Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina kulinarna
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-08, 12:13   

Adenium, to młoda fasolka sojowa. Internety twierdzą, że całkiem odżywcze to jest. Podobno Japonii dają to jako popularną przekąskę do piwa. :D
Adenium napisał/a:
a w smaku z czymś podobne?


Hm... Trochę jak groszek, może bób? Sama nie wiem, chyba nie to, ale ma przyjemny, łagodny, lekko maślano-orzechowy smak, świetna na zimno (moja ulubiona opcja) i na ciepło. Kurde, nie potrafię opisywać doznań po konsumpcji konkretnych produktów. :drapanie:

O, Arya, super. Dzięki za zaspokojenie ciekawości. :D




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina kulinarna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-08, 13:12   

Mustela Nivalis, dzięki za wyjaśnienie. :) Jak mi się kiedyś gdzieś taka nazwa rzuci w oczy to już będę wiedziała co to i może będzie okazja na spróbowanie. :D



 
 
Paplanina kulinarna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2018-07-08, 18:36   

Mustela Nivalis,

Ej, a wy macie tam dostęp do dobrych ryb morskich w przyzwoitych cenach? Ile np. hosztuje łosoś niehodowlany? Tutaj takie rybiszcza są koszmarnie drogie. Dla przykładu dziki losoś szkocki ok. 44$/kg, a to jedna z tańszych ryb jakie znalazłem w rybnym, który właśnie sprzedaje takie trochę lepsze ryby.
Zwykłego łososia hodowlanego idzie już dostać za jakieś 16$/kg.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina kulinarna
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-07-08, 19:17   

RobertIslay napisał/a:
Ej, a wy macie tam dostęp do dobrych ryb morskich w przyzwoitych cenach? Ile np. hosztuje łosoś niehodowlany?


Oczywiście. Parę kroków od domu dostęp jest, a korzystanie z tegoż to cena dobrej wędki i przynęt/blaszek oraz ewentualnie karty rybackiej na strumienie i jeziora (ale to też raczej niewielki wydatek, coś około 140 koron za dobę). ;)
Inwestycja się szybko zwraca. W gratisie dostajesz inne ryby, jak się trafi. Makrela, śledź, dorszowate, etc. Ostatnio sporo ludzi wyciągało żabnicę z lokalnych wód, to dopiero rarytas, nie tam, że jakiś łosoś, phi.

W zasadzie więc nie mam pojęcia, jak z cenami w sklepach, musiałabym rzucić okiem kiedy w jakimś mieście większym będę.


<<< Dodano: 2018-07-18, 10:02 >>>


Stało się, znowu jadąc przez Szwecję kupiliśmy kiszonego śledzia... Tempo, w jakim wieczko puszki się wybrzusza trochę mnie przeraża, muszę się go jak najszybciej pozbyć nim produkt sam wydostanie się na wolność.

Nikt nie lubi suwenirów ode mnie. Ciekawe dlaczego. :haha:




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina kulinarna
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-07-18, 09:09   

Mustela Nivalis, marudzisz. Możesz dać go mi. (W moim pokoju stoi sobie broń biologiczna w postaci sosu sojowego już od kilku miesięcy i czasem obserwuję go sobie, jak raz puchnke, a raz wciąga ścianki i czekam, co się stanie).



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Paplanina kulinarna
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-02, 16:58   

Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych...
Jaka mąka najlepiej zastąpię mąkę pszenną? Tak żeby ciasta, placki, naleśniki wychodziły w konststencji takie jak przy pszennej.




 
 
Paplanina kulinarna
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2018-09-02, 23:13   

Camaleao, w konsystencji świetnie sprawdza sie orkiszowa, ale jej smak to sprawa indywidualna. Dla niektórych najlepszy zamiennik pszenej i w smaku również podobna (zalezy jakiej firmy).



 
 
Paplanina kulinarna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-09-03, 05:18   

Orkisz to też pszenica.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina kulinarna
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 996
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-05-18, 21:36   

Jeśli ktoś posługuje się przepisami o niskim IG, to chętnie przygarne lub też się wymienię. :)



"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Paplanina kulinarna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-29, 14:57   

Szukam dobrego i sprawdzonego przepisu na jakieś ciasto/ciastka z orzechami laskowymi, ktoś coś zna?



 
 
Paplanina kulinarna
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-04-18, 08:44   

Od kiedy rozlała się panika z koronawirusem i pozamykali szkoły, gość, od którego kupowałam pieczywo na zakwasie wstrzymał swoją pokątną domową piekarenkę. Tak żeśmy się przyzwyczaili do porządnego chleba, że konsumpcja pieczywa, które i tak jadam sporadycznie, spadła nam niemalże do zera. Mąż jeszcze dzielnie walczy ze sklepowym dmuchanym styropianem umownie nazywanym chlebem, ja już się poddałam. Dlatego też wpadłam na pomysł wyhodowania zakwasu w domowym zaciszu. I trochę mnie to przeraża.

Hodował ktoś zakwas może? Potrzebuję poklepania po ramieniu dla otuchy, bo pełna wiary i nadziei wybieram się do ostatniego sklepu w okolicy, do którego podobno mąkę rzucili. :D




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina kulinarna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-18, 11:00   

Mustela Nivalis, ja cię mogę poklepać byś wyhodowała zakwas, więc przesyłam mnóstwo otuchy! :tuli:


Sama nie robiłam, ale znałam takich, co hodowali swój zakwas i potem swój chlebek był miodzio.

Nawet jak teraz poczytałam o nim w necie to nie wydaje się jakiś trudny, więc może i ja spróbuję...




 
 
Paplanina kulinarna
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-04-18, 17:01   

Adenium, dzięki!

No i próbuj, próbuj, będzie mi mentalnie raźniej! :D
Mąkę kupiłam, słoiczek jakiś muszę jeszcze tylko znaleźć i wyparzyć. Najgorzej będzie z miejscem, ani za specjalnie ciepło w domu nie mam, przeciągi... Hm. No, ale coś się wymyśli. Dzisiaj albo jutro. :)


<<< Dodano: 2020-04-26, 16:59 >>>


Adenium napisał/a:
więc może i ja spróbuję...


Spróbowałaś?

Pytam, bo przyszłam zameldować, że zakwas się udał i właśnie zjadłam pierwsze kromki chleba. <3
Szczerze mówiąc - nie miałam zbyt wygórowanych oczekiwań co do pierwszego podejścia, ale młody wykazał się, że hoho. Tyko z braku foremki piekłam w jakiejś większej i wyszedł mi nizołek. Przyzwoicie syci. W końcu!




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina kulinarna
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-04-26, 18:15   

Sałatka z tortelini the best!



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Paplanina kulinarna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 16:04   

Mustela Nivalis napisał/a:
Spróbowałaś?

Nie. :P
Jeszcze się nie zebrałam.
Z jakiego przepisu robiłaś zakwas i późniejszy chleb?




 
 
Paplanina kulinarna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11