Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Manicure hybrydowy
Autor Wiadomość
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-10, 18:30   Manicure hybrydowy

Temat dotyczy głównie lakierów i manicure hybrydowego.
Ostatnio sama sprawiłam sobie sprzęt do tego potrzebny i chciałabym, żeby to było miejsce w którym dzielimy się naszymi opiniami na temat różnych firm lakierów. Robicie sobie same? Może w salonie? Jakich lakierów używają wasze kosmetyczki, ile się trzymają? :)

Ja osobiście używałam trzech firm lakierów
Art-lak
Semilac
Bling.

Co do pierwszych, nigdy ich nie kupujcie. Po 3 dniach lakieru nie ma. Jakiej bazy bym nie nałożyła. Użyłam bazy dołączonej do zestawu jak i semilaca. Wystarczy lekko podważyć i schodzi płatami!

Z Semilaca używam wyłącznie bazy i topu. Baza jest dość rzadka a top znów bardzo gęsty, co się dość ciężko nakłada, ale nie narzekam. Bardzo ładnie się świeci, daje bardzo ładną tafle. :)

Bling- to mój ostatni strzał w dziesiątkę. Trzymają się bez problemu 2 tygodnie na Semilacu, pięknie się świecą i krycie po 2 warstwach jest bardzo zadowalające. 3 kolorki odkupiłam od pewnej pani, ale o ile się orientuję bardzo tanio chodzą na aliexpress, na allegro trochę drożej, ale mają większość zawartość. :)




Ostatnio zmieniony przez 2016-02-26, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Manicure hybrydowy
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-08, 10:20   

Oyakaell, ostatnio po raz pierwszy zrobiłam sobie manicure hybrydowy i dziewczyna nałożyła mi jakiś żel do naturalnej płytki.
Paznokcie po trzech dniach zaczęły odłazić po bokach, bo niektóre były pozalewane tymże żelem, aczkolwiek te, które były zrobione dobrze (dziewczyna dopiero zaczyna) trzymały się dość solidnie.
Lakiery z semilac. :)
Za kilka dni idę do niej ponownie, może tym razem nie poodpadają.




 
 
Manicure hybrydowy
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-13, 19:48   

nictakiego, to na pewno przez zalanie skórek, ale skoro się dopiero uczy to mam nadzieję, że nie wzięła pieniędzy za to? ;>



 
 
Manicure hybrydowy
pannanikt 



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Lut 2016
Posty: 116
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-02-13, 22:30   Re: Manicure hybrydowy.

Temat dla mnie bardzo na czasie bo biorąc się ostatnio za siebie zajęłam się tym trochę bardziej na poważnie. Rok temu kupiłam sobie taki zestaw firmy "brak firmy" z allegro na próbę i bez kursów jakoś doszłam do "amatorskiej-perfekcji". Ludzie gdzieś tam krzyczą, że odbieramy im pracę - bo sobie same hybrydy robimy. Nie rozumiem o co szum, każdy robi co chce i na czym się zna. Hybrydy dla mnie to żadna filozofia, trzeba uważać na zabezpieczenie końcówek i czyste skórki ale to da się wypracować, do tego dużym plusem dla mnie jest to, że w przeciwieństwie do klasycznych lakierów zawsze można coś poprawić bez zmazywania całego paznokcia, lakier nie zasycha dzięki czemu łatwiej się pracuje kolorem.

Do tej pory używałam Semilac i Neonail. Ktoś mnie ostrzegał że uczulają ale jeszcze mi się nic nie działo i wątpię, że coś się stanie bo w kwestii alergii jestem dość gruboskórna. Zaczęłam się ostatnio bawić Semilacowym Hardem i całkiem całkiem podobają mi się efekty.

Tutaj moje pierwsze przedłużanie na formie:


Tutaj drugie:


PS. Nie zwracajcie uwagi na moje parówkowe paluchy :oops:




 
 
Manicure hybrydowy
nictakiego 



Wiek: 27
Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 356
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-13, 22:38   

Oyakaell, wzięła dwie dyszki, ale chciałam mieć paznokcie na studniówkę i równie dobrze mogłyby mi wszystkie poodpadać zaraz po powrocie do domu z zabawy.
Po tygodniu juz wszystkie miałam zdjęte, wrzuciłam jakieś zdjęcie na fb gdzie było widać moją dłoń i sama do mnie napisała co się stało itp. I teraz mi zrobiła za darmo, o wiele lepsze, później może wrzucę zdjęcie :) .




 
 
Manicure hybrydowy
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-06-24, 10:14   

EDIT lakierów z chin.

Ostatnio dłuuuugo czekałam na paczki, ale nie było tak źle. Już mam swoją małą kolekcję lakierów, które bardzo lubię! Moje paznokcie dłużej jak tydzień hybryd nie trzymają, nieważne, czy robię semilaciem, neonail, czy chińską hybrydą za dolara. Ale nie narzekam, i tak mam spory odrost po tym tygodniu. :)

Dowiedziałam się, że blingi o których pisałam w pierwszym poście to oryginalne lakiery włoskie, a te na Aliexpress to podróbki, mimo wszystko dziewczyny na grupie piszą, że blingi z Ali to najlepsze lakiery jakie miały- ja ich jeszcze w swojej kolekcji nie mam.

Doszły mi za to:
Genailish

Focallure

HZ

Smart

Wszystkie te lakiery kupiłam za mniej więcej dolara, w promocji czy z kuponami. Jest to w granicach >8 złotych, gdzie za bazę i top semilac płaciłam ponad 50 złotych. Krycie podobne do tych ostatnio wymienionych, niektóre potrzebują 3, niektóre dwóch warstw. Lakiery HZ nawet po jednej są zadowalające!

Jeśli ktoś chce sam zacząć robić sobie hybrydy, to polecam kompletować zestaw właśnie na Aliexpress. Ja kupiłam swoją tunelówkę używaną, gdzie żarówki już nie doświetlały, kupiłam tam LEDowe żarówki, 4 sztuki kosztowały mnie mniej niż 100 złotych, a na polskim allegro jedna to koszt 50. Można kupić mostek za dosłownie 5 dolarów, a lakiery to już kwestia wyboru. Od 50 centów do nawet AŻ 4 dolarów. Zestaw z kilkoma lakierami, bazą i topem oraz lampą, wacikami i te sprawy to równowartość samej lapmy w Polsce, które się NICZYM nie różnią. :)




 
 
Manicure hybrydowy
Rainbow 



Wiek: 25
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-08-08, 15:04   

Ja ostatnio polaszczyłam się na zestaw z allegrom firmy semilac. Jak wrócę do Polski to zacznę bawić się hardem, będzie to moje pierwsze zetknięcie z hybrydą, mam nadzieje ze mi jako tako wyjdzie :D



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Manicure hybrydowy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-08, 16:10   

Ja miałam zrobione piękne paznokcie hybrydowe, ale jak już zeszły (trzymały się prawie 3 tyg. oprócz jednego co odpadł wcześniej) to zrypały mi płytkę paznokcia. :/ Mam na nie teraz hejta, ale widzę, że większość z Was nie ma tego typu doświadczeń.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Manicure hybrydowy
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-08-12, 19:59   

Rainbow, masz lakiery semilac? Uważaj na uczulenia... Ja się przerzuciłam na chińską bazę i jest O WIELE LEPSZA, a 15 ml bazy z topem kosztowała nie więcej, niż jeden lakier z semilaca. Do tego mam odpowiednik harda, który jest twardszy. I zaopatrz się w proszek akrylowy, jak chcesz w nich pochodzić dłużej, semilac się strasznie wygina moim zdaniem :P

Artemisia, tobie się przynajmniej tyle trzymają. Ja 3 dni na zmywaku i już zapowietrzone, a robię koleżankom i po 2/3 tygodnie je sobie trzymają.
A co do zniszczonej płytki, czym ściągałaś?




 
 
Manicure hybrydowy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-12, 22:37   

Arche, no trzymały się cholery oprócz tego jednego co chyba odpadł przez bleach jak myłam zlew w kuchni. :P A ściągałam z użyciem zmywacza do paznokci, bo babka powiedziała, że tak mogę. Sto lat to robiłam i mi nawet palce na niebiesko zafarbowało! :lol:



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Manicure hybrydowy
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-08-13, 11:09   

Artemisia, zmywacz jedynie zielony z isany, albo aceton. Inne zmywacze się nie nadają, a ten z isany też nie ściągnie każdego lakieru. Lepiej było spiłowac pilnikiem.



 
 
Manicure hybrydowy
Artemisia 



Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 711
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-08-14, 23:42   

Arche, tyle zamieszania, chyba zostanę przy normalnie pomalowanych paznokciach. :P Chociaż te dużo ładniejsze.



"Na całe szczęście wiem jak radę dać bez wiary
I znalazłem wielu, którzy drogę pokazali mi.
Przez całe życie na najwyższej pędzą fali.
Pochmurne niebo im na głowy się nie zwali."
 
 
Manicure hybrydowy
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-08-16, 10:06   

Artemisia, musiałaś mieć jakiś średni zmywacz. Ja trzymałam ostatnio koleżance w zmywaczu za dosłownie 2 złote do zdobycia nawet w kiosku, i po 15 minutach wszystko ładnie zeszło. ;>
Może się przekonasz kiedyś do hybryd :P




 
 
Manicure hybrydowy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-16, 18:01   

Zadam takie laickie pytanie... gdybym chciała hybrydy, to lepiej je zrobić u kosmetyczki czy samodzielnie się zaopatrzyć w jakiś zestaw? No i... co musiałabym kupić, żeby taki manicure wykonać sama w domu?



 
 
Manicure hybrydowy
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-08-16, 19:32   

Arya, ja na Twoim miejscu na pierwszy raz poszłabym do kosmetyczki, żeby zobaczyć, czy Ci w ogóle podpasuje, a potem inwestować w sprzęt i próbować sama robić. ;) Ale nie znam się, więc taka laicka odpowiedź na laickie pytanie. :P



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Manicure hybrydowy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12