Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Autor Wiadomość
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-09, 13:29   

Camaleao napisał/a:
Śmiali się z polski, że ludzie wybrali PiS i Dudę... no, to mają swojego Trumpa... Nie wiem co gorsze. Się okaże.


No nie przesadzajmy z tymi porównaniami. Trumnp to jednak nie jest nic nie posiadający i nic nie umiejący Kaczyński...


A swoją drgą, widać, że Clinton w ogóle nie wyciągnęła wniosków z porażki Komorowskiego :D




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-11-09, 13:46   

RobertIslay napisał/a:
jeśli będę musiał wybierać pomiędzy Clinton a Trumpem, to będzie to wybór jak między biegunką, a wymiotami...


Ameryka zarzygana, powiadasz?




 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-09, 13:50   

Sadist,

O rany! A skąd tyś się tu wzięła??? ;)

Wczoraj, jeszccze na długo zanim wyniki wyborów były znane, doszedłem do wniosku, że to jest jednak wybór jak między grypą, a nowotworem mózgu (przy czym Trump to właśnie ten nowotwór)... Jedno jest pewne - będzie bardzo "zabawnie". Ruszam do pracy - ciekawe co chicagowska iulica będzie mówić? :)




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-11-09, 14:04   

RobertIslay, no jak to skąd? Znienacka!

Koniecznie później napisz, co ludzie mówią o wynikach.




 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Lucretia
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-09, 19:20   

Widzę, że forumowicze zdecydowanie nie należą do audytorium Mariusza Maxa Kolonko ;)



 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-11-09, 19:39   

Dziś przerwaliśmy na chwilę zajęcia na uczelni, bo ktoś rzucił informację, że Trump wygrał. Podniosło się wielkie larum, krzyki oburzenia i szoku. Po kilku minutach, nadal oniemiali, wróciliśmy do zadań. :D



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-11-09, 20:10   

Ja dziś słyszałam wiele głosów krytycznych w pracy, nawet usłyszałam określenie, że Trump to nazista. XD
Cieszę się, że nie wybrali tej kłamczuchy i oszustki. Tyle.




 
 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-09, 20:17   

craving napisał/a:
Cieszę się, że nie wybrali tej kłamczuchy i oszustki. Tyle.

Clinton siedząca głęboko w kieszeniach lobby zbrojeniowego zapewne kontynuowałaby misję 'wiosny ludów' w krajach arabskich. Czy Trump będzie próbował zbrojnie obalać legalnie urzędujące władze innych państw, to nie wiadomo, ale jeżeli się przed tym powstrzyma, to już będzie to jakiś krok w dobrą stronę... dla reszty świata. Jak Amerykanie go zniosą, to się przekonamy. ;)




 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Lucretia
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-09, 20:22   

craving napisał/a:
Cieszę się, że nie wybrali tej kłamczuchy i oszustki. Tyle.

Mnie też kamień spadł z serca ;)




 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-09, 21:08   

Ja tam bym wolał Clinton. Planowała znieść równouprawnienie kobiet. Straszna szkoda.



 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-10, 01:59   

Lucretia napisał/a:
Widzę, że forumowicze zdecydowanie nie należą do audytorium Mariusza Maxa Kolonko


Dziwisz się? Swego czasu byłem fanem tego pana. Gdy jednak zauważyłem błędy merytoryczne w jego materiałach, to zacząłem wątpić. Ostatecznie dałem sobie spokój, jak zrobił jakiś materiał, gdzie w dość prymitywny sposób manipulował widzem. To jest o tyle żenujące, że sam wcześniej atakował inne media, za to, że dopuszczają się manipulacji. Cóż, ignorant i hipokryta - jedzie na naiwności kuców i innej maści młodych prawicowców. A właściwie na ich niewiedzy. No chyba, że coś się zmieniło i zaczął się przykładać do spraw które omawia.

Tymczasem media w Polsce lamentują znacznie głośniej niż te w Ameryce. Skupiłem się dzisiaj na CNBC, CNN i Fox News i raczej wszędzie nastroje są umiarkowane (no, może poza Fox News, gdzie jednak dominuje optymizm), to znaczy, że jest ostrożne wyczekiwanie. Giełdy amerykańskie, po początkowym szoku, szybko zaakceptowały Trumpa i zakończyły dzień na "plusie". Sam Trump podziekował Hillary za kampanię i za jej służbę dla USA. Obama zapewnił, że zrobi wszystko, żeby Trump mógł sprawnie przejąć jego obowiązki. Wczorajszy szok był krótkotrwały.

Scarlet Halo napisał/a:
Clinton siedząca głęboko w kieszeniach lobby zbrojeniowego zapewne kontynuowałaby misję 'wiosny ludów' w krajach arabskich.


Słabo to lobby zbrojeniowe działa, skoro od ok 2010 - 11 roku, realne wydatki zbrojeniowe w USA, spadają. Koncerny więcej zarobią na restrukturyzacji armii, niż na małoskalowych konfliktach zbrojnych, gdzie gigatntyczna część kosztów to aprowizacja, pensje żołnierzy i ich ubezpieczenie.
Zresztą zarówno Trump, jak i Clinton, zapowiadali zwiększenie wydatków na armię.

Scarlet Halo napisał/a:
Czy Trump będzie próbował zbrojnie obalać legalnie urzędujące władze innych państw


Bardzo się musiał zdewaluować legalizm władzy ostatnio...

Kaddafi doszedł do władzy w wyniku puczu wojskowego w 1969 roku i tejże władzy już nie oddał, aż do swojej śmierci (która nastąpiła w jakimś przydrożnym rowie).

Hussain pełnię władzy objął w 1979 roku, po tym, jak wierne mu bojówki, rozstrzelały kilkuset członków jego partii politycznej.

Bashar El-Assad przejął Syrię po swoim ojcu. Bashar ma nawet mandat demokratyczny - w wyborach z 2007 roku uzyskał 97,6% głosów...




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
Ostatnio zmieniony przez EverPaiin 2016-11-10, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Lucretia
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-10, 02:05   

RobertIslay napisał/a:
Dziwisz się? Swego czasu byłem fanem tego pana. Gdy jednak zauważyłem błędy merytoryczne w jego materiałach, to zacząłem wątpić. Ostatecznie dałem sobie spokój, jak zrobił jakiś materiał, gdzie w dość prymitywny sposób manipulował widzem. To jest o tyle żenujące, że sam wcześniej atakował inne media, za to, że dopuszczają się manipulacji. Cóż, ignorant i hipokryta - jedzie na naiwności kuców i innej maści młodych prawicowców. A właściwie na ich niewiedzy. No chyba, że coś się zmieniło i zaczął się przykładać do spraw które omawia.


Po przygodzie w topiku o gender juz nie.
Mam zupełnie inne zdanie, uważam, że jest bardzo merytoryczny, przedstawia fakty, a kiedy opiniuje to nawet dla niewprawnych widzów mówi, że to jego opnia czy jego ocena danej sytuacji.
Co jak co, ale manipulacja nijak ma się do pana Maxa Kolonko.
Ale to moje zdanie, Ty oczywiście możesz mieć swoje.




 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-10, 03:37   

Lucretia,

Może się zmienił?

Ja opieram swoje zdanie na tym co widziałem mniej więcej wtedy gdy zacznał produkować te filmiki i wówczas byłem tak wielkim fanem, że mu nawet wpłaciłem 10$, "bo robi super content i do tego w opozycji o mainstreamu". Jak wspominałem wcześniej - błędy merytoryczne zaczęły mnie jednak odrzucać od jego filmów. Takim dość przełomowym momentem dla mnie było jak w materiale o Wołyniu użył zdjęcia, które z Wołyniem nie ma nic wspólnego, a które często jest w tym kontekście używane. Niby nic dużego, ale jednak świadczy fatalnie o autorze materiału i wiedzy na rzeczony temat. Potem jakieś żenujące wstawki się pojawily, jak "Kumbaja" w materiale o Woodstocku...

Obejrzałem jego ostatni metriał (z nocy wyborczej) i faktycznie wywarł dobre wrażenie.
Nie wiem, może dotarało do niego, że nie wszyscy jego widzowie czerpią wiedzę z YouTuba i są jeszcze tacy którzy czytają literaturę związaną z tematami, o których zdarza mu sie mówić?




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Lucretia
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-10, 03:45   

RobertIslay,
Nie znam całej twórczości pana Maxa, jednak materiały, które widziałam, więcej niż przypadły mi do gustu. Są rzeczowe, spójne, przedstawiają wiele źródeł, odniesień, kontekstów, a na końcu można poznać jego opnię na dany temat.
Także w wywiadach dał sie poznać od bardzo ciekawej strony.
Po trzecie mamy bardzo zbliżone poglądy polityczne i zaryzykuję stwierdzeniem, że idee również. ;)




 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2016-11-10, 03:49   

Lucretia napisał/a:
Są rzeczowe, spójne, przedstawiają wiele źródeł, odniesień, kontekstów


No to najwyraźniej zaczął słuchać co poważniejszych swoich widzów. Może uznał, że lepiej skorzystać z ich sugestii, niż ich po prostu banować, co swego czasu zwykł czynić, z ludźmi go krytykującymi...




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wybory prezydenckie w USA Anno Domini 2016
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12