Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pogotowie Duchowe
Autor Wiadomość
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-27, 19:59   Pogotowie Duchowe

Jakiś czas temu powstała świetna akcja - Pogotowie Duchowe - czyli coś jakby katolicki telefon zaufania.

Adres: http://www.pogotowieduchowe.pl/

Jak się przedstawiają:
Pogotowie duchowe to dzieło kapłanów kościoła Rzymsko-katolickiego.
24 godziny przez 7 dni w tygodniu, chcemy być dla ludzi. Jeżeli chcesz, zadzwoń, umów się z nami. Czujesz, że potrzebujesz duchowej pomocy – nie zwlekaj. Zadzwoń, a szybko zawieziemy Cię do lekarza, którym jest Jezus Chrystus.

Jeden z braci kapucynów kiedyś powiedział, że kapłan powinien być jak Tesco - 7 dni w tygodniu i 24h na dobę otwarty dla ludzi. To stwierdzenie bardzo pasuje do posługi, jaką otrzymujemy od Chrystusa. Święcenia kapłańskie jako znak posługi dla ludzi. Nie tylko w Kościele, nabożeństwie, ale zawsze tam, gdzie jesteśmy, by głosić Chrystusa. Być jak On, który oddał swoje życie za nas, to wezwanie dla kapłanów, abyśmy nasze życie oddali za owce nam powierzone.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spotkać się z Chrystusem, bez względu na miejsce i godzinę, do kontaktu z nami. Zadzwoń, nie lękaj się - mamy czas dla Ciebie.

Kim są kapłani:
Jesteśmy kapłanami Kościoła Rzymskokatolickiego. Chcemy być dla Ciebie 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę. Możesz dzwonić w każdej chwili, którą uznasz za stosowną. Porozmawiamy o tym co Cię trapi i jak tylko będziemy mogli podpowiemy co możesz zrobić.
Obok zdjęcia kapłana są dni i godziny, w których pełni dyżur przy telefonie. Zielona lampka oznacza dostępność kapłana. Może zdarzyć się tak, że ktoś z nas będzie zajęty w danej chwili i nie odbierze Twojego telefonu. Spróbuj wtedy zadzwonić później, bądź wybierz wybierz innego kapłana obecnie dyżurującego. Nie wysyłaj smsów - gdyż kapłani pełnią jedynie dyżury telefoniczne.

_______________

Przyznam, że z pomocy skorzystałam tylko raz i była to bardzo dobra decyzja. Rozmawiałam z księdzem ponad pół godziny i przez ten czas zdążyłam uspokoić się i usłyszeć kilka dobrych, pomocnych na tamtą chwilę słów.
_______________

Czy ktoś z Was dzwonił na Pogotowie Duchowe? Jaką macie opinie na jego temat?

W każdym razie - ja polecam. ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pogotowie Duchowe
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 22:52   

Ja nie dzwoniłam, ale bardzo, bardzo mi się taka inicjatywa podoba.
Wiem też, że w innych kościołach (niekatolickich) istnieją podobne przedsięwzięcia i często taka rozmowa pomaga prawie tak bardzo jak terapia. I jest to inne uczucie inne niż telefon zaufania. Nie potrafię jednak opisać, na czym polega różnica. :roll4:




 
 
Pogotowie Duchowe
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 22:56   

Podoba mi się każda inicjatywa, w której strona mogąca pomóc wychodzi na przeciw stronie potrzebującej pomocy. I o ile na wierze znam się mniej więcej tak jak na rozszczepianiu atomów (czyli wiem, że coś takiego jest i), o tyle sam pomysł poszerzania dostępności, korzystania z nowych środków przekazu jest jak najbardziej godne pochwały.



 
 
Pogotowie Duchowe
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-12-27, 22:58   

Ella, bardzo fajna inicjatywa według mnie, każda forma pomocy, która działa, jest dobra. Osobiście mam zaufanego kapłana, do którego mogę się zwrócić w każdej chwili, wiec wątpię, czy skorzystałabym z tej możliwości, ale inni być może zdecydują się właśnie na ten telefon.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Pogotowie Duchowe
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:00   

Fajnie by było, gdyby ten telefon był jakiś "wieloreligijny", żeby pod tym samym numerem mógł porozmawiać np. i kalwinista, i sunnita.



 
 
Pogotowie Duchowe
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:10   

Chochlik, już widzę te ogłoszenia:

:

Dla naszego klienta z branży organizacji non-profit poszukujemy młodych i zaangażowanych klechów.

Wymagania niezbędne:
- min. 2 lata doświadczenia
- otwartość na nowe sytuacje i ludzi
- nienaganna dykcja

Wymagania dodatkowe:
- znajomość innych produktów i marek filozoficzno-religijnych

Oferujemy:
- system szkoleń
- pracę w młodym zespole
- możliwość rozwoju i zdobywania wiedzy
- elastyczny grafik, pozwalający dopasować pracę do godzin odprawianych nabożeństw



Przepraszam. Musiałam.




 
 
Pogotowie Duchowe
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:11   

Chochlik napisał/a:
Fajnie by było, gdyby ten telefon był jakiś "wieloreligijny", żeby pod tym samym numerem mógł porozmawiać np. i kalwinista, i sunnita.
Chyba cię pogrzało. Chcesz wspierać Islam w Polsce?



 
 
Pogotowie Duchowe
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:12   

Zaq, idź pod prysznic. Zimny.



 
 
Pogotowie Duchowe
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:13   

Czemu?



 
 
Pogotowie Duchowe
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:18   

Przeczytaj swojego posta wyżej.



 
 
Pogotowie Duchowe
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:21   

Już czytałem. Mało tego, nawet go napisałem.



 
 
Pogotowie Duchowe
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-27, 23:21   

Do dyskusji o sunnitach zapraszam do działu religijnego




 
 
Pogotowie Duchowe
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-07, 09:10   

Cieszę się, że znalazłam ten post! Skorzystam z pogotowia. Co więcej- świetna inicjatywa!



"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Pogotowie Duchowe
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-07, 12:36   

mrozna napisał/a:
Skorzystam z pogotowia.

Jak już skorzystasz - dasz nam znać jak było i z kim rozmawiałaś? Myślę, że taka opinia będzie bardzo cenna. :)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Pogotowie Duchowe
Dark soul 



Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 283
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-07, 12:43   

Czasem myślałem o takim czymś. By się trochę ureligijnić. Tyle że mam do tego takie ciut sceptyczne podejście. Poza tym trzeba pewno płacić za połączenie, a na to mnie nie stać. :cry:



Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-05-07, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pogotowie Duchowe
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13