej trójkę.



Este blestemata
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-21, 16:08   

To ja już nie rozumiem jakie wymiary ma ta klatka...



 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-21, 16:10   



Skrótowo podstawa wygląda tak




Este blestemata
 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-21, 16:14   

Ja się nie znam na matematyce chyba, bo wydawało mi się, że ta skośna ścianka musi mieć więcej niż 50cm.

No, ale teraz już rozumiem czterowymiarowość klatki :)




 
 
Zwierzęta i sprawy z nimi związane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14