Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na efektywną naukę
Autor Wiadomość
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-20, 17:19   Sposoby na efektywną naukę

Próbowałam znaleźć coś podobnego, ale nigdzie nie było tego, o co mi chodzi, dlatego postanowiłam założyć temat w kąciku porad.

Próbuję(tak, to bardzo dobre słowo) uczyć się na sesję/zaliczenia. Czytam książkę, po krótkim czasie mnie zmula i chce mi się spać. Jak żyć? Jak się nauczyć? Naprawdę chcę się pouczyć, ale po przeczytaniu kilku stron już gubię wątek i najchętniej położyłabym się na tę książkę... To nie jest kwestia niewyspania. Macie na to jakieś sposoby? Wlewanie w siebie kilku kaw też za dobrego efektu nie daje, poza mdłościami(pewnie z przedawkowania) i sennością.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Sposoby na efektywną naukę
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-20, 17:42   

komarymniepogryzły napisał/a:
To nie jest kwestia niewyspania. Macie na to jakieś sposoby? Wlewanie w siebie kilku kaw też za dobrego efektu nie daje, poza mdłościami(pewnie z przedawkowania) i sennością.

Ja mam na to sprawdzony sposób. Przede wszystkim, najważniejsze jest zrozumienie materiału, a nie wkucie go na pamięć.
Jeśli rozumiem materiał, sprawa staje się prostsza - w tekście podkreślam ołówkiem najważniejsze fragmenty i w myślach staram się je posegregować (tak jak teraz, czytam tekst o kulturze i dzielę go sobie na części). Potem podkreślone fragmenty przerysowuję na schematy map myślowych i poszczególne segmenty tekstu oznaczam kolorami:
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---


A potem wszystko już mam w pamięci, więc nie muszę się tego dodatkowo uczyć. :)




 
 
Sposoby na efektywną naukę
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-20, 18:25   

Tak to jest dobry sposób, ale na razie muszę przeczytać i to ze zrozumieniem książkę, która ma kilkaset stron(przeczytałam kilka w godzinę). Mogę coś zrobić, by nad nią nie zasypiać? :roll:



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Sposoby na efektywną naukę
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-20, 18:34   

komarymniepogryzły napisał/a:
Tak to jest dobry sposób, ale na razie muszę przeczytać i to ze zrozumieniem książkę, która ma kilkaset stron(przeczytałam kilka w godzinę). Mogę coś zrobić, by nad nią nie zasypiać? :roll:

A czy jesteś wyspana? To też chyba jedna z podstaw efektywnej nauki.

Kiedy ja zasypiam nad książką, to zamiast wertować ją od deski do deski, przeglądam wybiórczo i zwracam uwagę tylko na najważniejsze treści. ;)




 
 
Sposoby na efektywną naukę
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-20, 18:39   

Arya napisał/a:

komarymniepogryzły napisał/a:
To nie jest kwestia niewyspania. Macie na to jakieś sposoby? Wlewanie w siebie kilku kaw też za dobrego efektu nie daje, poza mdłościami(pewnie z przedawkowania) i sennością.


Tak, jestem wyspana.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Sposoby na efektywną naukę
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-20, 21:53   

Nigdy nie działało na mnie zaznaczanie treści, picie kawy bezpośrednio przed nauką czy robienie karteczek z ważnymi informacjami. U mnie jedynym sposobem na efektywną naukę jest napięty termin danego zaliczenia :< serio, zaczynam się uczyć dopiero na ostatni dzwonek, w przeciwnym razie nie traktuję sprawy poważnie i wmawiam sobie, że jest jeszcze czas. To dość stresujące, jednak rzadko źle na tym wychodzę. Za to najwięcej nowych treści wchłaniam bezpośrednio przed danym kolosem/egzaminem, kiedy na uczelni trwa zbiorowa burza mózgów ;)

PS. W momencie, gdy piszę ten post, powinienem już ogarniać od dwóch godzin podstawy działalności gospodarczej :D




 
 
 
Sposoby na efektywną naukę
spacedementia 
disgusting girl



Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 828
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-20, 23:31   

Mam podobnie jak feels3, ale czasem zdarzają mi się przebłyski, kiedy po prostu mam ochotę się pouczyć. Niestety nie da się ich wywołać. :psychopata:



 
 
Sposoby na efektywną naukę
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-01-21, 09:36   

W przypadku porywających opracowań naukowych, gdzie kilkanaście minut lektury oznaczało najskuteczniejszy środek nasenny lub otępienie umysłowe level hard, pomagało mi opracowywanie tej książki na bieżąco, bez podkreślania, bez żadnych rzeczy: od razu notatki w formie streszczenia. Szło długo i czasami łapałam się na tym, że streszczam treść nieco bezmyślnie i bezwiednie, ale szło i potem miałam całkiem fajną bazę do nauki. Odstawiałam wtedy laptopa w najdalszy kąt i tylko sączyła się z niego nienarzucająca się muzyka.

Pompowanie w siebie kawy nie było dobrym pomysłem w takich przypadkach, bo kiedy to treść mnie nużyła a nie pora czy zmęczenie, to łatwo było stracić kontrolę nad ilościami kofeiny i wtedy był kolejny problem. Dużo lepiej sprawdzała się w takich sytuacjach cola. Duża. Wędrówki do łazienki co kilkanaście minut pozwalały się oderwać i działały odświeżająco. :D

feels3 napisał/a:
U mnie jedynym sposobem na efektywną naukę jest napięty termin danego zaliczenia :< serio, zaczynam się uczyć dopiero na ostatni dzwonek, w przeciwnym razie nie traktuję sprawy poważnie i wmawiam sobie, że jest jeszcze czas. To dość stresujące, jednak rzadko źle na tym wychodzę.


O tak, napięty termin podnosił efektywność nauki i u mnie. Ja zawsze byłam z tych, co robią wszystko na ostatnią chwilę. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Sposoby na efektywną naukę
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-21, 11:46   

W moim przypadku pora nauki to wieczór. Czytam dany materiał i idę spać. Następnego dnia wszystko umiem. :>



Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Sposoby na efektywną naukę
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-21, 17:15   

Mustela Nivalis napisał/a:
W przypadku porywających opracowań naukowych, gdzie kilkanaście minut lektury oznaczało najskuteczniejszy środek nasenny lub otępienie umysłowe level hard, pomagało mi opracowywanie tej książki na bieżąco, bez podkreślania, bez żadnych rzeczy: od razu notatki w formie streszczenia. Szło długo i czasami łapałam się na tym, że streszczam treść nieco bezmyślnie i bezwiednie, ale szło i potem miałam całkiem fajną bazę do nauki. Odstawiałam wtedy laptopa w najdalszy kąt i tylko sączyła się z niego nienarzucająca się muzyka.

Pompowanie w siebie kawy nie było dobrym pomysłem w takich przypadkach, bo kiedy to treść mnie nużyła a nie pora czy zmęczenie, to łatwo było stracić kontrolę nad ilościami kofeiny i wtedy był kolejny problem. Dużo lepiej sprawdzała się w takich sytuacjach cola. Duża. Wędrówki do łazienki co kilkanaście minut pozwalały się oderwać i działały odświeżająco.


Właśnie o coś takiego mi chodziło, że sama treść mnie usypia, a kawa wtedy usypia jeszcze bardziej. Duży wpływ ma na takie czytanie laptop, jak jestem podłączona(a prawie zawsze jestem), to się ciągle rozpraszam, a to pocztę sprawdzę, a to coś innego.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Sposoby na efektywną naukę
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-21, 23:00   

Mustela Nivalis napisał/a:
O tak, napięty termin podnosił efektywność nauki i u mnie. Ja zawsze byłam z tych, co robią wszystko na ostatnią chwilę. :)


U mnie to często wynika z faktu, że nie chce mi się trzymać w pamięci jakichś suchych faktów przez dłuższy czas. Także większość nauki przechodzi przez głowę i bardzo szybko stamtąd wychodzi ;)




 
 
 
Sposoby na efektywną naukę
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-22, 07:41   

feels3 napisał/a:

U mnie to często wynika z faktu, że nie chce mi się trzymać w pamięci jakichś suchych faktów przez dłuższy czas. Także większość nauki przechodzi przez głowę i bardzo szybko stamtąd wychodzi ;)

Zakuć, zdać, zapomnieć. :)




 
 
Sposoby na efektywną naukę
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-01-22, 07:45   

No i potem u nas na kolokwiach pojawiały się takie kwiatki, że Edyp był władcą Tybetu. XD

komarymniepogryzły, spróbuj się trzymać z dala od kompa. I telefonu też.




Disqualified as a human being.
 
 
Sposoby na efektywną naukę
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-01-22, 12:23   

Mustela Nivalis napisał/a:
No i potem u nas na kolokwiach pojawiały się takie kwiatki, że Edyp był władcą Tybetu. XD


Co??? Coś takiego na poziomie akademickim? xd




 
 
 
Sposoby na efektywną naukę
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-22, 12:30   

Syriusz napisał/a:
W moim przypadku pora nauki to wieczór. Czytam dany materiał i idę spać. Następnego dnia wszystko umiem. :>

Próbowałeś na przykład wkładać materiał pod poduszkę i spać na niej? :)




 
 
Sposoby na efektywną naukę
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12