Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Podziw dla blizn
Autor Wiadomość
Autoagresywna 



Wiek: 21
Dołączyła: 16 Lip 2017
Posty: 12
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-25, 20:44   

Lubię swoje blizny. Są częścią mnie. Pokazują to co przeżyłam. Jednak nie lubię się nimi chwalić. Są w miejscach, które łatwo ukryć, więc nie mam z tym problemów. Kiedyś moja, już była, pani psycholog zaczęła się śmiać z tego, że się tne i od tego czasu się zraziłam i robię tak żeby nikt ich nie zobaczył, chociaż sama bardzo lubię na nie patrzeć.



- A teraz czego pragniesz? Czego Ci brak? Może zacznijmy od tego.
- Po prostu mam już dość.
- Dość czego?
- Wszystkiego. Ludzi. Życia. Chcę, żeby się skończyło. -Jay Asher ♥
 
 
Podziw dla blizn
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-26, 07:11   

Autoagresywna napisał/a:
Lubię swoje blizny (...) Jednak nie lubię się nimi chwalić. Są w miejscach, które łatwo ukryć, więc nie mam z tym problemów.
Mam podobne uczucia. Ale ja lubię blizny tak generalnie. Tylko te delikatniejsze, bez nadmiaru tkanki. Swoje, czyjeś, pooperacyjne, powypadkowe. Ogólnie ciekawi mnie skaryfikacja, choć nigdy nie zdecyduje się na taki zabieg.



 
 
Podziw dla blizn
eeyore 



Wiek: 34
Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 7
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-09-15, 21:46   

cukierkowysen napisał/a:
Blizny są piękne, raniłam się po to żeby patrzeć jak się goją i powstają, najpierw delikatnie a później co raz to mocniej. Później już robiłam je po to żeby odreagować, stres, kłótnie, smutek, samotność, kłamstwa innych... Patrząc na nie, widzę ile walk stoczyłam, ile kłótni. Lubię je, przypominają mi o tym co było.



Też tak mam, i zawsze jak czuje smutek spoglądam sobie na nie i podziwiam, w takiej chwili cieszę się, że je mam. Wiele razy zastanawiałem się czy taki "podziw" jest normalny.




Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać – mruknął Osiołek – i świat jest taki ładny. A potem przychodzi ktoś i pyta: „jak się dziś czujesz?” I zaraz okazuje się, że okropnie...
 
 
Podziw dla blizn
Onirism 



Wiek: 25
Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 95
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-12-04, 21:44   

Mam dokładnie tak samo, kiedy to robiłem po chwili uznawałem jednak, że to za mało powinno być więcej i "wyglądać ładniej" i tak o to codziennie przez cały tydzień "dodawałem" kolejne cięcia... Ma gdzieś zdjęcia moich ran, które w sumie powinny mnie odpychać, a jest wręcz przeciwnie, podoba mi się to, jednak obecnie nie sięgam po żyletki. Daję radę.



 
 
Podziw dla blizn
Agata634 



Wiek: 28
Dołączyła: 13 Lis 2016
Posty: 37
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-12-05, 06:57   

Ja też na razie daję radę choć już prawie rok tego nie robiłam i jest mi strasznie czasami, ale jak już pisałam w innym wątku zaczęłam nową szkołę, nowi ludzie, mam czystą kartę i nie chce tego zepsuć tym, że zobaczą świeże rany. Boję się, że kiedyś pęknę i na uczelni zobaczą mnie taką jaką jestem: słabą często bezradną, bojącą się życia i nowych wyzwań, dziewczynę która tak na prawdę jest zdana na łaskę chłopaka gdzie kiedy miłość wygaśnie to zostanę z 2 kotami i dużym psem w małym autku Fordzie Ka a nie chcę wrócić do domu a kraj w którym mieszkam takich jak ja ma w głębokim poważaniu a na wynajem nie będzie mnie stać.



Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2017-12-05, 07:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Podziw dla blizn
Nikusek95 


Wiek: 29
Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 23
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2018-01-15, 19:51   

Jako zdrowa osoba, cięte rany powinny mnie odpychać, a że jestem, chorym człowiekiem, oprócz tego że dają ulgę, choć troszeczkę, to podobają mi się. Wszystkie są takie same a jakby wyjątkowe.
"Piękne te moje ciało pocięte" tak sobie patrze i mówię.




 
 
Podziw dla blizn
Inertia
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-16, 07:53   

Obecnie nie podziwiam ich. Obecnie są one częścią życia, w którym cierpiałam. Obecnie przypominają o tym, że jestem cholernie silna i do tego już nie wrócę. Chce żeby kiedyś moje ciało ich nie miało i było idealne.



 
 
Podziw dla blizn
Śugestia 
Niegroźna



Wiek: 21
Dołączyła: 31 Sie 2017
Posty: 427
Skąd: śląskie

Wysłany: 2018-02-14, 17:48   

Od samego momentu okaleczenia się wolę właśnie blizny, lubię się im przypatrywać, no i podziwiać. W telefonie mam ukryte zdjęcia i czasem się im przyglądam, porównuję, jak w kolejnych dniach coraz bardziej bledną. Podobają mi się własne blizny, choć bardziej cenię czyjeś, mogłabym się na nie patrzeć godzinami...



 
 
 
Podziw dla blizn
Flamaster 



Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 133
Skąd: Polska

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2018-02-16, 02:04   

Było minęło.



When you have insomnia, you’re never really asleep… and you’re never really awake.
 
 
Podziw dla blizn
szpindel 



Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 18
Skąd: świat

Wysłany: 2018-03-03, 13:20   

Nie podziwiam swoich blizn, ani też się ich nie brzydzę. One po prostu są. To trochę straszne, ale czasami pomagają mi one nawiązać relacje z inną osobą, która też korzysta z takiej formy reagowania na rzeczywistość. Ta identyfikacja to chyba jedyna korzyść jaką przynoszą mi moje blizny. Od lat planuję zrobić sobie tatuaż na mojej lewej ręce, nie do końca w celu blizn ukrycia, ale jako motywacje do pokrycia skóry czymś dla mnie ciekawym. Niestety, ciągle wracam do cięcia się w tym właśnie miejscu.



 
 
Podziw dla blizn
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2018-03-14, 07:34   

Tak, widząc je czuje satysfakcję. Nie wiem dlaczego, ale patrząc na nie czuje się jakoś spełniony, tak jakbym osiągną sukces. Najbardziej rozbawiła mnie reakcja doktora, "Zrobiłeś to dla szpanu by pokazać kolega jakie masz dziary?" żałosne. Wiek nie zawsze idzie ze zrozumieniem.



 
 
Podziw dla blizn
D-astel1704
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-01, 00:39   

Cytat:
Przyłapałam się kilka razy na kaleczeniu się, z myślą o tym, że mam za mało blizn, chcę ich więcej. Nie chodziło o złe samopoczucie, problem, czy nerwy. Nie chciałam ani ran, ani bólu, tylko blizny. Nawet przed chwilą przyłapałam się na oglądaniu swojej ręki i myślach "jakie fajne, szkoda że tak mało".

Nie jestem dobrym biologiem, czy psychiatrą, ale dla mnie takie rzeczy brzmią jak uzależnienie psychiczne, ale i coś więcej...
to jakby coś na poziomie strachu np. przed wyleczeniem z depresji, bo gdy nie wychodzimy z niej wystarczająco wolno, jesteśmy jak gdyby przerażeni, że stracimy wraz z nią nasze "ja" i to jest coś, co wychodzi poza zdrową racjonalność, ale po prostu tak jest i właśnie z tym samookaleczaniem - nie każdy, ale wiele osób ma podobnie.




 
 
Podziw dla blizn
dzidzia 



Wiek: 25
Dołączyła: 24 Paź 2018
Posty: 35
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2018-10-29, 21:23   

Lubię moje blizny, chociaż wstyd mi, kiedy je ktokolwiek widzi. Mam do nich dwojakie podejście. Są dowodem, że jestem słaba i kiedy już mam w sobie wszystkiego za dużo, odreagowuję. Jeśli się chce coś skrzywdzić, to chyba najłatwiej siebie. A szkoda, chciałabym potrafić fizycznie wyżyć się na innych. Bardzo lubię widok krwi, choć ostatecznie chyba wolałabym jednak móc krwawić bez blizn. Drugiego podejścia jeszcze nie zrozumiałam, a może je wymyśliłam.



I curl my tail inwards, inwards
 
 
Podziw dla blizn
AnonimowyKrzyk 



Wiek: 29
Dołączyła: 01 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-11-01, 18:04   

Był moment, że wstydziłam się swoich blizn. Jak moje blizny były różowe w upalne dni starałam się nie wychodzić z domu, a kiedy już musiałam to zakładałam długi rękaw. Teraz się ich nie wstydzę, zrobiły się białe, a że jestem blada to trzeba się przyjrzeć, żeby je zobaczyć.
W komunikacj miejskiej zdarza się, że ktoś stojący obok przygląda się moim bliznom, nie lubię tego, więc zabieram rękę z zasięgu jego wzroku.




 
 
Podziw dla blizn
Seba3rv 



Wiek: 27
Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 35
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2018-12-10, 03:14   

Chyba ten wątek się nada.
Są jakieś sposoby na ogarnięcie bólu ręki? ... Nie chodzi o blizny, raczej o całą rękę. Skóra przez nie jest naprężona i nie pracuje jak należy...

Wiecie.. Nawet nie można udawać, że ich nie ma.. Przez to się o nich myśli i powrót do... i tak w kółko.




 
 
 
Podziw dla blizn
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13