Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
LIVING WITH DEPRESSION
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-11, 16:42   

No widzisz, a ja tak nie miałam. Brakowało mi towarzystwa, którego nie miałam, a i tak mi napisali, ze mam depresję.



 
 
LIVING WITH DEPRESSION
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-12-11, 16:46   

Chochlik, a miałaś jeszcze dodatkowe objawy które sugerowałyby depresję?



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-11, 16:49   

A jakie to mogą być objawy?



 
 
LIVING WITH DEPRESSION
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-12-11, 16:49   

Chochlik, akurat jeżeli chodzi o depresję to bardzo łatwo postawić zła diagnozę.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-12-11, 16:52   

Chochlik, No nie wiem, chyba smutek i poczucie beznadziei, brak odczuwania szczęścia, brak motywacji, strach, ja tak miałam.
Fenoloftaleina, Masz racje, najłatwiej napisać, że depresja i cześć.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-12-11, 19:37   

Chochlik napisał/a:
Zgadza się, jednak sam fakt skłonności samobójczych to od razu depresja?

No właśnie... Czy samobójstwo zawsze musi poprzedzać depresja?




dead but delicious
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
akleks 



Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 142
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-11, 19:39   

@up.
Nie wydaję mi się, że żeby popełnić samobójstwo trzeba być chorym na depresje.
Ostatnio znajomy ze szkoły popełnił samobójstwo, bo bał się, że dostanie kuratora.




Możesz jak pies wściekać się, że coś poszło źle. Zaklinać albo przeklinać los. Ale gdy koniec nadchodzi, po prostu odpuść.
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-12-11, 19:41   

akleks, lekarz Chochlika uznał pewnie, że skoro myśli s, to depresja.



dead but delicious
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
akleks 



Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 142
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-12-11, 19:43   

R. de Valentin, przepraszam, musiałem chyba źle zrozumieć.
// A czy przypadkiem te dwa czynniki się nie łączą? >myśli samobójcze >depresja




Możesz jak pies wściekać się, że coś poszło źle. Zaklinać albo przeklinać los. Ale gdy koniec nadchodzi, po prostu odpuść.
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-11, 20:04   

akleks, noo osoby z depresją mają myśli samobójcze. Tylko, czy każdy kto ma myśli samobójcze ma depresję? Tak samo jak nie każdy aa jest borderem, a tylko przy borderze aa jest kryterium diagnostycznym.



 
 
LIVING WITH DEPRESSION
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-12-12, 08:01   

Myślę, że myśli samobójcze przychodzą w zaawansowanej już fazie depresji, kiedy już brak nadziei na lepsze jutro. To trwa dość długo.
Więc właśnie nie zawsze myśli samobójcze to depresja. Czasem może nam czegoś w życiu tak bardzo brakować, że chcemy umrzeć. nie musimy być smutni czy apatyczni. Wszystko zależy od człowieka.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-12, 16:52   

Pod koniec filmiku napisane jest: "Tak może wyglądać życie z depresją". Mimo tego, że klip mi się podobał podbudowało mnie to do wyrażenia o nim jeszcze lepszej opinii - jest bardzo dobry. Nie zrobił na mnie jakiegoś emocjonalnego wrażenia, ale kilka podanych tam przykładów doświadczyłem na własnej skórze. W pewnym momencie pojawia się książka Orwella "Rok 1984" - to ciekawe, bo właśnie ja podczas pierwszych stanów depresyjnych zacząłem się interesować tematyką anty-utopijną.
LadyRed napisał/a:
Więc właśnie nie zawsze myśli samobójcze to depresja. Czasem może nam czegoś w życiu tak bardzo brakować, że chcemy umrzeć. nie musimy być smutni czy apatyczni.

Osobiście mam odmienne zdanie. Wydaje mi się, że myśli samobójcze pojawiają się właśnie w stanie całkowitego zobojętnienia, które jest podstawowym kryterium depresji. Nie wiem, czy wiecie, ale największa pula dokonanych prób samobójczych zostaje dokonana w momencie, kiedy zaczyna się poprawiać, bo wtedy w końcu człowiek nabiera sił do działania. To brzmi nieco idiotycznie, ale jeśli dobrze kojarzę potwierdziło to kilka przeprowadzonych badań.




 
 
LIVING WITH DEPRESSION
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-12-12, 17:46   

Ryba, Być może masz racje, moja opinia jest oparta tylko i wyłącznie na własnym przykładzie.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
LIVING WITH DEPRESSION
Patrycjusz 


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 9
Skąd: świat

Wysłany: 2015-12-21, 00:22   

Kojarzę ten film, byłem w szoku, że na głównej yt, gdzie zazwyczaj są jakieś głupawe teledyski, pojawił się film na temat depresji. Zrobiony całkiem nieźle. Wątpię, żeby komuś, kto ma stereotypową wizję depresji cokolwiek to uświadomiło, ale na pewno pomogło to osobom, które borykają się z tym problemem. Identyfikacja zawsze pomaga.



 
 
LIVING WITH DEPRESSION
charterox
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-24, 02:41   

Film przydatny pozwala choć trochę rozjaśnić osoba nie obeznanym jak mniej więcej przebiega depresja,choć brakuje tam paru rzeczy



 
 
LIVING WITH DEPRESSION
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11