Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Imiona oraz imię dla dziecka
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-30, 20:37   Imiona oraz imię dla dziecka

Jakie imiona Wam się podobają? Podoba Wam się własne imię czy chcielibyście mieć inne? Jak nazwalibyście swoje dzieci? Spotkaliście się z jakimiś dziwnymi/rzadkimi imionami? Co sądzicie o nadawaniu dzieciom takich imion? Czym będziecie się kierować przy wyborze imienia dla dziecka? Czy są według Was imiona, których nie powinno się nadawać dzieciom?

Ja mam przyjaciela, który co prawda inaczej ma w dowodzie, ale od jakiegoś czasu przestawia się imieniem Lechosław... a swojemu pierworodnemu chce dać na imię Słońcesław - imię piękne, ale obawą napawa jak go będą wołać w szkole... Słoneczko? Słoń? Cóż... moje dzieci pod tym względem nie będą miały w sumie dużo lepiej, bo też ich czekają słowiańskie imiona... Nawoja dla dziewczynki i Mścibor dla chłopca. Powód takiego matczynego okrucieństwa? Zemsta za 9 miesięcy ciąży i długi i bolesny poród ;] A tak poważnie to podoba mi się znaczenie tych imion "najlepsza wojowniczka" i "ten, który mści się w bitwie".
Z innych imion strasznie mi się podoba Honorata i Falimir. Z zagranicznych... Gwyneth i Alastar.
Co do rzadkich imion znam... Berenikę, Anicetę, Marzannę, Rozalię i Salomeę - wszystkie przetrwały dzieciństwo :P
A jak uczy przykład pana Crowley'a unikałabym nadawania córkom imienia bogini związanej ze śmiercią... w ogóle byłabym ostrożna z boskimi imionami.




Ostatnio zmieniony przez 2015-11-15, 18:17, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-30, 22:04   

moje imię hm w sumie nic do niego nie mam :P nie mam pojęcia jak inaczej mogłabym mieć na imię :P drugie imię Magdalena może być, a trzecie Weronika to sobie sama dałam więc mi się podoba :lol: są imiona do których mam sentyment imiona moich sióstr które po części ja wybierałam Patrycja, Gabryśka czy Zuzanna ;) imiona przyjaciół Ania czy Sandra po prostu mają coś w sobie że po prostu je lubię :) a co do imion dla dzieci ojj :P Nadia, Maja, Natasza, Berenika, Tymon/Tymoteusz, Mikołaj, Kacper kiedyś miałam więcej pomysłów ale mi się gdzieś w głowie zapodziały :D nie chcę jakoś specjalnie uprzykrzyć dzieciom życia, ale też nie chcę żeby połowa przedszkola miała takie same imiona ;) za parę lat zdecyduję jeśli będzie taka potrzeba :P



 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-30, 22:35   

Swojego nienawidzę. Niektórzy wiedzą, jak brzmi. I nie lubię rzadkich imion... Wolę pospolite, a ładne... Łukasz, Kacper, Daniel... Marta, Anna, Ewelina... Podobają mi się takie.



 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-08-31, 01:39   

Ja swoje imię lubię- Magdalena, drugie Anna i trzecie Maria- po babciach, ale lubię takie imiona. Mój starszy syn to Łukasz- a jak się rodził to wszyscy nazywali synów Mateusz. Malutki ma na imię Dawid. Nie lubię zbyt wymyślnych imion. Córce dałabym na imię Natalia albo Marta. Do niektórych imion mam sentyment bo np ludzie, których lubię się tak nazywają. Innych nie lubię bo źle mi się kojarzą.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2011-08-31, 08:40   

Emaleth napisał/a:
Podoba Wam się własne imię czy chcielibyście mieć inne?

Kiedyś wydawało mi się idealne, a teraz mam doszłam do wniosku, że jest strasznie pospolite i już mi się tak nie podoba ;P Moja mama chciała mi dać na imię Michalina i jak byłam młodsza to się cieszyłam, że takiego imienia nie mam a teraz żałuję.

Emaleth napisał/a:
Jak nazwalibyście swoje dzieci?

Chłopczyka albo Kamil, albo Filip, albo Dariusz inne opcje nie wchodzą w grę i będę o nie walczyć do upadłego :D Ale najbardziej podoba mi się imię Filip.
Dziewczynce Zuzanna czy Roksana ale jestem otwarta na inne propozycje.
Emaleth napisał/a:
Spotkaliście się z jakimiś dziwnymi/rzadkimi imionami? Co sądzicie o nadawaniu dzieciom takich imion?

Nie podoba mi się to.
Tak poza tym, to moim zdaniem imię powinno jakoś ładnie brzmieć z nazwiskiem. Bo dziwnie wygląda imię typu Ziemowit a nazwisko np. Kołek, no błagam.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-31, 09:03   

Lubię swoje imię - Marta, drugie Ania jeszcze lepsze.
Emaleth napisał/a:
Jak nazwalibyście swoje dzieci?

Daniel-mój przyjaciel, który zawsze wie co powiedzieć żeby poprawić mi humor, Dariusz - imię wujka który dwa miesiące temu popełnił samobójstwo, zawsze potrafił być sobą, nigdy nie próbował się przypodobać dlatego nie był lubiany w rodzinie, ja zawsze go podziwiałam i nigdy nie zapomnę tych jego glanów na nogach, Alicja - a to dlatego, że uwielbiam film "Alicja w krainie czarów", Asia - to imię mojej siostry, która mimo, że mnie wkurza zawsze wie kiedy potrzebuję pomocy... Jak widać te imiona dobrze mi się kojarzą.
Emaleth napisał/a:
Spotkaliście się z jakimiś dziwnymi/rzadkimi imionami?

Barnaba i Honorata




 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Mała Mi
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-31, 09:22   

Ja również lubię swoje- Magda, Maria , Monika.
Pierwsze wybrał mi tata (Mama chciała Małgosia).
Drugie , bo wszystkie dziewczynki w rodzinie tak mają na drugie.
Trzecie mam jak mój świadek na bierzmowaniu.

Zawsze bardzo marzyła mi się córka Amelia, albo Dorotka.
Zazdroszczę wszystkim mamusią które mają swoje małe córeczki i mogą wiązać im kokardki na warkoczykach ;)
Ja dzieci jeszcze nie mam.
O imieniu dla synka nie myślałam jeszcze.




 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2011-08-31, 10:05   

Moje imię.. nie wiadomo co oznacza :lol:
Moje drugie imię - Justyna
Moje trzecie imię - jeszcze nie mam.

Imiona które lubię: Dorota, Natalia, Marta, Marek, Daron :D , Arkadiusz.




W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Gość

Wysłany: 2011-08-31, 10:10   

Moje imię jest ok, bardzo pospolite.
Imię dla chłopca :Samael
Imię dla dziewczynki: Weronika, Sandra

:)




 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2011-08-31, 10:28   

Ja swojego nie mogę znieść, dlatego od 8 lat używam mojego trzeciego - Kasia. Zawsze mi się podobało i kojarzyło z ciepłem i czymś miłym. Poza tym Jagoda no i Agnieszka. A jeśli chodzi o chłopczyków... To Marcin i Jacek ( moje dwie wielkie miłości ;) ). Ale jak mi pokazało życie, trzeba uważać na facetów noszących te imiona.



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-08-31, 15:10   

Bardzo nie lubiłam mojego imienia- Sandra, na drugie mam- Irena, Irka, Iśka, Irenka- lubię jak w pracy do mnie tak mówią:) Na trzecie mam Antonina- kto chce niech poczyta i będzie wszystko wiadome będzie...
Moje dzieci to Antoni, Karol, Zuzanna, Amelia, Liliana, Sara, Dominik.

Spotkałam Jonasza, Kajetana, Mieszka i Rafaela.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-08-31, 17:06   

Moje imiona, to Olga, Maria, Zoe. Ciężko mi było zaakceptować, trzecie oznacza "życie", ponieważ narodziłam się wtedy na nowo, podobno.

Dziewczynka moja będzie Zosia, to już ustalone (jeśli będzie). Chłopczyk miał być Krzyś, ale mi się średnio podoba, będę próbowała przeszmuglować Maćka.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2011-09-01, 00:03   

To zależy... Małgorzata - to takie bardziej urzędowe, ale miałam jednego kolegę, który tak do mnie mówił i dobrze mi się kojarzy, bardzo lubię, gdy kto mówi do mnie Małgosia, Małgonia jest zarezerwowane dla mojej mamy :D i też nie jest najgorzej, Gosia jest mi obojętne, nienawidzę jak ktoś mówi Gośka i ludzie, którzy tak mówią albo mi się zle kojarzą, albo ich nie lubię, dla mnie Gośka zawsze było jakieś takie obrazliwe, nie wiem czemu, a Gocha mówi do mnie najczęściej mój szwagier. (Jedno imię, a ile możliwości :D :D:D)

Dla dzieci... Sama nie wiem, co bym wybrała. Nigdy nad tym nie myślałam. Dla dziewczynki podoba mi się Klara, Celina, Elena, Marzena, Izabela, a dla chłopca najbardziej mi się podoba Artur. (pewnie jeszcze mi się 1000x zmieni :D )

Dziwne imiona: Sandro, Cyprian, Balbina, Berenika.




"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-09-04, 19:35   

Dziwne imiona jakie spotkałam: Axel, Dagobert (nawet nie wiem czy się to tak pisze) i Gretta

Dla mojego syna wybrałabym niewątpliwie imię Dawid, Michał no i może jeszcze Piotr, w ewentualności Gabriel.
Dla córki Agnieszka, Magdalena, Karolina, a ewentualnie Joanna




"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-04, 20:14   

Mercy napisał/a:
Dziwne imiona które spotkałam :D
Bernadeta :P

Też spotkałam (moja kuzynka tak ma na imię), ale jakoś nigdy nie uważałam tego imienia za dziwne. Może dlatego, że słyszałam je od dzieciństwa.




 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13