Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nauczanie indywidualne
Autor Wiadomość
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-09-01, 22:45   Nauczanie indywidualne

Czy ktoś z tu obecnych miał nauczanie indywidualne?
Jakie są plusy i minusy?

Pytam, ponieważ stanęłam przed wyborem - albo szkoła i towarzyszący temu ciągły lęk, albo nauczanie indywidualne i spokój.
Wybór jest prosty, nie chcę chodzić do szkoły, boję się.
Nie wiem tylko, czy tak samo proste będzie załatwienie indywidualnego. W poniedziałek porozmawiam z wychowawcą i z pedagogiem. Rodzice już się zgodzili.

Trochę nie wiem co o tym myśleć. Ale czuję prawdziwą ulgę kiedy wiem, że nie będę musiała widzieć uczniów, klasy, szatni, sali od wuefu... Nie będę musiała przechodzić korytarzem pełnym ludzi, nie będzie hałasu, przekleństw, penisów na ścianach i ławkach ( :? ). Nie będzie tej nerwówki przed sprawdzianem, kiedy widzę, że inni nauczyli się lepiej ode mnie. Nie będzie ścisku w gardle i łez przed wuefem, kartkówką, sprawdzianem, prezentacją, recytacją, zaliczeniem... Bo będę tylko z nauczycielem. A ja lubię nauczycieli. Tylko przy uczniach tak bardzo się boję.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Nauczanie indywidualne
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-09-01, 22:55   

Plusy na pewno takie, że nauczyciel poświęca całą swoją uwagę tylko Tobie, a co za tym idzie- myślę, że lepiej przygotuje Cię do matury. Minusy widzę takie, że nie będziesz mogła sobie "odpuścić" raczej. Będziesz musiała się uczyć i robić wszystkie prace domowe. Pewnie nie da rady jak ściągać. No i nie będziesz miała kontaktu z rówieśnikami, ale myślę, że dla Ciebie to plus ;)



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Nauczanie indywidualne
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-09-01, 23:01   

opcjonalna napisał/a:
Minusy widzę takie, że nie będziesz mogła sobie "odpuścić" raczej. Będziesz musiała się uczyć i robić wszystkie prace domowe. Pewnie nie da rady jak ściągać. No i nie będziesz miała kontaktu z rówieśnikami, ale myślę, że dla Ciebie to plus ;)


Nie odpisuję prac domowych, nie ściągam i raczej sobie nie odpuszczam, więc z tym nie będzie problemu ;) Myślę nawet, że przy takim nauczaniu będę miała lepsze oceny. Ile razy w klasie zaczęłam panikować i nie byłam w stanie napisać sprawdzianu...

Co do rówieśników, to z tymi, których lubię, kontakt i tak będzie. Widujemy się nie tylko w szkole, ale i w tygodniu.

Ogólnie rzecz biorąc nie stracę kontaktu z ludźmi. Będę wychodzić na spacery z psem, na zakupy, do kościoła, na spotkania młodych...




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2012-09-01, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nauczanie indywidualne
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-09-01, 23:12   

No to same plusy w takim razie ;D



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Nauczanie indywidualne
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-09-01, 23:14   

Raczej tak :) Tylko boję się, że wychowawca lub pedagog zaczną mnie zniechęcać i mówić, że trzeba stawić czoła swojemu lękowi, bla, bla, bla...
Ja akurat uważam, że w tym roku powinnam się skupić na nauce, a nie na strachu (tak też powiedział mi psychiatra).




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Nauczanie indywidualne
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-09-01, 23:30   

Słuchaj, nauczyciel ma Cię uczyć, a nie mówić Ci, czego masz się bać, a czego nie. Nawet jeśli, to nie bierz tego do siebie - to Twoja sprawa, dlaczego na takie nauczanie się zdecydowałaś. Poza tym - oni dostają za to dodatkową kasę jak mniemam, więc będą Cię lubić.



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Nauczanie indywidualne
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-09-02, 09:45   

Ella napisał/a:
Jakie są plusy i minusy?

Jak dla mnie ma to same plusy. Sama nawet bym tak chciała :roll:
Cała uwaga nauczyciela jest skupiona tylko i wyłącznie na Tobie, myślę, że taka nauka nawet pozwala łatwiej przyswoić wiedzę, i że z takiej lekcji będziesz więcej wynosiła niż z takiej normalnej.

Mogę zapytać jakie są koszty takiego nauczania?




 
 
 
Nauczanie indywidualne
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-02, 14:55   

Moja przyjaciółka miała indywidualne... Cóż... Skoro nie odpuszczasz sobie nauki to widzę same plusy... Z tym, że niekoniecznie będziesz miała indywidualne w domu. Są one czasami organizowane w szkole, do której będziesz i tak musiała chodzić i mijała uczniów ;/
A jeżeli chodzi o tych, co będą Ci odradzali... Po prostu ich nie słuchaj. Zdobądź potrzebne papiery i postaw na swoim.




 
 
Nauczanie indywidualne
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-09-02, 16:17   

A moja koleżanka miała tylko w domu. To zależy od szkoły.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Nauczanie indywidualne
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-02, 18:04   

Przyjaciółka miała w szkole, a ciężarna koleżanka (odklejało jej się łożysko) w domu. Więc może nie tyle od szkoły co załatwienia, powodu itd...



 
 
Nauczanie indywidualne
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-09-02, 18:08   

SoSad, to nic nie kosztuje ;)

naamah666 napisał/a:
niekoniecznie będziesz miała indywidualne w domu. Są one czasami organizowane w szkole, do której będziesz i tak musiała chodzić i mijała uczniów ;/


W mojej szkole sama wybieram gdzie chcę mieć zajęcia. Moja koleżanka na matematykę chodziła z klasą, niektóre przedmioty miała w szkole, a niektóre w domu.
Osobiście - też chcę mieć tylko w domu.
Dla niej nie było problemu, żeby stać pod pokojem i czekać na nauczyciela, a potem przechodzić korytarzem i mijać znajomych. Mnie to stresuje, czuję wstyd.

To znaczy, tak mi się wydaje, że sama wybieram. Może sami będą naciskać, żebym coś miała w szkole... Albo będą się liczyć z moim zdaniem i zdrowiem.
Nie wiem, załatwię to dopiero w tym tygodniu.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2012-09-02, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nauczanie indywidualne
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-02, 18:11   

Czyli nie ma problemu :) powodzenia życzę, mam nadzieję, że nauczyciele nie dadzą Ci za bardzo w kość:D



 
 
Nauczanie indywidualne
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-09-02, 18:18   

Ella napisał/a:
to nic nie kosztuje

O kurczaki, nie widziałam :) To w ogóle lux sprawa, moim zdaniem :)


W taki razie powodzenia. Daj znać jak wszystko załatwisz i zrelacjonuj pierwsze dni :)




Ostatnio zmieniony przez SoSad 2012-09-02, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nauczanie indywidualne
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-09-06, 16:33   

Czy trzeba pisać jakiś wniosek czy uzasadnienie, dlaczego ktoś chce nauczanie indywidualne?



 
 
Nauczanie indywidualne
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-09-06, 17:58   

Anyone napisał/a:
Czy trzeba pisać jakiś wniosek czy uzasadnienie, dlaczego ktoś chce nauczanie indywidualne?


Tak, trzeba. Chcesz się starać o indywidualne?

Właśnie wróciłam od psychiatry, to bardzo miła pani :)
W uzasadnieniu wypisała zaburzenia lękowe, napady paniki, osobowość typu borderline, ciągłe uczucie smutku i bezsensu życia. Zapewniła, że jestem pod opieką psychiatryczną, i że uczęszczam na terapię.
W podaniu, które wypełniają rodzice, także trzeba podać powód.
Szkoła wydaje opinie o uczniu.

Akurat w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w moim mieście są konkretne dokumenty do wypełnienia, przygotowane przez nich. Niby każdy nauczyciel ma napisać jak się zachowuję na ich przedmiocie, ale jak szkoła wyda własne pismo, to nic się nie stanie ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Nauczanie indywidualne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13